آموزش نحوه رفع مشکل Phone Number Flood در تلگرام

ارورهایی که در زمان استفاده از پلتفرم تلگرام با آن مواجه می شوید، بسته به شرایط می تواند متفاوت باشد و هر یک از این ارورها می تواند دلیل مختلفی داشته باشد. یکی از این مشکلات، مشکل Phone Number Flood در تلگرام است. معمولا در مواقعی که می خواهید یک اکانت تلگرام جدید را روی گوشی بسازید، با ارور Phone Number Flood در تلگرام مواجه می شوید. 

مواجه شدن با این ارور می تواند بسیار کلافه کننده باشد، چرا که معمولا اکثر کاربران دلیل آن را نمی دانند، در نتیجه نمی دانند چطور باید این ارور را رفع کنند تا به اکانت تلگرام دسترسی داشته باشند. برای حل کردن این ارور اول باید بدانید که دلیل آن چیست و چرا این مشکل در دسترسی به اکانت تلگرام شما به وجود آمده است. در این مقاله می خواهیم با بررسی دلایل بروز مشکل Phone Number Flood در تلگرام، شما را با نحوه رفع این مشکل آشنا کنیم.

مشکل Phone Number Flood در تلگرام

پیشنهاد سایت: جلوگیری از هک تلگرام

دلایل به وجود آمدن مشکل Phone Number Flood در تلگرام

برای این که دقیقا بدانیم این مشکل چیست و چرا به وجود می آید، بهتر است نگاه دقیق تری به عبارات آن بیاندازیم. Flood در ارور Phone Number Flood در تلگرام به معنای سیل یا طغیان کردن است. در نتیجه دلیل بروز این مشکل حذف و نصب مداوم اکانت تلگرام روی گوشی است. زمانی که شما بیش از سه مرتبه اکانت تلگرام خود را روی دستگاه نصب کرده و آن را حذف کنید، برای نصب مجدد آن با این ارور مواجه می شوید. دلیل آن هم این است که تلگرام به چنین کاری مشکوک می شود و برای حفظ امنیت کاربری، دسترسی به حساب را با این ارور محدود می کند. 

علاوه بر این در صورت ریپورت شدن مداوم اکانت شما توسط دیگر کاربران، با مشکل Phone Number Flood مواجه می شوید. معمولا زمانی که شماره شما به دلیل ریپورت شدن در لیست اسپم قرار می گیرد، بعد از log out شدن و sign in مجدد، این ارور را مشاهده می کنید. یک نکته مهم در خصوص بروز مشکل Phone Number Flood در تلگرام این است که در هر دستگاهی شما ممکن است با این ارور مواجه شوید، چرا که تنها شماره تلگرام شما مهم است نه دستگاهی که روی آن اکانت خود را وارد می کنید.

این آموزش را از دست ندهید: نحوه ساخت شماره مجازی در تلگرام

مراحل رفع ارور Phone Number Flood تلگرام

زمانی که این ارور روی تلگرام شما ظاهر شد، چند روز تا یک ماه نمی توانید به اکانت خود دسترسی داشته باشید. اما اگر بخواهید سریعا بعد از ایجاد مشکل Phone Number Flood در تلگرام به حساب تان دسترسی داشته باشید، باید از طریق گزینه change number این مشکل را رفع کنید.

  • برای این منظور ابتدا باید از یک سیم کارت دیگر استفاده کنید که قبلا با آن در تلگرام عضو نشده باشید.
  • حالا با این شماره یک اکانت جدید بسازید. وارد تنظیمات تلگرام شوید و در بالای صفحه روی شماره موبایل نمایش داده شده بزنید.
  • با این کار یک کادر باز می شود که باید در آن بخش روی گزینه change number ضربه بزنید.
  • حالا تلگرام از شما می پرسد که می خواهید این شماره جدید به لیست شماره مخاطبان تان اضافه شود یا خیر.
  • روی ok بزنید و شماره اکانت قبلی خود را در کادر تعیین شده وارد کنید.
  • در سمت راست بالای صفحه تیک آن را بزنید.
  • بعد از دنبال کردن این مراحل تلگرام یک پیام با کد امنیتی برای شما می فرستد که باید این کد را وارد کنید.
  • به این ترتیب شما مجددا به تمامی اطلاعات اکانت قبلی دسترسی خواهید داشت.
  • شما می توانید بعد از فعال شدن حساب تان، سیم کارت جدیدی که از آن استفاده کرده اید را غیر فعال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: انتقال پیام از واتساپ به تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهارده =