• خانه
  • آموزش
  • آموزش بکاپ گرفتن از گوشی‌؛ هم اندروید و هم آیفون

آموزش بکاپ گرفتن از گوشی‌؛ هم اندروید و هم آیفون

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

آیا تا به حال شده است که بخواهید از اطلاعات گوشی خود بکاپ بگیرید اما دقیقاً ندانید که چگونه باید این کار را انجام دهید؟ نگران نباشید ما تصمیم داریم در این مطلب آموزش بکاپ گرفتن از گوشی اندروید و آیفون از عکس‌ها و ویدئوهای داخل گوشی گرفته تا پیام‌ها و لیست تماس‌ها و … را به شما ارائه دهیم؛ پس ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با انواع راهکارهای عملی برای بکاپ گرفتن از اطلاعات گوشی‌های اندروید و آیفون آشنا شوید.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”2072″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نحوه بکاپ گرفتن از گوشی اندروید

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

  • آموزش بکاپ گرفتن از گوشی اندروید با کمک گوگل

خوشبختانه خود گوگل از قابلیتی به نام بکاپ و ریستور برخوردار است که با استفاده از این قابلیت به راحتی می‌توانید از اطلاعات گوشی اندرویدی خود بکاپ بگیرید؛ به همین دلیل تصمیم داریم به عنوان اولین راهکار برای آموزش بکاپ گرفتن از گوشی اندروید به این قابلیت گوگل اشاره کنیم. برای استفاده از قابلیت بکاپ و ریستور گوگل باید یک اکانت گوگل داشته باشید و بر روی گوشی خود به آن لاگین شوید. شما با کمک قابلیت بکاپ و ریستور گوگل می‌توانید از اطلاعاتی مانند: ایمیل‌ها، اطلاعات مرورگر، داده‌های اپلیکیشن‌ها، لیست مخاطبین، اطلاعات برنامه تقویم و … بکاپ بگیرید.

ابتدا اگر اکانت گوگل ندارید باید یک اکانت گوگل بسازید و آن را به گوشی اندرویدی خود اضافه کنید؛ برای اضافه کردن اکانت گوگل خود به گوشی اندرویدی نیز باید وارد تنظیمات گوشی شوید و گزینه Accounts را انتخاب کنید و سپس گزینه Add a new account را انتخاب کنید تا بتوانید اکانت گوگل خود را به این قسمت اضافه کنید؛ حالا برای اینکه بتوانید از اطلاعات گوشی خود بکاپ بگیرید باید دوباره به تنظیمات گوشی بروید و گزینه Backup & Reset را انتخاب کنید؛ سپس گزینه Backup Account را انتخاب کرده و اکانت گوگل خود را برای بکاپ گرفتن از اطلاعات گوشی انتخاب کنید؛ به شما پیشنهاد می‌کنیم که در این قسمت تیک گزینه Backup my data را بزنید چرا که با زدن تیک این گزینه از اطلاعات جزئی‌تری در گوشی شما نیز مانند: رمز وای فای بکاپ گرفته می‌شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

  •  آموزش بکاپ گرفتن از عکس‌ها و ویدئوهای گوشی اندروید با برنامه Google Photo

حالا نوبت می‌رسد به بکاپ گرفتن از مهم‌ترین اطلاعات گوشی یعنی عکس‌ها و ویدئوها. برای اینکه از عکس‌ها و ویدیوهای داخل گوشی خود بکاپ بگیرید، می‌توانید از برنامه‌ای به نام Google Photo استفاده کنید؛ مهم‌ترین ویژگی این برنامه این است که عکس‌ها و ویدئوهای داخل گوشی را با وضوح تصویر بالا آپلود کرده و از آن‌ها نسخه بکاپ تهیه می‌کند؛ البته این تنها ویژگی برنامه Google Photo نیست، یکی دیگر از ویژگی‌های این برنامه این است که به طور پیش فرض 1000 گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای بکاپ گرفتن از عکس‌ها و ویدئوها در گوشی اندرویدی با استفاده از برنامه Google Photos، ابتدا باید این برنامه را در گوشی خود باز کنید و وارد اکانت گوگل خود شوید؛ سپس از طریق منوی این برنامه وارد بخش Settings یا همان تنظیمات شوید و گزینه Backup & Sync را انتخاب کنید؛ به همین راحتی می‌توانید از تمامی عکس‌ها و ویدئوهایی که در گوشی خود دارید با استفاده از این برنامه بکاپ بگیرید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

  • آموزش بکاپ گرفتن از گوشی اندروید با برنامه Android File Transfer

یکی دیگر از روش‌های بکاپ گرفتن از اطلاعات گوشی اندرویدی که قصد داریم در آموزش بکاپ گرفتن از گوشی به آن اشاره کنیم، بکاپ گرفتن از اطلاعات گوشی با استفاده از برنامه Android File Transfer است؛ توجه داشته باشید که این نرم‌افزار تنها مخصوص انتقال فایل از گوشی اندرویدی به مک بوک می‌باشد بنابراین اگر از لپ تاپ یا کامپیوتری به غیر از مک بوک استفاده می‌کنید، نمی‌توانید از این نرم‌افزار برای بکاپ گرفتن از اطلاعات گوشی اندرویدی خود استفاده کنید.

جهت استفاده از نرم‌افزار Android File Transfer برای بکاپ گرفتن از اطلاعات گوشی اندرویدی خود ابتدا باید این نرم‌افزار را بر روی مک بوک خود نصب کنید و فایل Android File Transfer.dmg را اجرا کنید و سپس Android File Transfer را باز کنید. حالا در گوشی خود به بخش تنظیمات رفته و گزینه Connected devices را انتخاب کنید و سپس گزینه Use USB to را انتخاب کنید و از میان گزینه‌هایی که به شما نمایش داده می‌شود گزینه Transfer files را انتخاب کنید؛ با استفاده از کابل گوشی اندرویدی خود را به مک بوک متصل کنید، اکنون می‌توانید تمامی فایل‌ها و فولدرهای خود را در این نرم‌افزار ببینید و با استفاده از drag  and  drop فایل‌های خود را به مک بوک منتقل کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

  • آموزش بکاپ گرفتن از پیام‌ها و تماس‌های گوشی اندروید با برنامه SMS Backup

جدا از داده‌های اپلیکیشن‌ها، لیست مخاطبین، اطلاعات برنامه تقویم، اطلاعات مرورگر، ایمیل‌ها، عکس‌ها و ویدئوها در گوشی، پیام‌ها و لیست تماس‌‌ها هم از مهم‌ترین اطلاعات گوشی هستند که برای برخی از کاربران اهمیت ویژه‌ای دارند از این‌رو تصمیم داریم در این بخش از آموزش بکاپ گرفتن از گوشی، نحوه بکاپ گرفتن از پیام‌ها و تماس‌های گوشی را نیز به شما آموزش دهیم؛ جهت انجام این کار به نرم‌افزاری به نام SMS Backup & Restore نیاز دارید، پس ابتدا این نرم‌افزار را دانلود کرده و بر روی گوشی خود نصب کنید.

پس از نصب نرم‌افزار SMS Backup & Restore، آن را بر روی گوشی خود باز کنید؛ حالا می‌توانید در صفحه اصلی این نرم‌افزار گزینه SET UP A BACKUP را مشاهده کنید؛ برای بکاپ گرفتن از پیام‌ها و لیست تماس‌های خود این گزینه را انتخاب کنید؛ حالا باید گزینه‌های Messages و Phone Calls را فعال کنید و Next را انتخاب کنید. در صفحه جدید سه گزینه Google Drive، Dropbox و Your Phone به شما نمایش داده می‌شود که باید از میان آن‌ها محل ذخیره‌سازی نسخه بکاپ را انتخاب کنید.

اصلاً به شما پیشنهاد نمی‌کنیم که گزینه Your Phone را انتخاب کنید چراکه در این صورت نسخه بکاپ در گوشی شما ذخیره می‌شود و درصورتی که اطلاعات گوشی پاک شوند، نسخه بکاپی که در گوشی ذخیره شده است نیز پاک می‌شود؛ بهترین گزینه، گزینه Google Drive است که در صورت انتخاب این گزینه باید حتماً اکانت گوگل داشته باشید؛ پس از انتخاب یکی از این گزینه‌ها Next را انتخاب کنید.

در صفحه جدید باید مدت زمان تهیه نسخه بکاپ از تماس‌ها و پیام‌های گوشی خود را تعیین کنید که یا به صورت روزانه (Daily) باشد یا به صورت هفتگی (Weekly) و یا به صورت ساعتی (Hourly)؛ درنهایت نیز گزینه Back Up Now را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای مشاهده و ریستور کردن بکاپ‌های گرفته شده از لیست تماس‌ها و پیامک‌هایتان می‌توانید از طریق منوی برنامه SMS Backup & Restore به ترتیب از گزینه‌های View Backup و Restore Backup استفاده کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نحوه بکاپ گرفتن از گوشی آیفون

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″ css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%225px%22%2C%22margin-right%22%3A%225px%22%2C%22margin-bottom%22%3A%225px%22%2C%22margin-left%22%3A%225px%22%2C%22background-color%22%3A%22%23f4f4f4%22%2C%22border-style%22%3A%22solid%22%2C%22border-color%22%3A%22%23e8e8e8%22%2C%22border-top-width%22%3A%221px%22%2C%22border-right-width%22%3A%221px%22%2C%22border-bottom-width%22%3A%221px%22%2C%22border-left-width%22%3A%221px%22%2C%22border-radius%22%3A%225px%22%7D%7D”][vc_column_text]

آموزش بکاپ گرفتن از گوشی آیفون با برنامه آیتونز

ساده‌ترین و رایج‌ترین روش برای بکاپ گرفتن از اطلاعات گوشی آیفون، استفاده از برنامه آیتونز است از این‌رو تصمیم داریم در این بخش از آموزش بکاپ گرفتن از گوشی ، استفاده از برنامه آیتونز را به کاربران آیفون آموزش دهیم.

جهت استفاده از این نرم‌افزار باید آن را بر روی مک بوک خود نصب کنید و آیفون خود را با استفاده از کابل به آن متصل کنید؛ حالا نرم‌افزار آیتونز را بر روی سیستم خود اجرا کنید و اگر از شما رمز عبور خواست، رمز عبور آیفون خود را وارد کنید؛ سپس به بخش Summary بروید، گزینه Encrypt iPhone Backup و سپس گزینه Back Up Now را انتخاب کنید تا از تمامی اطلاعات آیفون شما بکاپ گرفته شود.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″ css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%225px%22%2C%22margin-right%22%3A%225px%22%2C%22margin-bottom%22%3A%225px%22%2C%22margin-left%22%3A%225px%22%2C%22background-color%22%3A%22%23f4f4f4%22%2C%22border-style%22%3A%22solid%22%2C%22border-color%22%3A%22%23e8e8e8%22%2C%22border-top-width%22%3A%221px%22%2C%22border-right-width%22%3A%221px%22%2C%22border-bottom-width%22%3A%221px%22%2C%22border-left-width%22%3A%221px%22%2C%22border-radius%22%3A%225px%22%7D%7D”][vc_column_text]

آموزش بکاپ گرفتن از گوشی آیفون با کمک سرویس آیکلود

یکی دیگر از روش‌های بکاپ گرفتن از اطلاعات گوشی آیفون استفاده از سرویس آیکلود است البته این سرویس خیلی در کشور ما طرفدار ندارد چراکه به اینترنت پرسرعتی برای بکاپ گرفتن از اطلاعات گوشی نیاز دارد اما باز هم به این روش اشاره کوچکی می‌کنیم تا کاربرانی که به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند بتوانند با استفاده از سرویس آیکلود از اطلاعات آیفون خود بکاپ بگیرند.

جهت استفاده از سرویس آیکلود برای بکاپ گرفتن از اطلاعات آیفون خود باید به بخش تنظیمات گوشی بروید و گزینه iCloud را انتخاب کنید؛ حالا گزینه Backup، سپس گزینه iCloud Backup را انتخاب کنید و درنهایت با انتخاب گزینه Backup Now از اطلاعات آیفون خود بکاپ بگیرید.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”40″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی تعمیر موبایل سونی” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Ftamirmobile.com%2Fsony-mobile-agency%2F||target:%20_blank|” read_text=”نمایندگی تعمیر موبایل سونی” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″ title_font_size=”desktop:20px;”]

اگر از کاربران موبایل‌ سونی هستید و با مشکلی در این دستگاه روبه‌رو شده‌اید می‌توانید با مراجعه به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیر موبایل سونی در کلان‌شهرهای تهران و کرج، عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی موبایل خود را به این مرکز بسپارید؛ یا اینکه موبایل خود را به شعبه مرکزی نمایندگی تعمیر موبایل سونی در تهران ارسال کنید. نمایندگی تعمیر موبایل سونی از تکنسین‌های متخصصی برخوردار است که با تمامی مشکلات و ایرادات انواع مدل‌های موبایل سونی به خوبی آشنایی دارند از این‌رو نه تنها می‌توانند پروسه عیب‌یابی این دستگاه را با سرعت پشت سر بگذارند بلکه می‌توانند این دستگاه را با کیفیت بالایی مورد تعمیر قرار دهند.

[/bsf-info-box][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + سه =