دستیار هوشمند بیکسبی سامسونگ را بیشتر بشناسید

گوشی‌های هوشمند اندرویدی سامسونگ علاوه بر گوگل اسیستنت، با دستیار مجازی اختصاصی این شرکت به نام Samsung Bixby نیز همراه هستند. بیکسبی در واقع می‌تواند رقیبی برای دستیارانی مانند Siri، Google Assistant و Amazon Alexa باشد. دستیار هوشمند بیکسبی به صورت پیشفرض رو گوشی‌های سامسونگ نصب است.

دستیار هوشمند بیکسبی سامسونگ را بیشتر بشناسید

دستیار هوشمند بیکسبی

بیکسبی چیست؟ بیکسبی یک دستیار مجازی است. آن همراه با گوشی گلکسی S8 سامسونگ معرفی شد، اما در اصل برای تمام محصولات این برند کره‌ای، از جمله تمام گوشی‌های هوشمند، خانواده یخچال فریزرها و تلویزیون‌های سامسونگ طراحی شده است. شما می‌توانید از آن برای نوشتن، به دست آوردن اطلاعاتی مانند وضعیت آب و هوا و غیره، فهمیدن در مورد یک محصول و انجام فرامین صوتی نظیر برقراری تماس استفاده کنید. بیکسبی می‌تواند صداها را به صورت جداگانه متوجه شود، بنابراین پاسخ‌هایی شخصی به هر کسی که از آن سوال می‌کند خواهد داد. دستیار مجازی سامسونگ همواره می‌آموزد و خودش را با شما انطباق می‌دهد. اکنون دیگر بیکسبی حتی در دیگر اپلیکیشن‌ها نیز حضور پیدا کرده است.

دستیار هوشمند بیکسبی چگونه کار می‌کند؟

بیکسبی برای اهداف بزرگتری از اجرای ساده یک اپلیکیشن طراحی شده است. این دستیار مجازی به متن آگاه است، این بدان معناست که می‌تواند وضعیت شما در یک اپلیکیشن را تشخیص دهد و بر اساس درخواست‌های شما اقدامات صحیح را انجام دهد. همچنین به شما اجازه می‌دهد با ترکیبی از صدا و لمس، دستگاه را کنترل کنید. بیکسبی همچنین زبان طبیعی را می‌فهمد. این بدان معناست که شما نیازی به تعیین کردن عبارت‌هایی خاص نخواهید داشت. تشخیص زبان طبیعی یکی از کلیدی‌ترین ویژگی‌های دستیار مجازی الکسا بود و اکنون به یکی از المان‌های مهم هوش مصنوعی مدرن تبدیل شده است.

دستیار هوشمند بیکسبی شبیه به دیگر راه حل‌های هوش مصنوعی مانند گوگل اسیستنت و آمازون الکسا کار می‌کند. این یعنی صدای شما را می‌شنود، اطلاعات را تعبیر کرده و نتیجه را برمیگرداند. آگاهی نسبت به متن بدان معناست که شما می‌توانید از هوش مصنوعی برای انجام امور بعدی استفاده کنید.

چگونه بیکسبی را صدا کنیم؟

شما می‌توانید با گفتن عبارت “Hi Bixby” دستیار مجازی بیکسبی را فعال کنید. دستگاه شما به لطف میکروفون‌های داخلی صدایتان را خواهد شنید و فوراً بیکسبی فعال می‌شود. بیکسبی اکنون حتی با اپلیکیشن دوربین نیز سازگار است و می‌توانید در آن نیز از این هوش مصنوعی قدرتمند بهره‌مند شوید. برای  تعمیر دوربین موبایل خود با ما تماس بگیرید.

بیکسبی چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

یکی از اصلی‌ترین اهداف طراحی دستیار مجازی بیکسبی مقابله با پیچیدگی استفاده از گوشی‌های هوشمند است. به لطف آن شما می‌توانید با فرامین صوتی، گوشی‌تان را کنترل کنید و از آن بخواهید کاری را برایتان انجام دهد. البته استفاده از بیکسبی به آشنایی با زبان انگلیسی، یا حداقل فرامین صوتی آن نیازمند است. در زیر می‌توانید چند مورد از فرمانی صوتی که با Samsung Bixby کار می‌کند را مشاهده کنید:

  • بگویید “Show this on my tv” تا تصویر روی گوشی شما در تلویزیون سامسونگ به نمایش درآید.
  • بگویید “Use this as my wallpaper” تا عکس مورد نظر شما دانلود شده و به پس زمینه‌ی گوشی شما تبدیل شود.
  • بگویید “Remind me to take medicine at 3pm” تا رفتن به دکتر در ساعت 3 به شما یادآوری شود.
  • بگویید “Open telegram” تا اپلیکیشن تلگرام اجرا شود.
  • بگویید “Turn on HDR” تا قابلیت HDR در اپلیکیشن دوربین فعال شود.

البته پیش از گفتن فرامین صوتی بالا شما باید یا دکمه مخصوص بیکسبی را روی گوشی خود فشار دهید، یا از عبارت Hi Bixby برای فعال کردن آن استفاده کنید. این‌ها فقط بخشی از فرامین صوتی برای کنترل گوشی با بیکسبی بود. آن می‌تواند در مواردی همچون کم و زیاد کردن ولوم صدا و روشنایی صفحه نیز به کار گرفته شود. شما علاوه بر این‌ها می‌توانید برای نوشتن یک پیام و یا خواندن یک پیام متنی دریافت شده نیز از دستیار هوشمند بیکسبی استفاده کنید.

بیکسبی ویژن چیست؟

بیکسبی ویژن ارائه کننده‌ی قابلیت‌هایی است که می‌تواند استفاده از دوربین روی گوشی را جذابیت ببخشد. برای فعال کردن این قابلیت می‌توانید اپلیکیشن دوربین را اجرا کرده و دکمه‌ی Bixby Vision را بفشارید. این یک قابلیت عالی در دستیار مجازی بیکسبی است که می‌تواند آنچه در لنز دوربین شما دیده می‌شود را شناسایی کرده و امکاناتی را در اختیار شما قرار دهد. به طور مثال بیکسبی ویژن می‌تواند متن یک پوستر تبلیغاتی در شهر را شناسایی کرده و آن را به عنوان یک فایل متنی در گوشی شما کپی کند.

بیکسبی هوم چیست؟

بیکسبی هوم، بخشی از دستیار هوشمند بیکسبی است که در سمت چپ صفحه هوم گوشی شما فعال می‌شود و می‌تواند پست‌های مهم و برجسته‌ی دوستان شما در توییتر و فیسبوک را به نمایش گذاشته، آهنگ‌های جدید اسپاتیفای را گوش کنید و یا جدیدترین تصاویر گالری شما را برای دسترسی سریع‌تر ذخیره کند.

سیستم یادآور بیکسبی

بیکسبی می‌تواند یک یادآور برای شما تنظیم کند. اگرچه برخی وظایف خاص باید به صورت متنی یا چک لیست نوشته شوند. شما می‌توانید از دستیار مجازی بیکسبی بخواهید تماس گرفتن یا ارسال پیام به یک شخص را به شما یادآوری کند و یک عکس یا فیلم را بعداً ببینید (یادآوری حداکثر 8 عکس). شما می‌توانید از طریق بیکسبی هوم و یا با صدای خود، یک یادآور تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =