داغ شدن موبایل سامسونگ

داغ شدن موبایل مشکلی است که شاید بسیاری از افراد تجربه رویارویی با آن را داشته اند. این مسئله از آن دسته از مسائلی است که برای صاحبان این تلفن ها ایجاد نگرانی می کند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید بهتر است ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید. برند سامسونگ از جمله برندهای پرطرفدار تلفن همراه در کشورمان است،اما مشکل داغ شدن در این برند نیز مشاهده می شود. داغ شدن موبایل سامسونگ می تواند به دلایل مختلف ایجاد شود.

استفاده غلط از تلفن­ های همراه وعدم رعایت موارد لازم ممکن است باعث بروز این مشکل شود. البته گاهی هم داغ شدن گوشی به استفاده نامناسب ارتباطی نداشته و مربوط به شرکت سازنده موبایل می باشد. برای از بین بردن اشکال داغ شدن موبایل سامسونگ ابتدا می بایست به دنبال علت آن باشیم.

در واقع پیچیدگی در ساختار موبایل های اندرویدی می تواند علت اصلی داغ شدنشان باشد. از آن جا که در ساختار این گوشی ها کلیه اجزا به همدیگر مرتبط هستند، کوچکترین خرابی یا ایراد در یک بخش می تواند بر سایر قسمت ها نیز اثرگذار باشد. درست مانند زمانی که گرم شدن موبایل سامسونگ سرعت آن را تحت تاثیر قرار می دهد. شاید به همین جهت باشد که این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

علت اصلی داغ شدن موبایل سامسونگ چیست؟

گوشی‌های موبایل از  آغاز روشن شدنشان شروع به گرم شدن می کنند این امری بدیهی است و البته که خطری نیز ندارد. گوشی های سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیستند. نکته ی حائز اهمیت داغ شدن بیش از حد موبایل است. با وجود اینکه گوشی های سامسونگ مورد بررسی های ایمنی قرار می گیرند و اکثرا دچار داغ شدن مکرر نمی‌شوند، هنگامی که این اتفاق به صورت مرتب و یا با شدتی زیاد اتفاق بیفتد، گرمای به وجود آمده ممکن است به گوشیتان آسیب برساند.

 اگر شما هم یکی از دارندگان تلفن های همراه هستید بهتر است بدانید داغ شدن بیش از اندازه موبایل را می بایست جدی گرفت. داغ شدن بیش از حد موبایل می تواند عملکرد آن را مختل کند و خرابی گوشیتان را به همراه داشته باشد. پرسش های مهمی که در این باره مطرح می شوند بدین صورت است: دلیل گرم شدن موبایل سامسونگ چیست؟ چه چیزهایی موجب داغ شدن آن می‌گردد و چگونه می‌توان از این اتفاق جلوگیری کرد؟

مشکلات سخت افزاری موبایل سامسونگ

اگر از آن دسته از افراد نیستید که از موبایل خود زیاد کار می کشند اما گوشیتان همچنان داغ می‌شود بی شک دچار ایراد سخت افزاری شده است. بنابراین بهتر است به فکر تعمیر آن باشید. زیرا قطعه معیوب آن می بایست تعویض گردد. جهت بررسی موارد اینچنینی لازم است به تعمیرکاران خبره مراجعه کنید. البته گاهی فقط تاچ ‌ال ‌سی ‌دی موبایل داغ می‌شود و در صورتی که این قطعه عوض نشده باشد علت داغ شدن تاچ ‌ال‌ سی‌ دی را می‌توان همین مواردی که بدان اشاره شد دانست.

گاهی ممکن است گرم شدن موبایل به دلیل اشکال در شارژر و یا باتری گوشی باشد. گاهی گوشی پردازش سنگینی ندارد اما باز هم داغ می شود . اشکال در باتری می تواند از دلایل این اتفاق باشد. باتری های غیر اورجینال می توانند چنین مشکلاتی را ایجاد کنند. اگر باتری گوشیتان اورجینال است و باز هم داغ می شود احمتمالا دچار خرابی شده است. شارژر های نامناسب هم می توانند عملکرد اینچنینی داشته باشند. اگر موبایل شما با شارژ غیر اورجینال شارژ شود و مدام به برق متصل باشد باید منتظر آسیب های احتمالی باشید.

برنامه های پس زمینه و وای فای

جالب است بدانید برنامه های پس زمینه نیز می توانند منجر به داغ شدن موبایل سامسونگ شوند. همینطور اگر وای فای موبایلتان روشن باشد همانند برنامه های پس زمینه عمل می کند. هر چقدر تعداد برنامه های پس زمینه که در حال اجرا هستند بیشتر باشد گوشی نیز بیشتر داغ می شود. بنابراین غیر فعال کردن این برنامه ها و همچنین خاموش کردن وای فای این مشکل را حل می کند.

اجرای بازی های سنگین

 اجرای بازی های سنگین هم از جمله عوامل داغ کننده گوشی هستند. اجرای بازی ها همانند اجرای برنامه های سنگین موجب داغ شدن موبایل سامسونگ می شوند. همانطور که می دانید در زمان نصب و اجرای بازی حجمی بالا از منابع تلفن همراه اشغال می شود و این خود حرارت زیادی ایجاد می کند. به ویژه اگر سخت افزار گوشیتان ضعیف باشد این موضوع بر داغ شدنش تاثیرگذار خواهد بود.

استفاده از قاب های نامناسب

یکی از دیگر دلایل داغ شدن موبایل سامسونگ که شاید کمتر به آن توجه می شود استفاده از قاب های نامناسب است. قابی که اجازه ورود و خروج هوا را به گوشی ندهد می تواند موجب داغ شدن گوشی شود. قاب های ضخیمی که مجرای تهویه نیز ندارند به گوشی موبایل شما آسیب خواهند زد. اگر موبایل شما داغ شد بلافاصله قابش را از آن جدا کنید.

عوامل خارجی موثر در داغ شدن موبایل سامسونگ

شاید بهتر باشد بدانید گرم شدن گوشی سامسونگ همیشه به دلیل اختلال درونی آن نیست. گاهی عوامل بیرونی نیز می توانند بازیگران این نقش باشند. به عنوان مثال قرار گرفتن طولانی مدت موبایل زیر آفتاب مستقیم و یا حتی قرار گرفتن گوشی نزدیک فر و اجاق گاز و یا اتصال طولانی مدت به شارژر. همه این ها می توانند از جمله عواملی باشند که داغ شدن موبایل سامسونگ را به همراه دارند.

اگر با مشکل داغ شدن موبایل سامسونگ مواجه شدید و با راهکارهای اولیه نتوانستید مشکل را رفع نمایید، اختلال جدی است و موبایل شما باید توسط کارشناس بررسی گردد. ما در نمایندگی موبایل سامسونگ مرکز سخت افزار ایران خدمات تخصصی تعمیر وتعویض انواع قطعات موبایل را انجام می دهیم. کارشناسان مجموعه پس از عیب یابی موبایل ، روند تعمیرات را آغاز کرده و نسبت به تعمیر قطعه ی معیوب اقدام می نمایند. جهت تماس با کارشناسان تعمیر موبایل و بهره مندی از خدمات از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت اقدام فرمایید.

امتیاز شما به این نوشته