چرا پابجی موبایل نصب نمی شود؟

اگر اهل بازی های هیجان انگیز موبایل باشید، حتما نام بازی مهیج پابجی را شنیده اید. این بازی محبوب طرفداران زیادی دارد. اما گاهی اوقات کاربران در خصوص استفاده از این بازی مشکلاتی دارند که مهمترین آن نصب نشدن پابجی موبایل است. نسخه مخصوص این بازی در سال 2018 لانچ شد. این بازی دارای دو نسخه است. مشکل نصب نشدن می تواند برای هر دو نسخه اتفاق بیفتد.

با وجودی که توسعه دهندگان این بازی تمام تلاش خود را کرده اند تا یک بازی کامل و بدون مشکل را ارائه دهند، اما باگ های نرم افزاری و برنامه ای همیشه اجتناب ناپذیر است. در این مقاله می خواهیم با بررسی دلایل نصب نشدن پابجی موبایل، به بررسی روش نصب این برنامه و راه حل های رفع مشکل نصب نشدن بپردازیم.

نصب نشدن پابجی موبایل

دلایل نصب نشدن پابجی موبایل

پیش از هر چیزی باید به شما بگوییم که چرا ممکن است در برخی موارد کاربران برای نصب کردن بازی پابجی موبایل مشکل داشته باشند و این برنامه نصب نشود. مهمترین دلیلی که می تواند مانع نصب این برنامه روی گوشی شود، کم بودن حافظه گوشی است. اگر حافظه دستگاه فضای کافی نداشته باشد، بازی نصب نمی شود. از طرفی ممکن است خود فایل برنامه ای که دانلود کرده اید مشکل داشته باشد و به همین دلیل نصب آن با خطا مواجه می شود.

البته مشکلات و اختلالات نرم افزاری یا حتی خرابی های سخت افزاری خود گوشی هم بی تاثیر نیست. اگر نسخه فایلی که دانلود کرده اید خراب باشد یا آن را به صورت ناقص دانلود کرده باشید هم مشکلاتی همچون نصب نشدن بازی پابجی موبایل ایجاد می شود. در نهایت شما باید یک گوشی سازگار با برنامه را در اختیار داشته باشید. در واقع باید گوشی شما کاملا با مشخصات مورد نیاز برای نصب بازی سازگاری داشته باشد. برای مثال با داشتن بهترین گوشی گیمینگ سامسونگ، می توانید بدون مشکل این برنامه را نصب و اجرا کنید.

راه حل های رفع مشکل نصب نشدن پابجی موبایل

شما برای نصب کردن برنامه پابجی روی موبایل باید یک سری موارد را در نظر بگیرید، چرا که توجه نکردن به آنها می تواند عامل نصب نشدن پابجی موبایل باشد. مهمترین ویژگی هایی که باید برای نصب شدن این بازی در نظر بگیرید شامل موارد زیر است:

  • اتصال قوی و بدون قطع و وصل شدن به اینترنت
  • پشتیبانی گوشی از برنامه پابجی و سازگاری نسخه دانلود شده با دستگاه
  • داشتن حافظه کافی برای دانلود و نصب برنامه پابجی
  • تنظیمات گوشی امکان نصب برنامه را بدهد
  • دانلود یک نسخه سالم و کامل برنامه

رعایت نکردن هر یک از این فاکتورها می تواند موجب شود که مشکلاتی در نصب برنامه به وجود بیاید. در ادامه چند راهکار مفید را توضیح می دهیم.

سیستم مورد نیاز برای نصب بازی

یکی از مهمترین موارد در نصب نشدن پابجی موبایل این است که گوشی حداقل های لازم برای نصب بازی را ندارد. در گوشی های اندرویدی گوشی باید حداقل سیستم عامل 5.1 باشد. داشتن رم حداقل 2 گیگابایتی و حافظه آزاد 3 گیگابایتی هم برای نصب شدن برنامه ضروری است. بنابراین اگر گوشی شما این شرایط را ندارد، قطعا با نصب کردن برنامه و اجرای آن مشکل خواهید داشت. 

در خصوص گوشی های آیفون هم به رم یک گیگابایتی و 4 گیگابایت فضای آزاد نیاز است. سیستم عامل گوشی نیز باید حداقل iOS 9 باشد. بنابراین ابتدا مطمئن شوید که گوشی شما مناسب نصب این بازی است یا خیر. در صورتی که امکان به روز کردن یا ارتقای گوشی را دارید می توانید با به روز رسانی کردن آن، مشکل نصب نشدن برنامه پابجی روی گوشی را برطرف کنید.

به روز رسانی کردن گوگل پلی

یکی دیگر از کارهایی که می تواند به رفع مشکل نصب نشدن پابجی موبایل شما کمک کند، به روز رسانی کردن فروشگاه گوگل پلی است. با خارج شدن از فروشگاه و راه اندازی مجدد آن ممکن است بتواند برنامه پابجی را بدون بروز مشکل نصب کنید.

ریستارت کردن گوشی

راه حل بعدی برای رفع مشکل نصب نشدن پابجی موبایل، ریستارت کردن گوشی یا راه اندازی مجدد آن است. ابتدا تمامی برنامه هایی که در پس زمینه گوشی اجرا می شوند را ببندید و گوشی را ریستارت کنید. به این ترتیب با رفع باگ های موقتی دستگاه، احتمالا مشکل نصب نشدن برنامه برطرف می شود.

قابلیت play protect را غیر فعال کنید

در برنامه گوگل پلی استور یک قابلیت به صورت پیش فرض فعال است که به آن پلی پروتکت گفته می شود. این قابلیت به منظور فیلتر کردن برنامه های مخرب در نظر گرفته شده است. اما می تواند یک سری ارورهای ناخواسته را هم ایجاد کند و حتی در مواردی دلیل نصب نشدن پابجی موبایل باشد. در نتیجه می توان با غیر فعال کردن پلی پروتکت در گوگل پلی استور، مشکل نصب نشدن را برطرف کرد.

تنظیمات گوشی را تغییر دهید

در بخش تنظیمات دستگاه شما بخشی به نام نصب برنامه های ناشناخته وجود دارد که همیشه به صورت پیش فرض تیک آن زده شده است تا از نصب شدن برنامه های غیر مجاز و ناشناخته جلوگیری کند. با این حال همین گزینه می تواند موجب نصب نشدن پابجی موبایل هم شود. بنابراین با برداشتن این تیک می توانید اجازه نصب پابجی را روی گوشی تان بدهید تا برنامه نصب شود.

فضای آزاد بیشتری ایجاد کنید

اگر گوشی شما پر از فایل هایی است که از آنها استفاده نمی کنید یا برنامه هایی روی گوشی نصب کرده اید که کاربردی ندارند اما فضای گوشی را اشغال کرده اند، بهتر است با حذف این برنامه های اضافی فضای آزاد بیشتری در گوشی ایجاد کنید. کمبود حافظه اصلی ترین دلیل نصب نشدن پابجی موبایل است. بنابراین با داشتن یک فضای آزاد بیشتر، احتمال مشکلی با نصب برنامه پابجی نیز نخواهید داشت و برنامه به راحتی روی گوشی شما نصب می شود.

آموزش نصب برنامه پابجی روی موبایل

بعد از این مشکل نصب نشدن پابجی موبایل را برطرف کردید، می توانید مراحل نصب پابجی روی گوشی را دنبال کنید. برای نصب کردن این برنامه شما ابتدا باید فایل نصبی بازی پابجی را به همراه دیتای بازی پابجی در اختیار داشته باشید.  علاوه بر این برای نصب کردن بدون مشکل برنامه شما به ابزارهای Rar for Android و تغییر DNS هم احتیاج دارید. در ابتدا فایل نصبی برنامه را از گوگل پلی دانلود کرده و آن را اجرا کنید. 

سپس از فایل برنامه خارج شده و وارد بخش برنامه ها در حافظه دستگاه بروید. در این قسمت باید یک فولدر با عنوان obb ایجاد شده باشد. بعد از مشاهده این فولدر، باید دیتای گوشی را از اینجا دریافت کرده و آن را در گوشی ذخیره کنید. در قدم بعدی باید برنامه RAR را به صورت فایل زیپ دانلود کرده و سپس آن را اکسترکت کنید. حالا می توانید از طریق این برنامه وارد بازی پابجی شده و بازی با آن را شروع کنید. 

در این مرحله شما می توانید آپدیت های موجود برای برنامه را دریافت کنید یا این که با انجام تنظیمات مورد نظر خود، بازی را سفارشی کنید.  کاربران آیفون برای نصب و اجرای این بازی باید ابتدا در بخش تنظیمات گوشی خود، باید قسمت REGION را روی کشور چین بگذارند و سپس برنامه را از اپل استور دریافت و نصب کنند.

رفع مشکل فیلتر بودن سرورهای برنامه

بعد از این که مشکلات نصب نشدن پابجی موبایل را برطرف کردید و توانستید بالاخره برنامه را روی گوشی خود نصب کنید، ممکن است به دلیل یک سری محدودیت ها در سرویس اینترنت، سرورهای بازی فیلتر شده باشد. در این شرایط شما می توانید از ابزار Change DNS کمک بگیرید. بعد از نصب و اجرای برنامه گزینه Level3 DNS را انتخاب کنید و روی گزینه START بزنید. به همین راحتی مشکل اجرا نشدن بازی هم برطرف می شود و می توانید از بازی خود لذت ببرید.

خطای عدم سازگاری بازی پابجی در دستگاه شما را چگونه برطرف کنیم؟

هر توسعه دهنده بازی برای برنامه ها و بازی هایی که ارائه می کند یک سری مشخصات سخت افزاری را در نظر می گیرد و در صورتی که دستگاه شما این ویژگی ها را نداشته باشد، با خطای عدم سازگاری مواجه می شوید. در واقع زمانی که می خواهید این بازی را از گوگل پلی دریافت کنید، در صورت نداشتن ویژگی های سخت افزاری لازم، گوگل پلی ارور ناسازگاری می دهد و برنامه برای شما قابل دانلود شدن نیست. این می تواند یک دلیل اصلی برای نصب نشدن پابجی موبایل باشد. در این شرایط چندین گزینه برای رفع این خطا وجود دارد که برخی از آنها شامل موارد زیر می شود:

  • روت کردن گوشی که چندان توصیه نمی شود
  • خرید یک گوشی جدید با مشخصات سخت افزاری بالاتر
  • پاک کردن کش و دیتای گوگل پلی و ریستارت کردن گوشی برای رفع ارور عدم سازگاری بازی پابجی با دستگاه
  • پاک کردن تمامی آپدیت های گوگل پلی و ریستارت کردن گوشی
  • نصب برنامه پابجی از سایر منابع از جمله مایکت استور