تعمیر سوکت شارژ موبایل ال جی

مشکل شارژ نشدن گوشی موبایل اتفاق دردسرساز و کلافه کننده ای است که می تواند دلایل متعددی داشته باشد. یکی از اصلی ترین علل پیدایش این مشکل خرابی سوکت شارژ است. سوکت شارژ موبایل ال جی بخش مهمی از آن را تشکیل می دهد. این قطعه ساختار ظریفی دارد که به شدت به استهلاک و استفاده ی نادرست کاربر حساس است. در ادامه ابعاد تعمیراتی سوکت شارژ گوشی LG را شرح خواهیم داد. اگر از دارندگان یکی از گوشی های ال جی هستید، مقاله ی پیش رو را از دست ندهید.

خرابی سوکت گوشی موبایل ال جی

همان طور که اشاره شد، مشکل شارژ نشدن گوشی دلایل بسیاری چون خرابی باتری و قطعی کابل شارژر دارد. برای اینکه از خرابی سوکت گوشی موبایل ال جی آگاه شوید، ابتدا باید از سلامت کابل شارژر اطمینان بیابید. اگر چند سالی می شود که از یک شارژر واحد استفاده می کنید، احتمال خرابی آن بالاست. در صورتی که از سلامت شارژر مطمئن هستید، وضعیت اتصالات گوشی به رایانه را بررسی کنید.

اصلی ترین علامتی که خرابی سوکت شارژ گوشی LG را از خرابی باتری جدا می کند، عدم شناسایی اطلاعات گوشی در کامپیوتر متصل شده است. البته این عدم شناسایی نیز می تواند ریشه در اختلالات نرم افزاری داشته باشد و به نصب نشدن درست درایور گوشی مرتبط شود. چنانچه موبایل شارژ نمی شود و در عین حال قادر به ارسال دیتاهای درونی خود به رایانه نیست، آن هم در شرایطی که کابل نو و بدون اختلالی استفاده شده است، سوکت شارژ گوشی دچار اختلالات ساختاری است.

تعمیر سوکت شارژ گوشی ال جی

تمیز کردن سوکت شارژ موبایل ال جی

از نظر بسیاری از تعمیرکاران و کارشناسان، تمیز کردن سوکت شارژ موبایل ال جی مساوی است با تعمیر آن. گاهی اوقات برای تعمیر کارایی سوکت شارژ باید آلودگی ها و ذرات گرد و غبار انباشته شده درون شیارهای سوکت تمیز شود. این آلودگی ها را می توانید با استفاده از اسپری هوای فشرده و یا گوش پاک کن از درون سوکت بیرون بکشید. اما اگر احساس می کنید از عهده ی این کار برنخواهید آمد؛ به نمایندگی تعمیرات موبایل ال جی مراجعه نمایید.

تعویض سوکت شارژ گوشی LG

علت اصلی خرابی سوکت شارژ موبایل ال جی و یا سایر برندهای موجود در بازار، بی احتیاطی کاربر است. اگر مرتبا کابل گوشی را به آن اتصال دهید و با تکان شدیدی آن را از سوکت جدا کنید، خرابی سوکت شارژ دور از تصور نیست. در چنین شرایطی تعمیرکار وضعیت کلی سوکت را بررسی کرده و اگر تعمیر دندانه های سوکت امکان پذیر نبود، آن را تعویض می نمایند.

این تعویض باید با نمونه ی اورجینال و مشابه انجام شود تا هیچ گونه افت کیفیتی شامل حال گوشی نگردد. با حضور در نمایندگی تعمیرات موبایل ال جی می توانید مطمئن باشید که بالاترین سطح از خدمات تخصصی را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی به همراه گارانتی دریافت خواهید کرد.