علت و راهکارهای رفع مشکل بن شدن در واتساپ

علی رغم کمتر شدن استفاده از برنامه واتساپ پس اعمال محدودیت ها، هنوز تعداد قابل توجهی از کاربران در این برنامه فعالیت می کنند. خبر بد این است که به صورت میانگین، ماهانه حساب حدود 5/2 میلیون نفر در این برنامه به دلایل مختلف مسدود (Ban) می شود. به همین دلیل در این مطلب درمورد روش های رفع مسدودی اکانت واتساپ صحبت می کنیم.

ممکن است به نظر خودتان هیچ کار غیر قانونی انجام نداده باشید، اما ناآگاه بودن نسبت به قوانین این برنامه، می تواند باعث شود رفتار ناخودآگاه شما قوانین این برنامه زیر پا بگذارد. برای مثال تعویض مکرر دستگاهی که از آن به یک حساب دسترسی دارید، ارسال پیام های متعدد به افرادی که در مخاطبین شما نیستند یا استفاده از برنامه های شخص ثالث و…

رفع-مشکل-بن-شدن-در-واتساپ

رفع مسدودی اکانت واتساپ | دلایل مسدودیت

قبل از پرداختن به روش های رفع مسدودی اکانت واتساپ بهتر است دلایل رخ دادن این مسئله را بررسی کنیم. آگاه شدن نسبت به دلیل مسدودیت حساب کاربری می تواند در فرایند رفع مسدودی به شما کمک کند. گفتیم که در کل این مسدودیت به این دلیل رخ می دهد که به نظر واتساپ شما برخلاف مقرراتش عمل کرده باشید. در ادامه این دلایل را کمکی جزئی تر بررسی می کنیم.

 • فعالیت شبیه ربات ها یا ارسال محتوای نامناسب: همه برنامه ها سعی می کنند تا جای امکان از ورود و فعالیت ربات ها جلوگیری کنند. ربات بودن حساب ها اغلب توسط انجام دادن بیش از حد یک عمل تشخیص داده می شود. مثلا ارسال پیام های متعدد به افرادی که جزء مخاطبین شما نیستند. همچنین محتواهای توهین آمیز یا نامناسب دیگر نیز باعث این بسته شدن حساب می شوند.
 • به کارگیری نسخه های غیررسمی: برخی مجموعه ها برای اضافه کردن چند ویژگی یا دور زدن محدودیت های یک برنامه نسخه هایی غیر رسمی از آن برنامه را می سازند. اما مسئله اینجاست که این برنامه ها امنیت کافی ندارند و واتساپ به محض تشخیص دادن اینکه شما از یک نسخه غیر رسمی استفاده می کنید، حساب را مسدود می کند.
 • ایجاد گروه متعدد بیش از حد و عضو کردن افراد ناآشنا: تعداد گروه ها و کانال هایی که هر فرد می تواند در واتساپ ایجاد کند، سقف خاصی دارد. مخصوصا اگر ایجاد کردن این کانال ها پشت سر هم باشد. همچنین اضافه کردن افراد ناشناس به گروه ها، بد رفتاری، تهدید یا ارسال مطالب نا مناسب برای آن ها به شکلی که آن ها رفتار شما را برای واتساپ گزارش کنند، می تواند باعث مسدود شدن شود.

مراحل رفع مسدودی اکانت واتساپ

کاری که باید بعد از بررسی علت مسدودیت برای رفع مسدودی اکانت واتساپ انجام دهید، ارسال ایمیل به پشتیبانی واتساپ است. در این ایمیل باید به زبان انگلیسی توضیح دهید که فکر می کنید دلیل مسدود شدن اکانت شما چیست و درخواست کنید که حساب شما به حالت عادی برگردد. اطلاعاتی که باید در این ایمیل برای واتساپ ارسال کنید عبارتند از:

 • شماره همراهی که به وسیله آن حساب واتساپ خود را ساختید.
 • نام کاربری
 • اگر دلیل مسدودیت اکانت را قبلا از طریق پیام یا ایمیلی از خود واتساپ دریافت کردید، ذکر کنید. اگر نه دلیلی را که خودتان فکر می کنید باعث مسدود شدن بوده بیان کنید.
 • تاریخ شروع شدن مسدودیت
 • هر مدرکی را که فکر می کنید ممکن است کمک کننده باشد.

متن پیام انگلیسی | پیگیری های بعدی

اگر برای ارسال پیام رفع مسدودی اکانت واتساپ خود زبان بلد نیستید، می توانید از متنی که در ادامه این مطلب قرار دارد استفاده کنید. نکته ای باید در نهایت مطرح کنیم این است که اگر پس از نهایتا دو هفته به ایمیل اول شما پاسخ ندادند، باید دوباره پیام دهید و صبر کنید. اگر چند دفعه ایمیل ارسال کردید و پاسخی نگرفتید، متاسفانه باید به فکر ساختن حساب دیگری باشید.

متن انگلیسی پیام:

Hello dear WhatsApp!

Unfortunatly, my WhatsApp account has been band and I don’t have access to it. It’s too necessary for me to retrive it and the data I have on it. So I request you to check the issue please and unban my account if possible. Thank you so much.

Mobile number:

My name:

Email:

می توانید این متن را کپی کرده و به ترتیب مقابل عبارت اول شماره همراه، عبارت دوم نام خودتان و در نهایت ایمیل خود را وارد کنید. در ادامه نیز آدرس ایمیل پشتیبانی واتساپ برای سه سیستم عامل اندروید، آیفون و لپ تاپ ها را ذکر می کنیم:

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود : علت و راهکارهای رفع مشکل هنگ کردن اینستاگرام

راه های پیشگیری

اگر روش رفع مسدودی اکانت واتساپ جواب نداد و حساب جدیدی ساختید، حتما به این نکات توجه کنید تا دوباره این اتفاق برای شما نیفتد. چون اغلب عادت های رفتاری متضاد با خط مشی های واتساپ است که به این شرایط منجر می شود. بنابراین:

 • اگر مدیر گروه هستید، دسترسی ها را برای کاربران ببندید و فقط به مدیران اجازه اضافه کردن اعضا و اعمال تغییرات در گروه را بدهید.
 • از ارسال پیام های یکسان به افراد متعدد به طور مستمر خودکاری کنید.
 • مشروح قوانین واتساپ را مطالعه کرده و سعی کنید تا حد امکان آن ها را رعایت کنید.
 • همیشه از نسخه رسمی استفاده کنید و با فعال کردن ورود دو مرحله ای واتساپ را مطئمن کنید که ربات نیستید!