• خانه
  • مقالات
  • آموزش باز کردن قفل آیفون به کمک اپل واچ بدون نیاز به درآوردن ماسک

آموزش باز کردن قفل آیفون به کمک اپل واچ بدون نیاز به درآوردن ماسک

در دوران  پاندمی کرونا یکی از دردسر های کاربران گوشی های آیفون باز کردن قفل صفحه در حالتی است که ماسک به صورت دارند. با وجود راه کار های مختلفی نظیر تنظیم فیس آیدی با ماسک و دیگر موارد، اپل یک به روز رسانی جدید در این خصوص به کاربران ارائه داده و آن ها باز کردن قفل آیفون به کمک اپل واچ است. به این ترتیب کاربران گوشی های آیفون می توانند حتی در زمانی که ماسک به صورت دارند، برداشتن قفل صفحه آیفون با اپل واچ را انجام دهند. استفاده از این روش بسیار راحت و سریع است و موجب افزایش کارایی فیس آیدی در گوشی های آیفون حتی در این دوران پاندمی خواهد شد.

اما استفاده از این قابلیت شرایطی دارد و با دنبال کردن یک سری دستورات می توان از آن استفاده کرد. در ادامه این مطلب می خواهیم مراحل باز کردن قفل آیفون به کمک اپل واچ را بدون نیاز به برداشتن ماسک آموزش دهیم. پیش از این در نظر داشته باشید که اگر مشکلی در خصوص تنظیم فیس آیدی یا عملکرد آن بود، می توانید برای رفع مشکل فیس آیدی به واحد تخصصی تعمیرات موبایل در مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید.

آموزش باز کردن قفل آیفون به کمک اپل واچ بدون نیاز

شرایط استفاده از قابلیت باز کردن آیفون به کمک اپل واچ

همان طور که گفته شد، اپل در آخرین به روز رسانی خود این ویژگی را در اختیار کاربران قرار داده است. از این رو شرایط استفاده از قابلیت باز کردن قفل آیفون به کمک اپل واچ، به روز رسانی نسخه iOS مورد استفاده در گوشی آیفون است. شرکت اپل در نسخه های به روز شده iOS 14.5 این قابلیت را در اختیار کاربران قرار داده است. به همین دلیل برای برداشتن قفل صفحه آیفون با اپل واچ ابتدا باید آیفون را به روز رسانی کرد.

برای به روز رسانی نیز کافی است در بخش تنظیمات گوشی، وارد بخش General شد و در آن لیست گزینه Software update را انتخاب و سیستم عامل گوشی را آپدیت کرد. علاوه بر این باید اپل واچ را به آیفون وصل کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توان به مقاله آموزش اتصال اپل واچ به آیفون مراجعه کرد. حال می توان به آموزش نحوه استفاده از اپل واچ برای باز کردن قفل آیفون با ماسک پرداخت.

نحوه فعال کردن قابلیت باز کردن قفل‌گوشی با اپل واچ

برای باز کردن قفل آیفون به کمک اپل واچ ابتدا باید وارد بخش تنظیمات گوشی شد تا به منوی فعال سازی این گزینه دست یافت. در قسمت تنظیمات باید وارد بخش Face ID and Passcode شد. سپس در پایین لیست نمایش داده شده، باید وارد بخش Unlock with Apple Watch شد. در این صفحه در کنار اسم اپل واچ یک گزینه وجود دارد که باید آن را روی حالت فعال قرار داد. با این کار یک صفحه پاپ آپ نمایان می شود که ویژگی ها و شرایط این گزینه را نمایش می دهد. در این صفحه باید گزینه Turn on را انتخاب کرد. با این کار قابلیت استفاده از اپل واچ برای باز کردن قفل گوشی به راحتی فعال می شود و می توان کار برداشتن قفل صفحه نمایش آیفون با اپل واچ را به راحتی انجام داد.

این مقاله را از دست ندهید : تعمیر موبایل اپل در کرج

نکاتی که برای باز کردن قفل‌آیفون به کمک اپل‌واچ باید در نظر داشت

نحوه فعال سازی و استفاده از ویژگی اپل واچ به منظور باز کردن قفل صفحه آیفون در زمان استفاده از ماسک کار آسانی است و تنها با یک به روز رسانی آیفون و چند قدم ساده می توان به این قابلیت دسترسی پیدا کرد. اما با این حال، باید به منظور باز کردن قفل آیفون به کمک اپل واچ به برخی نکات در این زمینه توجه کرد:

  • اولین نکته مهم در این خصوص تنظیم یک رمز عبور برای اپل واچ است
  • در اپل واچ باید قابلیت شناسایی و تشخیص دادن مچ دست فعال باشد
  • هم در اپل واچ و هم در گوشی آیفون مورد نظر باید ویژگی وای فای و بلوتوث هر دو روشن باشد
  • در نهایت این که برای برداشتن قفل صفحه آیفون با اپل واچ باید حتما آن را روی مچ دست بست و قفل آن را نیز باز کرد

محدودیت های باز‌کردن قفل‌آیفون با اپل‌واچ

با این که استفاده از این روش و باز کردن قفل آیفون به کمک اپل واچ کار ساده و بسیار سریعی است، اما محدودیت هایی هم دارد. اول از همه این که هر دو دستگاه، یعنی هم گوشی و هم اپل واچ باید به وای فای وصل باشند. این امر در زمان هایی که کاربران به اینترنت و شبکه وای فای دسترسی ندارند، می تواند استفاده از این روش را با محدودیت مواجه کند. از طرفی استفاده از این ویژگی تنها زمانی امکان پذیر است که اپل واچ همیشه روی مچ دست بسته شده باشد و در غیر اینصورت، این قابلیت قابل استفاده نیست.

در نهایت این که همیشه تمامی کاربران گوشی های آیفون الزاما اپل واچ ندارند. بنابراین باید روش های دیگری را برای باز کردن قفل آیفون حین استفاده از ماسک دنبال کرد. برای مثال، باز هم شرکت اپل با در نظر گرفتن تمام این محدودیت ها و مشکلاتی که در دوران پاندمی برای کاربران به وجود آمده است، در آخرین به روز رسانی خود، فیس آیدی را به گونه ای تنظیم کرده تا در صورتی که تشخیص دهد کاربر ماسک به صورت دارد، سریعا صفحه وارد کردن رمز عبور را بالا بیاورد تا بتوان قفل صفحه را به کمک پسورد باز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + شش =