روش های تشخیص آیفون رفرش شده

خرید گوشی های موبایل آیفون نسبت به سایر گوشی ها از حساسیت های بسیاری برخوردار است. چرا که اپل در ایران نمایندگی رسمی ندارد. همین امر موجب شده بسیاری از مشتریان خرید گوشی های آیفون در این خصوص نگرانی های خاص خود را داشته باشند. لذا برخی نکات مهم هستند که توجه به آن میتواند نگرانی های مربوط به این امر را برطرف کند. یکی از این نکات تشخیص آیفون رفرش شده از گوشی اصلی است. افزایش قیمت ارز و مشکل در واردات گوشی های آیفون سبب شده برخی از فروشندگان اقدام به وارد کردن آیفون های کار کرده و رفرش شده کرده و آن را به قیمت بالایی بفروشند.

سؤال اصلی اینجا است که چگونه می‌توانیم از آکبند بودن آیفون‌مان مطمئن باشیم  با ما همراه باشید قصد داریم در همین خصوص به راه های تشخیص آیفون های رفرش شده بپردازیم.

روش های تشخیص آیفون رفرش شده

آیفون رفرش شده با آیفون اصل چه تفاوتی دارد؟

ممکن است این سوال مطرح شود که آیفون رفرش شده دقیقا به چه گوشی هایی گفته میشود؟ آیفون های رفرش شده در واقع آن دسته از گوشی هایی هستند که پس از رفع مشکلات و اختلالات به وجود آمده در بخش های مختلف دستگاه، مجددا بسته‌بندی‌شده و به فروش میرسند. در واقع این گوشی ها، آیفون هایی هستند که بنا به دلایل مختلف توسط کاربر به شرکت باز پس فرستاده شده اند.

زمانی که این گوشی ها باز پس فرستاده میشوند، از سوی اپل اقداماتی برای رفع اشکالات پیش آمده به عمل خواهد آمد. البته اپل این گوشی های موبایل را پس از رفع اشکال تحت عنوان آیفون رفرش شده با قیمت پایین تری به فروش میرساند. اما همین مسئله موجب فراهم آمدن شرایط سو استفاده ی برخی فروشندگان متقلب در کشورمان شده است. درادامه به راه های تشخیص آیفون رفرش شده خواهیم پرداخت.

راه های تشخیص آیفون رفرش شده

آیفون های رفرش شده به همراه باتری و قاب جدید به فروش میرسند و از سوی اپل با گارانتی یک ساله همراه هستند. از دیگر نکات مثبت ارسال رایگان این محصولات به نقاط مختلف آمریکا و کشورهایی ست که در آن نمایندگی اپل وجود دارد. همچنین این گوشی ها در صورت معیوب بودن پس گرفته میشوند. این گوشی ها پیش از ارسال به بازار مورد تست های تخصصی در تمامی زمینه ها قرار گرفته اند. قطعات به کار رفته در آن ها نیز اورجینال و ساخت اپل است. مهم ترین راه های تشخیص آیفون رفرش شده از گوشی اورجینال موارد زیر است :

رنگ جعبه ی آیفون

رنگ جعبه ی آیفون میتواند نشانه ی بسیار مهمی در تشخیص آیفون رفرش شده باشد. به طور کلی آیفون هایی که عملیات رفرش بر روی آن ها انجام میشود با جعبه هایی تمام سفید به بازار عرضه میشوند. علاوه بر رنگ جعبه علائمی نظیر باز شدن جعبه و پارگی برچسب های آن میتواند نشانه ای مهم در خصوص همین امر باشد.

ضمانتنامه ی موبایل اپل

از دیگر تفاوت های آیفون های رفرش شده با نمونه های آکبند، مدت ضمانت نامه و مواردی ست که مورد ضمانت قرارمیگیرد. گوشی های رفرش شده، موارد کمتری را در قیاس با نمونه های آکبند پوشش میدهند.ش

بررسی شماره سریان آیفون

بررسی شماره ی سریال آیفون یکی دیگر از نشانه هایی ست که میتواند در تشخیص آیفون های رفرش شده به کمک مشتری آید. برای بررسی این امر وارد بخش Settings آیفون شده و گزینه ی General را بفشارید. پس از آن لازم است با لمس گزینه ی About، شماره سریال گوشی آیفون را مورد بررسی قرار دهید.

یکی دیگر از کدهایی که توجه به آن الزامی است، کد IMEI است. اگر گوشی آیفون خاموش باشد، با مشاهده ی اطلاعات مندرج بر روی شیار سیم کارت، میتوانید از این کد ها اطلاع کسب کنید. چنانچه شماره سریال آیفون شما با عدد 5 شروع شده باشد، این گوشی یک آیفون رفرش شده است.

نمایندگی تعمیر آیفون

نمایندگی تعمیر آیفون از سال ها قبل خدمات و سرویس های تخصصی و جامعی را در خصوص مواردی چون عیب یابی، تعمیر، تعویض قطعات انواع گوشی های آیفون ارائه میدهد. این خدمات تمامی حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری را در بر میگیرند و با رعایت اصول و استانداردهای تعریف شده از سوی کمپانی اپل به انجام خواهند رسید. در این مجموعه تمامی خدمات مذکور، به دست مهندسان مجرب و متعهد در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به مصرف‌کنندگانِ گوشی های آیفون ارائه می‌گردد.

نمایندگی تعمیرات گوشی آیفون کلیه ی سرویس های ارائه شده ی خود را با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی همراه ساخته است. این دپارتمان هم اکنون در شعب مختلف به فعالیت میپردازد و دامنه ی خدمات خود را علاوه بر تهران، به کرج و سایر شهرستان های سطح کشور نیز گسترانیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + چهار =