آموزش اتصال اپل واچ به آیفون

دستگاه های اپل واچ و آیفون برای هم طراحی شده اند و قادرند کارکردهای هم را ارتقاء بخشند. آخرین نسخه اپل واچ سری 5 همراه با آیفون 11 متولد و به بازار عرضه شده است. اتصال ساعت اپل به آیفون کار ساده ای است. فرقی هم نمی کند که ساعت شما قدیمی باشد یا جدید. اتصال اپل واچ به آیفون یا اصطلاحا پیر نمودن (Pair) این دو گجت کار سختی نیست و با کمی آموزش خواهید توانست این فرآیند را انجام دهید. در اینجا آموزش گام به گام این کار را با شما به اشتراک می گذاریم.

آموزش اتصال اپل واچ به آیفون

بررسی سازگاری بین اپل واچ و آیفون

برای شروع بهتر است اقدام به بررسی سیستم عامل و فریمور آیفون خود نمایید. در اینجا لازم است تا از سازگاری آن با اپل واچ مطمئن شده و در صورت لزوم نسبت به همگام سازی اپل واچ و آیفون اقدام کنید. پس وارد بخش تنظیمات یا همان Settings آیفون خود شده و گزینه General را انتخاب کرده و سپس گزینه About را بزنید. در فهرستی که خواهد آمد قسمت Version وجود دارد. برای اتصال اپل واچ به آیفون یا به اصلاح پیر کردن این دو گجت، باید در این بخش عدد 8.2 یا 8.3 یا اعداد بالاتر نوشته شده باشد. در غیر این صورت باید آپدیت سیستم عامل آیفون به آخرین نسخه موجود را انجام دهید.

روشن کردن اپل واچ

برای روشن کردن اپل واچ دکمه موجود در لبه سمت راست آن را فشرده و اندکی نگاه دارید. با ظاهر شدن لوگوی اپل بر روی صفحه نمایش اپل واچ دستگاه شما روشن شده است. حال نسبت به انتخاب زبان مورد نظرتان اقدام کنید. بعد صفحه ای نمایان می شود که گزینه Start Pairing را نشان می دهد.

روش دستی اتصال اپل واچ به آیفون

همانطور که قبل هم به آن اشاره شد، برای اتصال اپل واچ به آیفون دو روش قابل اجراست. ابتدا به روش اول که روش دستی یا Manual است می پردازیم. در این شیوه، آیکون با نماد دایره و حرف “i” موجود در گوشه بالا و سمت راست صفحه نمایش اپل واچ را لمس کنید. اکنون لازم است در آیفون خود و اپلیکیشن اپل واچ گزینه Pair Apple Watch Manually که در بخش زیرین صفحه با رنگ نارنجی مشخص است را انتخاب نمایید. با این کار متوجه نمایان شدن نام اپل واچ شما در اپلیکیشن اپل واچ می‌شوید. در این شیوه، با انتخاب این نام فرآیند اتصال اپل واچ به آیفون را به طور دستی انجام داده اید.

روش اتوماتیک اتصال اپل واچ به آیفون

روش ساده تری هم برای اتصال اپل واچ به آیفون وجود دارد. روش اتوماتیک که نسبت به روش دستی بسیار آسان تر است. در این روش دیگر نیاز نیست که بر روی اپل واچ آیکون با نماد “i” را بزنید. همچنین لازم نیست که در اپلیکیشن اپل واچ آیفون خود گزینه Pair Apple Watch Manually را لمس کنید. تنها کافیست که اپل واچ را روشن کرده و گزینه Start Pairing را انتخاب نمایید. در اپلیکیشن اپل واچ آیفون خود هم گزینه Start Pairing را لمس کنید.

راه اندازی اپل واچ

اکنون اپل واچ خود را به پشت آیفون برده و به طور دقیق در کادری که نمایش داده شده قرار دهید تا اتصال اپل واچ به آیفون به طور اتوماتیک تکمیل شود. حال می توانید با انتخاب یکی از دو گزینه Set up as a New Apple Watch یا Restore from Backup نسبت به راه‌اندازی اپل واچ خود اقدام کنید. گزینه Set up as a New Apple Watch  منجر به راه‌اندازی اپل واچ به عنوان یک دستگاه نو و جدید شده و گزینه Restore from Backup  در مواقعی استفاده می‌شود که قصد بازیابی اطلاعات اپل واچ خود را داشته باشید.

تعمیرات تخصصی موبایل در مرکز سخت افزار ایران

چنانچه درباره نحوه آموزش اتصال اپل واچ به آیفون سوال دارید با کارشناسان واحد پشتیبانی حاضر در نمایندگی تعمیرات موبایل که دانشِ تخصصی در زمینه تعمیرات آیفون و اپل واچ  داشته و گواهینامه‌های بین‌المللی را در این زمنیه کسب نموده‌اند، در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =