دلیل پرش صفحه نمایش موبایل و راه های رفع آن

یکی از مشکلات رایجی که در گوشی های هوشمند مشاهده می شود، بروز مشکل چشمک زدن صفحه نمایش گوشی است. این مشکل می تواند به دلیل بروز مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری ایجاد شود. با این حال در صورتی که مشکل نرم افزاری باعث بروز این حالت شود، برخی راهکار های کاربردی می تواند برای رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل به کار آید.

صفحه نمایش گوشی یا همان ال سی دی آن، یکی از اصلی ترین بخش های گوشی های هوشمند محسوب می شوند. از این رو بروز هر گونه مشکلی در آن استفاده از گوشی را غیر ممکن یا دشوار می کند. در بین مشکلات متعددی که برای صفحه نمایش ها ایجاد می شود، پرش صفحه نمایش گوشی یکی از موارد رایجی است که با آن مواجه می شویم.

در نتیجه رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل یکی از موضوعات مهم در زمینه تعمیرات موبایل در نظر گرفته می شود. در این جا می خواهیم در خصوص دلایل بروز مشکل چشمک زدن صفحه نمایش گوشی و راهکار های کاربردی جهت رفع ایراد پرش صفحه نمایش موبایل صحبت کنیم.

دلیل پرش صفحه نمایش موبایل و راه های رفع آن

مشکل پرش صفحه نمایش موبایل به چه دلایلی رخ می دهد؟

دلایل بروز این مشکل هم می تواند از نوع اختلالات نرم افزاری و هم بروز مشکلات سخت افزاری در گوشی های موبایل باشد. بر اساس نوع مشکل و دلیل بروز مشکل پرش صفحه نمایش موبایل، راهکار های متفاوتی برای رفع این حالت وجود دارد.

در این خصوص باید این نکته را اضافه کنیم که در بیش تر موارد بروز مشکل چشمک زدن نمایشگر موبایل به دلیل وجود مشکلات نرم افزاری ایجاد می شود. وجود ایراداتی در برنامه های گوشی موبایل می تواند موجب بروز مشکل شود. در قدم اول برای رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل باید به سراغ احتمال وجود اختلالات نرم افزاری برویم و در صورت مشاهده ایراد آن ها را برطرف کنیم.

برای تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ خود کلیک کنید 

وجود اختلال در سیستم عامل گوشی و به روز نبودن آن

در بسیاری از موارد، اختلالاتی که در عملکرد سیستم عامل دستگاه به وجود می آید، می تواند باعث بروز مشکل چشمک زدن صفحه نمایش گوشی شود. در واقع به دلیل به روز نبودن سیستم عامل موبایل و برنامه های گوشی، شاهد بروز مشکل پرش صفحه نمایش موبایل خواهیم بود. در نتیجه با یک به روز رسانی ساده می توان مشکل ایجاد شده در صفحه نمایش موبایل را برطرف نمود.

بروز مشکل چشمک زدن صفحه نمایش به دلیل اختلال در عملکرد IC Light

IC ها قطعات مهمی روی برد موبایل هستند. در واقع هر یک از این IC ها در ارتباط با عملکرد بخش مخصوصی در گوشی موبایل بوده و در ارتباط با آن عمل می کنند. IC Light در واقع مربوط به نور صفحه نمایش است. در مواردی وجود اختلالاتی در این قطعه یا آسیب رسیدن به آن در اثر وارد شدن ضربه به گوشی می تواند باعث بروز مشکل پرش صفحه نمایش گوشی شود. در نتیجه برای رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل، باید این بخش توسط تعمیرکار حرفه ای این کار بررسی شود.

وجود اختلال در پردازنده گوشی های موبایل

در بین دلایل موجود، اصلی ترین عامل بروز مشکل چشمک زدن صفحه نمایش گوشی، وجود برخی اختلالات احتمالی در پردازنده گوشی های موبایل یا همان CPU آن است. همان طور که می دانید، پردازنده نقش بسیار مهمی را در گوشی های هوشمند ایفا می کند و به نوعی هماهنگ کننده عملکرد های مختلف گوشی با یک دیگر است. در این حالت ممکن است برای مثال سیستم عامل گوشی قادر به اجرا و نمایش برخی از برنامه ها نباشد و به همین دلیل نیز شما شاهد پرش صفحه نمایش گوشی خواهید بود.در صورتی که چشمک زدن صفحه نمایش گوشی به دلیل بروز اختلال در عملکرد CPU موبایل ایجاد شده باشد، به راحتی می توان مشکل پرش صفحه نمایش موبایل را برطرف کرد.

راهکار های کاربردی برای رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل

همان طور که مشاهده کردید، وجود اختلالات نرم افزاری متفاوت می تواند منجر به بروز مشکلاتی در صفحه نمایش گوشی شده و در نتیجه شما نیاز به رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل خود دارید. در ادامه برخی راهکار های کاربردی را مشاهده می کنید که می تواند برای رفع مشکلات نرم افزاری احتمالی موثر باشد.اگر مشکل ایجاد شده سخت افزاری باشد و با این راهکار ها مشکل چشمک زدن نمایشگر گوشی رفع نشود، باید برای انجام تعمیرات تخصصی تر به مراکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید.

دستگاه خود را ری استارت کنید

در صورتی که صفحه نمایش گوشی شما در حال چشمک زدن است و مدام می پرد، اولین قدمی که در این خصوص برای رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل خود باید بردارید، ری استارت کردن دستگاه است. این راه معمولا سریع ترین و راحت ترین راه حل برای برطرف کردن مشکلات نرم افزاری احتمالی است.

گزینه های Developer گوشی خود را تغییر دهید

این راه نیز می تواند برای رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل تان مفید باشد. برای این کار به بخش تنظیمات گوشی خود رفته و سپس گزینه Developer Option را باز کنید. در لیستی که باز می شود، گزینه Show surface update را بررسی کنید. اگر این گزینه به صورت فعال است، باید آن را غیر فعال نمایید.

کار دیگری که در این قسمت می توانید برای رفع ایراد پرش صفحه نمایش موبایل تان انجام دهید، تغییر دادن گزینه Hardware Overlays است. برای این منظور نیز در قسمت تنظیمات گوشی این گزینه را انتخاب کرده و در صورت فعال بودن، آن را غیر فعال کنید تا به این ترتیب فرایند رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل تان را تکمیل نمایید.

تنظیمات اتوماتیک نور صفحه نمایش خود را غیر فعال نمایید

اگر با انجام راهکار های قبلی هنوز مشکل برطرف نشده و همچنان نیز شاهد مشکل چشمک زدن صفحه نمایش گوشی خود هستید، راه حل بعدی برای رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل تان، غیر فعال کردن بخش تنظیم نور خودکار گوشی است. در برخی مواقع سنسور تطابق خودکار نور گوشی با نور محیط دچار اختلال شده و باعث بروز مشکل می شود.

برای این کار به بخش تنظیمات گوشی رفته و گزینه صفحه نمایش ( Display ) را انتخاب کنید. سپس گزینه تنظیم نور خودکار یا همان adaptive brightness را در این قسمت غیر فعال نمایید. البته در صورتی که در حالت نور کم گوشی حالت چشمک زدن را مشاهده می کنید، برای رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل تان، میزان نور و روشنایی صفحه را افزایش دهید.

پاک کردن حافظه پنهان گوشی برای رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل

در برخی مواقع اطلاعات و داده های معیوب و مخربی که در حافظه دستگاه شما ذخیره شده است می تواند باعث بروز مشکل چشمک زدن صفحه نمایش گوشی شود. در نتیجه در صورت ادامه دار بودن مشکل، می توانید برای رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل، به بخش Clear Cash رفته و این داده ها را پاک کنید.

ری استارت کردن گوشی در حالت Safe Mode

در صورتی که هیچ کدام از راهکار های قبلی نتوانند به رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل شما کمکی کنند، می توانید از گزینه ریبوت کردن دستگاه در حالت Safe Mode استفاده کنید. در واقع، برخی اوقات ممکن است بروز ایراد پرش صفحه نمایش گوشی، به دلیل بروز اختلال در یکی از برنامه هایی که دانلود کرده اید باشد.

اگر با انجام این کار مشکل پرش صفحه نمایش گوشی برطرف شد، می توان این طور نتیجه گرفت که به دلیل نصب برخی از برنامه های نا مطمئن روی گوشی، شاهد چشمک زدن صفحه نمایش گوشی خود هستید.

در نتیجه بهتر است برنامه معیوبی که باعث بروز مشکل چشمک زدن صفحه نمایش گوشی شده است را پیدا کرده و آن را حذف کنید. توصیه می شود برای رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل تان این کار را با برنامه هایی که اخیرا دانلود و نصب کرده اید آغاز کنید.

چشمک زدن صفحه نمایش گوشی به دلیل اختلالات سخت افزاری

راهکار هایی که در بالا به آن اشاره شد، از جمله راهکار های کاربردی و ساده ای بودند که در صورت وجود هر گونه مشکل نرم افزاری در دستگاه می توانست به رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل شما کمک کند. اما اگر هیچ یک از این راهکار ها نتیجه ای را به دنبال نداشت، احتمالا مشکل ایجاد شده به دلیل یک مشکل سخت افزاری است.

در نتیجه برای رفع ایراد مشکل پرش صفحه نمایش موبایل تان باید به مرکز تعمیرات تخصصی موبایل مراجعه کنید. کارشناسان ما با تشخیص ایراد موجود، اقدام به رفع مشکل پرش صفحه نمایش موبایل شما می کنند. در مواقعی ممکن است مشکل از ال سی دی دستگاه باشد و در نتیجه نیاز به تعویض ال سی دی یا قطعه سخت افزاری دیگری وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 12 =