• خانه
 • آموزش
 • رفع ارور ۱۰۲ کلش اف کلنز با تغییر کشور اپل آیدی

رفع ارور ۱۰۲ کلش اف کلنز با تغییر کشور اپل آیدی

یکی از ارورهایی که برخی از کاربران در حین بازی کلش اف کلنز با آن مواجه می شوند، ارور 102 کلش اف کلنز است. این ارور شاید انجام بازی را مختل کند، اما اگر با روش رفع آن آشنا شوید به راحتی قابل برطرف شدن است. اما قبل از هر چیزی شما باید بدانید که خطای 102 کلش اف کلنز چیست و چرا این ارور در حین بازی نمایش داده می شود. سپس می توانید با کمک یک راه حل ساده، ارور 102 کلش اف کلنز را برطرف کرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا شیوه رفع این ارور را بررسی کنیم.

ارور 102 کلش اف کلنز

ارور 102 کلش اف کلنز چیست؟

به صورت کلی زمانی که کاربران می خواهند حساب کاربری کلش اف کلنز خود را از یک دستگاه به دستگاه دیگر انتقال دهند، برای مثال می خواهند این اکانت را از یک گوشی آیفون به آیپد انتقال دهند با آن مواجه می شوند. دلیل آن هم به کشور انتخاب شده در اپل آیدی مربوط می شود. در واقع کشوری که در اپل آیدی انتخاب شده است با اکانت گوگل پلاس مطابقت ندارد و به همین دلیل هم ارور 102 کلش اف کلنز در حین بازی برای کاربران نمایان می شود. 

برای این که این ارور مانع اجرای بازی کاربران نشود باید کشور انتخاب شده هم در گوگل پلاس و هم در دستگاه یکی باشد. در نتیجه راه حل رفع خطای 102 کلش اف کلنز تغییر دادن کشور اپل آیدی کاربران است. بهترین حالت برای رفع این ارور این است که کاربران کشور انتخابی در اپل آیدی را روی ایالات متحده آمریکا قرار دهند تا دیگر این ارور برای آنها دردسرساز نشود. با توجه به این موضوع در ادامه نحوه تغییر کشور اپل آیدی را توضیح می دهیم. توصیه میشود مقاله کلاب‌ هاوس چیست و چطور باید دعوتنامه‌اش را گرفت؟ را مطالعه کنید.

نحوه تغییر کشور اپل آیدی

همانطور که گفته شد برای رفع ارور 102 کلش اف کلنز بهترین راهکار تغییر کشور اپل آیدی است. برای این منظور شما به ابزارهای تغییر آی پی نیاز دارید، چرا که باید تحریم ها را دور بزنید. در نتیجه ابتدا باید ابزارهای رفع تحریم را در آیپد یا آیفون تان فعال کرده و سپس مراحل زیر را برای تغییر کشور اپل آیدی دنبال نمایید:

 • در ابتدا باید وارد قسمت تنظیمات دستگاه اپل خود شوید
 • حالا گزینه iTunes & App Store را انتخاب کنید
 • با یافتن اپل آیدی تان در بالای صفحه آن را انتخاب کنید
 • در ادامه روی گزینه View Apple ID بزنید
 • برای تغییر کشور اپل آیدی گزینه Country/Region را انتخاب کنید
 • در مرحله بعدی روی گزینه Change Country or Region بزنید
 • حالا می توانید از بین لیست کشورهای موجود، کشور اپل آیدی را روی US قرار دهید
 • روی گزینه NEXT زده و سپس Agree را انتخاب کنید تا کشور انتخاب شده توسط شما تایید شود
 • در مرحله آخر این قسمت هم گزینه Billing Information را روی حالت None قرار دهید

تا این جا شما کشور اپل آیدی را تغییر داده و کشور ایالات متحده را انتخاب کرده اید. اما برای رفع کامل ارور و انتخاب نهایی کشور اپل آیدی هنوز باید یک سری اقدامات را انجام دهید که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

مرحله نهایی تغییر کشور اپل آیدی

برای این که به صورت کامل ارور 102 کلش اف کلنز برای شما برطرف شود، باید مراحل نهایی تغییر کشور اپل آیدی را هم با دقت انجام دهید. در این مرحله از کار شما باید یک سری اطلاعات را مطابق یک شهروند آمریکایی وارد کنید و آنها را در اپل آیدی تان ثبت نمایید. در ثبت کردن این اطلاعات دقت زیادی داشته باشید چرا که اگر این اطلاعات غلط باشد اپل آیدی شما بلاک خواهد شد. برای ثبت اطلاعات مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مطمئن شوید که ابزار تغییر آی پی روی دستگاه شما فعال است، حالا روی این قسمت کلیک کرده تا یک صفحه جدید در مرورگر برای شما باز شود
 • برای شما یک صفحه حاوی یک سری اطلاعات باز می شود که باید تمام این اطلاعات را دقیقا در اپل آیدی وارد کنید. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، شهر و منطقه می شود.

با وارد کردن دقیق این اطلاعات آی پی شما تغییر کرده و روی ایالات متحده تنظیم می شود. در واقع این اطلاعات، اطلاعات دقیق یک شهروند آمریکایی است که به شما کمک می کند بتوانید با موفقیت آی پی اپل آیدی خود را تغییر داده و کشور انتخابی را به ایالات متحده تغییر دهید. با انجام دقیق و درست این مراحل می توانید خطای 102 کلش اف کلنز را برطرف نمایید.