علت شارژ نشدن گوشی ال جی چیست؟

تا بحال شده هرچه گوشی هوشمندتان را به شارژ می زنید تغییری در درصد باتری آن ایجاد نشود؟ شارژ نشدن موبایل مشکلی است که کاربران بعضا با آن مواجه می شوند. معمولا کابل درست به گوشی وصل نشده و با چند حرکت ساده می توان مشکل را برطرف کرد. اما گاهی هر کاری می کنید باز هم گوشی شارژ نمی شود. 

در این صورت مساله جدی است و باید آن را به صورت تخصصی پیگیری کنید. حتی ممکن است مساله ناشی از مشکلات سخت افزاری باشد و یا یکی از بخش های نرم افزاری دستگاه دچار مشکل شده باشد. در ادامه مطلب، شما عزیزان را با اصلی ترین دلایل شارژ نشدن گوشی ال جی و روش های رفع این مشکل آشنا خواهیم کرد. گفتنی است نکات و موارد ذکر شده منحصر به محصولات ال جی نبوده و شامل تمامی مدل ها و برندهای موبایل می شوند.

علت شارژ نشدن گوشی ال جی چیست؟

دلایل شارژ نشدن گوشی ال جی

معمولا اگر شارژر ایرادی نداشته باشد، شارژ نشدن گوشی ناشی از خرابی باتری است. باتری به عنوان موثر ترین بخش تامین انرژی موبایل، نقش تعیین کننده ای در سرعت و کیفیت شارژ شدن این دستگاه دارد. اگر باتری ایرادی داشته باشد، عملیات شارژ مختل شده و احتمال شارژ نشدن گوشی نیز وجود خواهد داشت. گاهی باتری ایرادی ندارد و خرابی آداپتور مانع از شارژ شدن موبایل می شود. 

در این صورت باید از یک شارژر جدید استفاده کنید تا باتری و سایر قطعات گوشی هم در معرض خطر قرار نگیرند. البته برخی اوقات هم شارژ نشدن گوشی ال جی یا هر برند دیگری ناشی از پارگی و قطعی کابل شارژ است. اگر در بررسی های اولیه متوجه شدید که این بخش ها سالم هستند، احتمالا یک نقص نرم افزاری باعث شده که گوشی تان به درستی شارژ نشود.

روش های رفع مشکل شارژ نشدن موبایل ال جی

گوشی را ریستارت کنید

روش کاربردی دیگر برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی ال جی ، ریستارت یا خاموش و روشن کردن دستگاه است. این کار، پردازش های گوشی را به حالت عادی باز می گرداند و موجب برطرف شدن و عادی شدن فرایند شارژ می گردد.

باتری گوشی را کالیبره کنید

کالیبراسیون هم تحت شرایطی می تواند مشکل شارژ نشدن گوشی lg را برطرف کند. برای این کار باید گوشی را چند بار فول شارژ کرده و باتری را تخلیه کنید. به این ترتیب باتری جان تازه می گیرد و احتمالا مشکل شارژ نشدن موبایل تان برطرف خواهد شد.

شارژر را تعویض کنید

اگر گوشی شما شارژ نمی شود، بد نیست آن را با یک شارژر دیگر امتحان کنید. گوشی را با یک شارژر دیگر شارژ کنید و شارژر خود را نیز با یک گوشی دیگر امتحان کنید. به این ترتیب متوجه می شوید که ایراد از گوشی است یا شارژر خراب شده است. در صورت خرابی شارژر می توانید یک شارژر دیگر البته به صورت اورجینال خریداری کنید.

سوکت شارژ را تعمیر کنید

گاهی باتری و شارژر ایرادی ندارند و پای هیچ گونه ایراد یا نقص نرم افزاری هم در میان نیست. در این مواقع احتمالا سوکت شارژ دچار ایراد شده است. خرابی سوکت شارژ یا همان USB  فرایند شارژ گوشی را مختل کرده و حتی مانع از آن می شود. رطوبت، استفاده از شارژر غیر استاندارد، کشیدن ناگهانی شارژر از گوشی، به زور جا زدن کابل  USB  در گوشی و یا ضربه ، موارد آسیب زننده به این بخش هستند. تعمیر سوکت شارژ موبایل کار سخت و پر هزینه ای نیست و تعمیرکاران نمایندگی تعمیر موبایل ال جی به سادگی آن را انجام می دهند.

گوشی را در حالت خاموش شارژ کنید

کار دیگری که می توانید برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی ال جی خود انجام دهید، این است که دستگاه را در حالت خاموش شارژ کنید. این راه حل وقتی کاربرد دارد که یک ایراد نرم افزاری در دستگاه وجود داشته باشد. برای اطمینان از این مساله گوشی خود را در حالت خاموش شارژ کنید. اگر گوشی با سرعت معمول خود شارژ شد، می توان گفت که مشکلات سیستم عامل یا برنامه ها موجب شارژ نشدن آن شده اند.

تعویض باتری گوشی ال جی

اگر مطمئن شدید که باتری گوشی تان معیوب شده و به این دلیل شارژ نمی شود، باید در اسرع وقت اقدام به تعویض این قطعه کنید. خرابی باتری مساله ای مهم است و باید به سرعت برطرف شود؛ در غیر این صورت آسیب دیدگی تشدید خواهد شد و حتی ممکن است قطعات دیگر را نیز درگیر نماید. اگر درب پشتی گوشی شما باز می شود، می توانید به راحتی باتری آسیب دیده را با قطعه جدید تعویض کنید. 

در صورت استفاده از گوشی های جدید هم می توانید تعویض باتری گوشی ال جی خود را به همکاران مجرب و دوره دیده ما در نمایندگی ال جی محول کنید. در صورت استفاده از باتری اورجینال، مشکل شارژ نشدن گوشی ال جی شما برطرف خواهد شد.

نمایندگی تعمیر موبایل ال جی

نمایندگی تعمیر موبایل ال جی به صورت همه جانبه و تخصصی به ترمیم انواع مشکلات گوشی های این شرکت اشتغال دارد. این مرکز با استفاده از پیشرفته ترین ابزار و تجهیزات روز دنیا، خدمات با کیفیتی را در زمینه تعمیرات گوشی های هوشمند به کاربران محترم ارائه می دهد. مهندسین ارشد IT بر فرایند ترمیم گوشی نظارت دارند و از بروز هرگونه خطا در اجرای مراحل جلوگیری می کنند. 

تعمیر و تعویض ال سی دی، تعویض باتری، تعمیر تاچ، تعمیر دوربین، تعویض گلس موبایل، فلش نرم افزاری، ویروس کشی، تعمیر و تعویض برد آسیب دیده، تعویض خازن های معیوب، تعمیر آی سی تغذیه و اقداماتی از این دست، مهم ترین خدمات نمایندگی موبایل lg به شمار می روند.