داغ شدن موبایل سامسونگ

داغ شدن موبایل مشکلی است که شاید بسیاری از افراد تجربه رویارویی با آن را داشته اند. این مسئله از آن دسته از مسائلی است که برای صاحبان این تلفن ها ایجاد نگرانی می کند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید بهتر است ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید. برند سامسونگ از جمله برندهای پرطرفدار تلفن همراه در کشورمان است،اما مشکل داغ شدن در این برند نیز مشاهده می شود. داغ شدن موبایل سامسونگ می تواند به دلایل مختلف ایجاد شود.

استفاده غلط از تلفن­ های همراه وعدم رعایت موارد لازم ممکن است باعث بروز این مشکل شود. البته گاهی هم داغ شدن گوشی به استفاده نامناسب ارتباطی نداشته و مربوط به شرکت سازنده موبایل می باشد. برای از بین بردن اشکال داغ شدن موبایل سامسونگ ابتدا می بایست به دنبال علت آن باشیم.

در واقع پیچیدگی در ساختار موبایل های اندرویدی می تواند علت اصلی داغ شدنشان باشد. از آن جا که در ساختار این گوشی ها کلیه اجزا به همدیگر مرتبط هستند، کوچکترین خرابی یا ایراد در یک بخش می تواند بر سایر قسمت ها نیز اثرگذار باشد. درست مانند زمانی که گرم شدن موبایل سامسونگ سرعت آن را تحت تاثیر قرار می دهد. شاید به همین جهت باشد که این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

داغ شدن موبایل سامسونگ

علت اصلی داغ شدن موبایل سامسونگ چیست؟

گوشی‌های موبایل از آغاز روشن شدنشان شروع به گرم شدن می کنند این امری بدیهی است و البته که خطری نیز ندارد. گوشی های سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیستند. نکته ی حائز اهمیت داغ شدن بیش از حد موبایل است. با وجود اینکه گوشی های سامسونگ مورد بررسی های ایمنی قرار می گیرند و اکثرا دچار داغ شدن مکرر نمی‌شوند، هنگامی که این اتفاق به صورت مرتب و یا با شدتی زیاد اتفاق بیفتد، گرمای به وجود آمده ممکن است به گوشیتان آسیب برساند.

 اگر شما هم یکی از دارندگان تلفن های همراه هستید بهتر است بدانید داغ شدن بیش از اندازه موبایل را می بایست جدی گرفت. داغ شدن بیش از حد موبایل می تواند عملکرد آن را مختل کند و خرابی گوشیتان را به همراه داشته باشد. پرسش های مهمی که در این باره مطرح می شوند بدین صورت است: دلیل گرم شدن موبایل سامسونگ چیست؟ چه چیزهایی موجب داغ شدن آن می‌گردد و چگونه می‌توان از این اتفاق جلوگیری کرد؟

 • باز بودن نرم افزارهای مختلف

اگر شما هم از افرادی هستید که نسبت به باز ماندن اپلیکیشن های مختلف در موبایل خود حساس نیستید، باید متوجه باشید که باز بودن تعداد زیادی برنامه انرژی زیادی از موبایل شما می‌گیرد و به مرور باعث داغ شدن موبایل سامسونگ می شود.

 • گرم بودن محیط

اگر غالبا در محیط های گرم حضور دارید و یا موبایل شما ممکن است مدتی در معرض نور آفتاب باشد، موبایل داغ می شود. توجه کنید تکرار این کار به تدریج منجر به آسیب قطعات مختلف موبایل و به ویژه باتری می شود.

 • خراب شدن باتری

طبیعی است که باتری موبایل پس از مدتی بازدهی سابق را نداشته باشد. یکی از علائم پایان عمر باتری موبایل، داغ شدن موبایل است که با تعویض باتری توسط کارشناسان با تجربه، رفع خواهد شد.

 • قدیمی شدن برنامه ها

اگر مدتی است که نرم افزارهای موجود بر روی موبایل را به روز رسانی نکرده اید، از داغ شدن موبایل سامسونگ خود متعجب نشوید. یکی از دلایل این اتفاق عدم به روز رسانی برنامه هاست. در اولین فرصت اقدام به آپدیت کردن برنامه های اندروید موبایل خود کنید.

 • تنظیم روشنایی صفحه نمایش روی حداکثر

چنانچه میزان روشنایی نمایشگر را روی حداکثر قرار دهید، فرآیند داغ شدن موبایل سامسونگ زودتر رخ می ‌دهد. در این حالت فشار مضاعفی به باتری وارد می ‌شود و طول عمر آن نیز کاهش می ‌یابد.

 • تنظیم روشنایی صفحه نمایش روی حداکثر

چنانچه میزان روشنایی نمایشگر را روی حداکثر قرار دهید، فرآیند داغ شدن موبایل سامسونگ زودتر رخ می ‌دهد. در این حالت فشار مضاعفی به باتری وارد می ‌شود و طول عمر آن نیز کاهش می ‌یابد.

 • تنظیم روشنایی صفحه نمایش روی حداکثر

چنانچه میزان روشنایی نمایشگر را روی حداکثر قرار دهید، فرآیند داغ شدن موبایل سامسونگ زودتر رخ می ‌دهد. در این حالت فشار مضاعفی به باتری وارد می ‌شود و طول عمر آن نیز کاهش می ‌یابد.

 • استفاده مداوم از اینترنت

در عصر حاضر درصد بالایی از کاربران بخشی از وقت خود را به حضور در فضای مجازی اختصاص می‌ دهند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید؛ بهتر است بدانید استفاده زیاد از اینترنت می‌ تواند باعث داغ شدن موبایل سامسونگ شود. این مسئله وقتی شدت پیدا می‌ کند که از اینترنت دیتا استفاده نمایید.

استفاده مداوم از اینترنت یکی از مهم ترین دلایل داغ شدن گوشی آیفون
 • نوسانات جریان برق

افت و افزایش جریان برق نیز منجر به داغ شدن تلفن هوشمند سامسونگ علی الخصوص هنگام شارژ می‌ شود. از این رو هنگامی که شاهد نوسانات زیاد در جریان برق هستید دارد، از شارژ کردن دستگاه بپرهیزید.

 • کار کردن با موبایل در حال شارژ شدن

یکی از اقدامات اشتباهی که موجب بالا رفتن حرارت گوشی می ‌شود، این است که در حال شارژ از آن استفاده کنید. این افزایش دما در حدی است که با لمس بدنه دستگاه متوجه داغی آن خواهید شد. در این حالت فشار زیادی به باتری وارد شده و عمر مفید آن کاهش می یابد.

 • گذاشتن گوشی در حال شارژ بر روی سطوح نامناسب

هنگامی که می خواهید موبایل سامسونگ را شارژ کنید، هیچ گاه آن را روی سطوحی مانند پتو قرار ندهید. این کار باعث می‌ شود گرمای به وجود آمده راهی برای خروج نداشته باشد و دما به طور غیر عادی بالا برود. لذا برای جلوگیری از افزایش حرارت موبایل بهتر است آن را بر روی یک سطح صاف و مناسب بگذارید.

 • اتصال دائم به بلوتوث

یکی دیگر از عواملی که سبب داغ شدن موبایل سامسونگ می ‌گردد، استفاده طولانی مدت از بلوتوث است. برقراری ارتباط با سایر دستگاه ‌ها از طریق فناوری بلوتوث حرارت زیادی ایجاد می‌ کند که آسیب ‌زا می باشد.

 • شارژ صد در صدی باتری

شارژ کردن باتری گوشی سامسونگ تا 100 درصد علاوه بر این که موجب افزایش حرارت آن می ‌شود، به قطعاتی نظیر باتری نیز صدمه می ‌رساند. لذا پیش از این که دستگاه فول شارژ شود، بهتر است آن را از پریز جدا نمایید. معمولاً کارشناسان میزان شارژ 80 درصد را برای افزایش طول عمر باتری پیشنهاد می دهند.

شارژ صد در صدی باتری

این مطلب جذاب را از دست ندهید : آموزش مسدود کردن تماس‌های ناشناخته در اندروید

 • استفاده بیش از حد از دوربین موبایل

موقع عکاسی قسمت‌ های مختلف گوشی همچون لنز دوربین، هارد و نمایشگر به صورت همزمان کار می ‌کنند. بنابراین طبیعی است که فشار مضاعفی به دستگاه وارد شده و حرارت آن بالا برود.

 • استفاده از شارژرهای فیک

شارژرهای فیک ضمن این که عمر مفید باتری را کاهش می‌ دهند، باعث داغ کردن گوشی هم می‌ شوند. همچنین در صورتی که کابل شارژر فرسوده باشد، حرارت به طور غیر عادی بالا می رود.

 • ضربه خوردن گوشی

یکی دیگر از عوامل مهمی که مشکل داغ شدن موبایل سامسونگ را به همراه دارد، ضربه خوردن آن است. برای مثال اگر در اثر بی ‌احتیاطی شما دستگاه به زمین بیفتد، بخش ‌هایی همچون ال سی دی دچار شکستگی می ‌شوند. متعاقباً نیز حرارت دستگاه به طور غیر عادی افزایش می یابد.

 • آپدیت نکردن سیستم عامل موبایل

شاید تصور کنید تنها اپ های نصب شده بر روی دستگاه های اندرویدی سامسونگ نیازمند به روز رسانی هستند. در حالی که عدم آپدیت سیستم عامل هم ضمن کند کردن عملکرد موبایل، فشار بسیاری را به بخش هایی نظیر CPU وارد می کند. به همین دلیل باید به منظور جلوگیری از افزایش حرارت موبایل سیستم عامل آن را مرتبا به روز رسانی نمایید.

مشکلات سخت افزاری موبایل سامسونگ

اگر از آن دسته از افراد نیستید که از موبایل خود زیاد کار می کشند اما گوشیتان همچنان داغ می‌شود بی شک دچار ایراد سخت افزاری شده است. بنابراین بهتر است به فکر تعمیر آن باشید. زیرا قطعه معیوب آن می بایست تعویض گردد. جهت بررسی موارد اینچنینی لازم است به تعمیرکاران خبره مراجعه کنید. البته گاهی فقط تاچ ‌ال ‌سی ‌دی موبایل داغ می‌شود و در صورتی که این قطعه عوض نشده باشد علت داغ شدن تاچ ‌ال‌ سی‌ دی را می‌توان همین مواردی که بدان اشاره شد دانست.

گاهی ممکن است گرم شدن موبایل به دلیل اشکال در شارژر و یا باتری گوشی باشد. گاهی گوشی پردازش سنگینی ندارد اما باز هم داغ می شود . اشکال در باتری می تواند از دلایل این اتفاق باشد. باتری های غیر اورجینال می توانند چنین مشکلاتی را ایجاد کنند. اگر باتری گوشیتان اورجینال است و باز هم داغ می شود احمتمالا دچار خرابی شده است. شارژر های نامناسب هم می توانند عملکرد اینچنینی داشته باشند. اگر موبایل شما با شارژ غیر اورجینال شارژ شود و مدام به برق متصل باشد باید منتظر آسیب های احتمالی باشید.

برنامه های پس زمینه و وای فای

جالب است بدانید برنامه های پس زمینه نیز می توانند منجر به داغ شدن موبایل سامسونگ شوند. همینطور اگر وای فای موبایلتان روشن باشد همانند برنامه های پس زمینه عمل می کند. هر چقدر تعداد برنامه های پس زمینه که در حال اجرا هستند بیشتر باشد گوشی نیز بیشتر داغ می شود. بنابراین غیر فعال کردن این برنامه ها و همچنین خاموش کردن وای فای این مشکل را حل می کند.

اجرای بازی های سنگین

 اجرای بازی های سنگین هم از جمله عوامل داغ کننده گوشی هستند. اجرای بازی ها همانند اجرای برنامه های سنگین موجب داغ شدن موبایل سامسونگ می شوند. همانطور که می دانید در زمان نصب و اجرای بازی حجمی بالا از منابع تلفن همراه اشغال می شود و این خود حرارت زیادی ایجاد می کند. به ویژه اگر سخت افزار گوشیتان ضعیف باشد این موضوع بر داغ شدنش تاثیرگذار خواهد بود.

استفاده از قاب های نامناسب

یکی از دیگر دلایل داغ شدن موبایل سامسونگ که شاید کمتر به آن توجه می شود استفاده از قاب های نامناسب است. قابی که اجازه ورود و خروج هوا را به گوشی ندهد می تواند موجب داغ شدن گوشی شود. قاب های ضخیمی که مجرای تهویه نیز ندارند به گوشی موبایل شما آسیب خواهند زد. اگر موبایل شما داغ شد بلافاصله قابش را از آن جدا کنید.

عوامل خارجی موثر در داغ شدن موبایل سامسونگ

شاید بهتر باشد بدانید گرم شدن گوشی سامسونگ همیشه به دلیل اختلال درونی آن نیست. گاهی عوامل بیرونی نیز می توانند بازیگران این نقش باشند. به عنوان مثال قرار گرفتن طولانی مدت موبایل زیر آفتاب مستقیم و یا حتی قرار گرفتن گوشی نزدیک فر و اجاق گاز و یا اتصال طولانی مدت به شارژر. همه این ها می توانند از جمله عواملی باشند که داغ شدن موبایل سامسونگ را به همراه دارند.

راه کارهای رفع مشکل داغ شدن موبایل سامسونگ

در صورتی که متوجه شده ‌اید گوشی سامسونگ شما بیش از حد گرم می ‌شود، یکی از ترفندهای زیر را برای حل مشکل امتحان نمایید:

خارج کردن قاب

بهتر است قاب دستگاه را خارج کنید تا حرارت آن کاهش یابد، مگر این که قاب مورد استفاده استاندارد باشد.

خاموش کردن بلوتوث و وای فای

به جز در مواقع ضروری باید بلوتوث و وای فای گوشی خود را خاموش نمایید. همچنین بکوشید از اینترنت 3G استفاده نکنید، زیرا نسبت به 4G و 5G مصرف زیادتری دارد. از این رو حرارت بیشتری هم در قطعات داخلی ایجاد می شود.

خاموش کردن بلوتوث و وای فای

کاهش روشنایی صفحه نمایش

راه کار دیگر برای جلوگیری از داغ شدن موبایل سامسونگ این است که میزان روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهید.

خالی کردن حافظه کش

پاک کردن حافظه کش نیز به کاهش حرارت تلفن‌ های هوشمند سامسونگ کمک شایانی می‌ کند. به این منظور می ‌توانید از نرم ‌افزارهای محبوبی ‌نظیر Junk Cleaner استفاده نمایید.

بستن نرم‌ افزارهای در حال اجرا

باز کردن تعداد زیادی اپلیکیشن به طور همزمان مقادیر زیادی حرارت تولید می ‌کند. پس جهت پیشگیری از گرمای بیش از حد باید اپلیکیشن ‌های بلا استفاده را ببندید.

نصب و اجرای آنتی ویروس

دانلود و نصب آنتی ویروس ‌های قوی روی دستگاه کمک می ‌کند بدافزارها را به موقع از بین ببرید. در نتیجه از افزایش حرارت جلوگیری می شود.

استفاده از شارژهای اورجینال

سعی کنید همواره از شارژهای اصلی سامسونگ استفاده نمایید؛ زیرا محصولات فیک صدمات بسیاری را به دستگاه شما وارد می سازند.

تماس با نمایندگی سامسونگ

اگر با مشکل داغ شدن موبایل سامسونگ مواجه شدید و با راهکارهای اولیه نتوانستید مشکل را رفع نمایید، اختلال جدی است و موبایل شما باید توسط کارشناس بررسی گردد. ما در نمایندگی موبایل سامسونگ مرکز سخت افزار ایران خدمات تخصصی تعمیر وتعویض انواع قطعات موبایل را انجام می دهیم. کارشناسان مجموعه پس از عیب یابی موبایل ، روند تعمیرات را آغاز کرده و نسبت به تعمیر قطعه ی معیوب اقدام می نمایند. جهت تماس با کارشناسان تعمیر موبایل و بهره مندی از خدمات از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت اقدام فرمایید.