آشنایی با دوربین 108 مگاپیکسلی سامسونگ

روزهایی که شما با دوربین های تلفن همراهتان عکس های بدون کیفیت و یا کم وضوح میگرفتید، دیگر گذشته اند. با پیشرفت تکنولوژی ، امروزه از کاربران انتظار میرود که بتوانند با استفاده از دوربین گوشی های هوشمند خود، عکس هایی با وضوح فوق العاده بالا و با کیفیت بگیرد. سنسور های تصویری ISOCELL سامسونگ، این نوآوری را دارند تا شما را قادر سازند تا بهترین و با کیفیت ترین عکس های عمرتان را بگیرید. در ادامه به معرفی دوربین 108 مگاپیکسلی سامسونگ میپردازیم.

دوربین 108 مگاپیکسلی ISOCELL Bright HM1

با انتشار ISOCELL Bright HMX توسط سامسونگ در سال 2019، اولین سنسور تصویربرداری موبایل 108MP در صنعت معرفی شد، اما نوآوری در اینجا متوقف نشد. در سال 2020 سامسونگ ISOCELL Bright HM1 را معرفی کرد که استاندارد جدیدی را برای سنسورهای تصویر موبایل رقم زده است. ISOCELL Bright HM1 با فعال کردن تعداد پیکسل های پیشرو در صنعت، جزئیات کاملی را شامل میشود که بخش هایی از تصویر که بزرگنمایی شده اند نیز واضح هستند.

ثبت جزئیات دقیق با دوربین 108 مگاپیکسلی سامسونگ

هنگام گرفتن عکس های واضح با جزئیات دقیق، تعداد پیکسل ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند. یک سنسور تصویر وظیفه تشخیص و تبدیل نور به اطلاعات تصویر را دارد و ISOCELL Bright HM1 قادر به تبدیل اطلاعات نوری به تصاویری است که از 108 مگاپیکسل مؤثر تشکیل شده است. این بدان معناست که دوربین های گوشی های هوشمند از جمله موبایل سامسونگ اکنون قادر به گرفتن عکس با وضوح استاندارد هستند که معمولاً فقط در عکس هایی که با یک دوربین حرفه ای گرفته شده اند، مشاهده می شوند. تصاویر تولید شده به قدری دقیق هستند که حتی اگر یک بخش کوچکتر از تصویر به دلیل بزرگنمایی یا برداشت بزرگ شده باشد، آن بخش هنوز کاملاً واضح به نظر می رسد.

اما نکته ی قابل توجه در ISOCELL Bright HM1 فقط تولید پیکسل های زیاد نیست. بلکه فناوری نوآورانه جداسازی پیکسل ها را به کار می‌برد تا آن پیکسل هوشمندانه عمل کند. فناوری ISOCELL Plus اجازه می دهد تا پیکسل های جداگانه با موانع فیزیکی جدا شوند، بنابراین به آنها امکان می دهد تا در نور بیشتری جمع شوند. این فناوری پیشرفته همچنین امکان می دهد عملکرد پیکسل با وجود اندازه کوچک پیکسل ها به حداکثر برسد، در حالی که به میزان قابل توجهی باعث کاهش فاصله متراکم، افت نور و بازتاب نور می شود.

نوآوری در پیکسل خلاقانه: فناوری Nano Cell

فناوری Pixel-binning فرآیندی است که به یک سنسور تصویر اجازه می دهد پیکسل های مجاور را به منظور بهبود قابلیت جذب نور ترکیب کند. این فرایند بدان معنی است که سنسور تصویر می تواند در طول روز عکس هایی با وضوح فوق العاده بالا بگیرد و سپس در محیط هایی با نور کم مانند عکاسی در شب، می تواند پیکسل های مجاور را در یک پیکسل بزرگتر ترکیب کند تا تصاویر روشن تر و شفاف تری با کاهش نویز تولید کند.

به دنبال موفقیت سامسونگ با فناوری binning Tetra cell – که شامل ادغام چهار پیکسل در یک آرایه دو به دو است – ISOCELL Bright HM1 فناوری Nano Cell را معرفی کرده است. Nona Cell شامل ترکیب نه پیکسل همسایه به یک تا بیش از دو برابر قابلیت جذب نور است که توسط فناوری Tetra cell ارائه می شود و اطمینان را حاصل می کند که عکس های گرفته شده با دوربین 108 مگاپیکسلی سامسونگ در شب روشن، فاقد نویز بوده و از وضوح عالی برخوردار هستند.

بزرگنمایی توسط ISOCELL Bright HM1

ISOCELL Bright HM1 به شما امکان می دهد بدون هیچ گونه افت کیفیتی، تصاویر را بزرگ نمایی کرده و از نزدیک ببینید. با استفاده از سنسور تصویر نوآورانه دوربین 108 مگاپیکسلی سامسونگ، کاربران می توانند 3 برابر روی تصاویر زوم کرده و بدون افت کیفیت آن ها را ضبط کنند. تصاویر گرفته شده با بزرگنمایی 3 برابر و وضوح تصویر 12 مگابایتی ،کیفیت بالا را حفظ می کنند و علاوه بر آن، می توان تصاویر بزرگنمایی شده را روی صفحه نمایش نیز مشاهده کرد.

Native-ISO وظیفه تعیین حساسیت سنسور تصویر را بر عهده دارد. ISOCELL Bright HM1 از فناوری “Smart-ISO” استفاده می کند که به حسگر تصویر امکان می دهد با انتخاب هوشمندانه، ISO را برای هر یک از محیط هایی که از لحاظ روشنایی منحصر به فرد هستند و یا دیگر محیط ها متفاوت است، تهیه کند.

ISOCELL Bright HM1 علاوه بر قدرت 108 مگاپیکسلی خود، با فناوری و نوآوری خارق العاده ی خود، دوربین تلفن هوشمند شما را به زومی مجهز میکند که کیفیت عکس ها را کم نمیکند. عکاسی هوشمند، درون جیب شماست، از آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =