باز کردن قفل اف آر پی گوشی های سامسونگ

یکی از سیستم های ایمنی که از اندروید 5 تا اندروید 11 که آخرین ورژن این سیستم عامل میباشد درون گوشی های سامسونگ تعبیه شده است، قفل اف آر پی است. این قفل مخفف عبارات Factory Reset Protection می باشد و برای محدودیت دسترسی افراد غیر مالک به گوشی طراحی شده است. در ادامه کلیه ی جوانب استفاده از قفل FRP و طریقه ی باز کردن آن را شرح می دهیم.

باز کردن قفل اف آر پی گوشی های سامسونگ

کاربرد اصلی قفل اف آر پی موبایل سامسونگ

همان طور که گفته شد، قفل FRP برای افزایش بعد امنیتی گوشی های اندروید سامسونگ طراحی شده است. این موضوع زمانی کاربرد اصلی خود را نمایان می سازد که گوشی شما به سرقت برود. اگر فرد دیگری با استفاده از تنظیمات کارخانه ای گوشی قصد استفاده ی مجدد از آن را داشته باشد؛ باید حتما پروسه ی باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ را طی کند. بنابراین به طور حتم از جیمیلی استفاده کنید که کاملا مخصوص شما است و کسی از رمز آن اطلاع ندارد.

استفاده از جیمیل برای امنیت گوشی های سامسونگ

پیش از آن که به مسئله ی باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ بپردازیم؛ قصد داریم شما را با فعالیت اصلی این سیستم ایمنی آشنا سازیم. لایه ی امنیتی ضعیف یکی از ایراداتی بود که سال ها به ساختار تشکیل دهنده ی اندروید وارد گشت. از این رو یک قابلیت کاربردی به نام قفل FRP طراحی شد و بعد امنیتی گوشی های سامسونگ ارتقا یافت. این قفل وضعیت کلی گوشی را هنگام فلش شدن و یا ریست فکتوری کنترل می کند. زمانی که شما روی گوشی خود در بخش حساب های کاربری مختلف، جیمیلی را ست کنید؛ به صورت خودکار شاهد حضور پر رنگ قفل FRP خواهید بود. بدین ترتیب باید در حفظ یک جیمیل کاملا شخصی و رمز مرتبط با آن کوشا باشید تا اگر زمانی گوشی را فلش کردید، مشکلی در باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ و راه اندازی دوباره ی دستگاه وجود نداشته باشد.

غیر فعال کردن قابلیت استفاده از قفل اف آر پی گوشی سامسونگ

برای باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ، کافی است جیمیل و رمز خود را وارد سازید. اما اگر قصد غیر فعال کردن کلی این قفل را دارید، مراحل زیر را انجام دهید:

  • از قسمت تنظیمات گوشی به بخش درباره تلفن بروید.
  • گزینه Build number را چندبار به صورت متوالی بزنید تا عبارت you are no a developer نمایان شود.
  • از قسمت تنظیمات، Developer option یا گزینه های توسعه دهنده ی شبیه به آن را انتخاب کرده و سپس تیک گزینه OEM unlocking را فعال کنید. با این کار حضور قفل اف آر پی کنسل می شده و دیگر لازم نیست جیمیل و پسورد آن را هنگام ریست کردن موبایل وارد کنید. البته پیشنهاد می کنیم این روند غیرفعال کردن قفل اف آر پی را به دست تعمیرکار بسپارید. چرا که ممکن است کاربر گزینه های اشتباهی را برگزیند.

نحوه ی باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ هنگام فراموشی رمز

اگر اطلاعات ورود به حساب جیمیل خود را فراموش کنید، باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ از عهده ی شما برنخواهد آمد. در واقع کاربران عادی قدرتی در دستکاری های مرتبط با شکستن قفل FRP نخواهند داشت. این کار باید با استفاده از تکنیک های فنی مخصوص زیر نظر کارشناسان مجرب انجام شود. برای باز کردن قفل FRP گوشی سامسونگ به نمایندگی تعمیرات موبایل مراجعه نمایید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 19 =