آموزش نحوه تعمیر آی سی تغذیه موبایل سامسونگ

یکی از گزینه های مهم در تعمیر گوشی های سامسونگ، تعمیر آی سی تغذیه موبایل سامسونگ است. این سرویس تعمیراتی که حساسیت بالایی داشته و به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد را می توان در مراکز تعمیراتی معتبر همچون مرکز سخت افزار ایران دریافت کرد. کارشناسان تعمیراتی حاضر در این مرکز با تکیه بر مهارت و تجربه ای که دارند، مشکلات این قطعه را تشخیص داده و با بهترین روش ها کار تعمیر کردن آی سی تغذیه گوشی سامسونگ را انجام می دهند.

تعمیر موبایل سامسونگ در این مرکز به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد. این قطعه مهم که نقش تامین کننده انرژی مورد نیاز گوشی را بر عهده دارد، در صورت خرابی می تواند به صورت کلی موجب از کار افتادن گوشی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نقش آی سی تغذیه در گوشی های هوشمند، دلایل خرابی و نشانه های از کار افتادن این قطعه، در ادامه با ما همراه باشید. در نهایت نیز در خصوص نحوه تعمیر آی سی تغذیه موبایل سامسونگ صحبت خواهیم کرد.

تعمیر آی سی تغذیه موبایل سامسونگ

چرا تعمیر آی سی تغذیه موبایل سامسونگ اهمیت زیادی دارد؟

دلیل حساس بودن و مهم بودن تعمیر کردن آی سی تغذیه گوشی های هوشمند از جمله گوشی های سامسونگ، نقش مهم این قطعه در عملکرد بخش های مختلف دستگاه است. آی سی تغذیه در واقع یک تراشه بسیار مهم است که ولتاژ ورودی به دستگاه را دریافت و آن را کنترل و مدیریت می کند. آی سی تغذیه در واقع برق و انرژی مورد نیاز قطعاتی مانند دوربین، باتری، درایور بک لایت، کلید های هوم و پاور، کلید های سایلنت دستگاه و جک هدفون گوشی را تامین می کند. از همه مهم تر نیز راه اندازی و کارکردن گوشی های هوشمند کاملا به سالم بودن این قطعه وابسته است.

از طرفی اگر در تامین ولتاژ قطعات مختلف گوشی مشکلی وجود داشته باشد یا هر گونه اختلالی در مدار های دستگاه ایجاد شود، آی سی آن را برطرف خواهد کرد. آی سی تغذیه که روی برد قرار می گیرد، در ارتباط با سایر آی سی ها و باتری گوشی نیز هست و از این رو خرابی آن قطعا موجب آسیب به سایر بخش ها خواهد شد. به همین دلیل تعمیر آی سی تغذیه موبایل سامسونگ از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.

دلایل خرابی آی سی تغذیه موبایل چیست؟

موارد و دلایل متعددی می توانند موجب خرابی آی سی تغذیه در گوشی های هوشمند شوند.یکی از مهم ترین موارد، استفاده از شارژر های تقلبی است. کابل شارژ های غیر استاندارد و غیر اصلی، آداپتور های غیر استاندارد برای گوشی ها و مواردی از این دست می تواند موجب خرابی این قطعه شود. حتی اگر شارژر اصلی دستگاه معیوب باشد و گوشی را با آن شارژ کنید نیز به مرور ممکن است به آی سی تغذیه آسیب وارد شود.

اگر گوشی برای مدت زمانی طولانی در شارژ باقی بماند هم ممکن است به آی سی تغذیه آسیب وارد شود. نکته مهم دیگر این که اگر در زمان شارژ شدن گوشی از آن استفاده کرده و بازی ها و برنامه های سنگینی را اجرا کنید نیز ریسک آسیب و خرابی آی سی تغذیه را افزایش خواهید داد. نوسانات برقی نیز می توانند به این قطعه آسیب برسانند. استفاده از پاوربانک های بی کیفیت، استفاده مداوم از شارژر های فندکی غیر استاندارد و نفوذ آب و رطوبت به درون دستگاه نیز می تواند به آی سی تغذیه موبایل آسیب برساند. ضربات شدید و زمین خوردن گوشی نیز می تواند دلیل خرابی آی سی تغذیه باشد. در تمام این موارد به احتمال زیاد به تعمیر آی سی تغذیه موبایل نیاز خواهد بود.

نشانه های خرابی آی سی تغذیه موبایل

برای تعمیر کردن آی سی تغذیه گوشی باید ابتدا با دلایل خرابی این قطعه و سپس با نشانه های خرابی آن آشنا بود تا بتوان تعمیر آی سی تغذیه موبایل سامسونگ را به بهترین شکل ممکن انجام داد. در صورت خرابی آی سی تغذیه دستگاه به صورت ناگهانی خاموش و روشن می شود. معمولا باتری در صورت خرابی آی سی به درستی شارژ نشده و به این دلیل دستگاه مدام خاموش می شود.

عدم آنتن دهی مناسب نیز یکی دیگر از نشانه های خرابی آی سی تغذیه و نیاز به تعمیر این قطعه است. معمولا گوشی هایی که آی سی تغذیه آن ها دچار مشکل شده است حتی در بهترین مناطق با پوشش دهی عالی آنتن نیز به درستی سیگنال نمی دهند. در ادامه این که با خراب شدن آی سی تغذیه به دلیل این که ولتاژ کافی برای قطعات مختلف گوشی تامین نمی شود در عملکرد بخش های مختلف دستگاه مانند هدفون، دوربین و … نیز اختلال ایجاد می شود.

نشانه های خرابی آی سی تغذیه موبایل

آیا به تعویض آی سی تغذیه موبایل نیاز است؟

آی سی تغذیه قطعه ای بسیار حساس است و در صورت خرابی شانس تعمیر آی سی تغذیه موبایل بسیار کم است. ترمیم این قطعه به سختی امکان پذیر است و به همین دلیل در بسیاری از مواقع تعمیرکار مجبور به تعویض آی سی تغذیه خواهد شد. بهتر است حتما در صورت امکان این قطعه را با یک قطعه جدید، اصلی و سالم تعویض کرد تا علاوه بر بازگرداندن عملکرد نرمال دستگاه، مانع از آسیب رسیدن به سایر قطعات حساس مرتبط با آی سی تغذیه مانند باتری و برد شد. به این ترتیب می توان از هزینه های احتمالی دیگر جلوگیری کرد. برای تعمیر انواع موبایل و تعویض قطعات آن می توان از مراکز تعمیراتی معتبری همچون مرکز سخت افزار ایران کمک گرفت.

روند تعمیر آی سی تغذیه موبایل سامسونگ به چه صورت است؟

این قطعه خود از چند قطعه و چندین اتصال تشکیل شده است. مقاومت ها، ترانزیستور ها و لایه هایی از ویفر های نیمه هادی تشکیل دهنده یک آی سی تغذیه است. برای تعمیر کردن آی سی تغذیه گوشی ابتدا باید دستگاه توسط یک تعمیرکار مجرب باز شده و علائم و نشانه های خرابی آن مورد بررسی قرار بگیرد. تعمیرکار با جدا کردن برد، باتری و آی سی تغذیه میزان خرابی آن را بررسی می کنند. در صورت امکان قطعات و بخش های آسیب دیده این قطعه ترمیم و تعمیر خواهد شد.

برای انجام این کار تعمیرکاران از ابزار ها و روش های تخصصی استفاده می کنند. تعمیر گوشی آب خورده نیز می تواند بخشی از روند تعمیر و عیب یابی این قطعه محسوب شود. روند کار باید در یک مرکز تخصصی و با دقت بالا انجام شود، چرا که با باز کردن گوشی و دسترسی به برد گوشی، حساسیت آسیب به این قطعه باید مد نظر قرار بگیرد. با توجه به میزان خرابی، تعمیرکار مشخص می کند که آیا امکان تعمیر آی سی تغذیه موبایل سامسونگ وجود دارد یا خیر؟