تعمیر میکروفن موبایل ال جی

یکی از مشکلات کلافه کننده ای که می تواند سد راه برقراری تماس های مختلف از گوشی ال جی باشد، خرابی میکروفن موبایل ال جی است. زمانی که صدای شما به آن طرف خط منتقل نمی شود، احتمال وقوع مشکل خرابی میکروفن موبایل LG وجود دارد. البته چنین مشکلی ممکن است در اثر آنتن دهی ضعیف نیز رخ دهد و نیازمند بررسی دقیق تری با ضبط ویس و ویدئو باشد. مقاله ی پیشرو را دنبال کنید تا شما را با علل خرابی میکروفن موبایل LG و پروسه ی تعمیر آن آشنا سازیم.

تعمیر میکروفن موبایل ال جی

دلایل از کار افتادگی میکروفن موبایل ال جی

خرابی میکروفن موبایل ال جی به دو بخش کلی اختلالات سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شود. اما در هر صورت معمولا بی احتیاطی کاربر عامل اصلی قطعی میکروفن است. نصب و راه اندازی بد افزارهای مخرب، اصابت ضربه، استفاده از گوشی در زیر باران، استفاده از شوینده های شیمیایی برای تمیز کردن موبایل و عدم توجه به حضور باگ سیستم عامل گوشی برخی از عمده ترین دلایل خرابی میکروفن گوشی LG هستند.

راه حل های رفع مشکل خرابی میکروفن گوشی LG

خوشبختانه گاهی اوقات اختلالات جزیی و ناچیزی در سطح نرم افزار گوشی باعث پیدایش مشکل خرابی میکروفن آن می شود. پیش از اقدام برای تعمیر تخصصی میکروفن موبایل ال جی راهکارهای زیر را امتحان کنید:

  • ریستارت کردن گوشی ال جی

ریستارت راه حل برطرف سازی بسیاری از مشکلات گوشی های هوشمند است. به عنوان اولین گام برای رفع خرابی میکروفن گوشی ال جی، دستگاه را خاموش و روشن کنید.

  • استفاده از حالت safe mode

جهت برطرف سازی مشکلات میکروفن موبایل ال جی، گوشی را در حالت safe mode روشن کنید و نرم افزاری که مشکوک به حمل ویروس های مختلف می باشد را شناسایی کنید. اپ معیوب و مضر شناسایی شده را پاک کنید و گوشی را ری استارت کنید. احتمال اینکه مشکل نفوذ ویروس ها با حذف بد افزار مرتبط برطرف گردد، بسیار بالاست.

  • ریست فکتوری گوشی ال جی

ریست فکتوری موبایل هم می تواند راهکار بسیار کاربردی و مفیدی در مسیر تعمیر میکروفن گوشی ال جی باشد. البته فراموش نکنید که پیش از انجام این پروسه از اطلاعات با اهمیت دستگاه بک آپ تهیه کنید. اگر پس از انجام این کار نیز خرابی میکروفن ادامه داشت؛ به یکی از شعب نمایندگی رسمی ال جی مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =