کدهای مخفی آیفون

کدهای مخفی آیفون در واقع کدهای USSD هستند که برای هر گوشی منحصرا تعریف شده اند. از این کدها برای عیب یابی و فعال کردن یک سری قابلیت ها در گوشی های اپل استفاده می شود.

کدهای مخفی آیفون

کدهای مخفی آیفون چه کاربردی دارند؟

شاید برای شما هم سوال باشد که کاربرد کدهای مخفی آیفون چیست؟  این کدها در واقع کدهای USSD که با شماره گیری از طریق تلفن هوشمند خود برخی اطلاعات را در مورد گوشی همراهتان در اختیارتان قرار می دهد.  گوشی های اندرویدی و آی او اس هر کدام  دارای مجموعه ای از کدهای مخفی مربوط به خود هستند. البته هر برند تلفن هوشمند کدهای مخصوص به خود را دارد که توسط سازنده آن تعبیه شده است. اگر شما هم از کاربران آیفون هستید لازم است که تعدادی از کدهای مخفی آیفون را بدانید. برخی از کدهای مخفی موبایل اپل در همه جای دنیا کار نمی کنند چرا که شرکت های مخابراتی در پذیرش آنها محدودیت دارند. در این مقاله نگاهی بر تعدادی از کدهای مخفی آیفون خواهیم داشت.

لیست کدهای مخفی موبایل اپل

حالت Field Test Mode

یکی از کدهای مخفی آیفون، حالت Field Test Mode را نشان می دهد که جزئیات فنی زیادی درباره شبکه به شما می دهد. مثلا قدرت سیگنال شبکه را می توانید با شماره گیری کد *3001#12345#*متوجه شوید.

در iOS 10 یا بالاتر، وقتی کد را در شماره گیر آیفون خود وارد می کنید و دکمه تماس را می فشارید ، به صفحه Field Test منتقل می شوید ، در آنجا جزئیات مختلف شبکه را پیدا خواهید کرد.  در ادامه ، دکمه روشن / خاموش را فشار دهید ، تا اینکه گزینه “Slide to power off”ظاهر شود. دکمه home را فشار دهید و نگه دارید. در سمت چپ گوشی خود به جای میله عدد هایی می بینید که بیانگر قدرت سیگنال هستند. هر چه عدد به صفر نزدیک تر باشد سیگنال قوی تر است. اگر عدد بالاتر از -80 باشد (-70 ، -60 ..) ، قدرت سیگنال نزدیک به صفر می شود و بطبع آن قوی تر است.  اگر زیر -110 باشد (-120،130 ..) ، سیگنال شبکه بسیار ضعیف است. لازم به ذکر است که قدرت سیگنال بسته به اتصال به شبکه 3G یا 4G متفاوت خواهد بود.

برای غیرفعال کردن دسی بل و بازگرداندن میله های معمول شبکه در iPhone خود ، می توانید صفحه Field Test را دوباره با همان کد مخفی آیفون باز کنید و روی لبه بالا سمت چپ ، ضربه بزنید یا می توانید دکمه Home را یک بار فشار دهید.

مخفی کردن شماره تماس گیرنده در آیفون

با شماره گیری این کد مخفی ، شماره تماس شما بر روی دستگاه مورد نظر به صورت ناشناس و یا بدون شماره تماس گیرنده خواهد بود. کافی است ابتدا کد #31# و بعد از آن شماره تماس مورد نظر را شماره گیری کنید.

پیدا کردن مرکز پیام کوتاه با شماره گیری یک کد مخفی آیفون

هر پیامی که می فرستید ابتدا به یک سرور یا همان مرکز پیام کوتاه می رود سپس به شماره مورد نظر ارسال می شود. اگر در مورد پیام کوتاه به مشکل برخوردید بهتر است مرکز SMS را بررسی کنید برای این منظور کد *#5005*7672# را شماره گیری کنید.

انتقال پیام های دریافتی به حالت انتظار (call waiting)

با استفاده از یکی از کدهای  مخفی آیفون که  *43# است، حالت انتظار موبایل آیفون خود را فعال کنیدبرای غیر فعال کردن این حالت از کد #43# استفاده کنید و برای اطلاع از وضعیت حالت انتظار تماس های دریافتی ، کد مخفی *#43# را شماره گیری کنید.

کد بلاک کردن تماس های ورودی در گوشی اپل

برای بلاک کردن تمامی تماس های ورودی از کد #33*pin# استفاده کنید. برای اطلاع از وضعیت بلاک شدن یا نشدن تماس ها کد *#33# را شماره گیری کنید. برای غیر فعال شدن این حالت *33*pin# را شماره گیری کنید. در اینجا منظور از Pin، پین سیم کارت شماست.

کد دایورت کردن تماس در موبایل اپل

گاهی شما نیاز دارید که تماس های ورودی خود را بر روی شماره دیگری انتقال دهید. بدین منظور می توانید، از یکی از کدهای مخفی آیفون استفاده کنید. کد مخفی *21mobilenumber#را وارد کنید و کلید تماس را فشار دهید. همان طور که مشاهده می کنید بعد از عدد 21 باید شماره تماسی که می خواهید تماس های شما به آن منتقل شود را وارد کنید. برای غیر فعال کردن این حالت کد *21# را وارد کنید. برای اطلاع از وضعیت دایورت گوشی همراهتان کد *#21# را شماره گیری کنید.

حالت call line presentation

گاهی گیرنده تماس های شما، قادر به مشاهده شماره همراه شما نمی شود.  ممکن است مشکلی در ارایه تماس وجود داشته باشد. در این حالت با شماره گیری کد *#30#از فعال بودن یا نبودن call line presentation مطلع شوید.

اطلاع از شماره IMEI با شماره گیری یکی از کدهای مخفی آیفون

با شماره گیری کد مخفی *#06# و لمس دکمه برقراری تماس کد IMEI گوشی شما نمایش داده می شود. IMEI یک کد اختصاصی 15 یا 16 رقمی است که برای هر دستگاه منحصر به فرد است. این شماره اطلاعات مفیدی را در مورد گوشی همراهتان در اختیارتان قرار می دهد.

اطلاعات ترافیک جاده ای

درست است که در دوره اخیر از اپلیکیشن های مسیریابی برای اطلاعات ترافیک جاده ای استفاده می شود. اما گاهی شما دسترسی به اینترنت ندارید. پس بهتر است این کد را به خاطر بسپارید. با شماره گیری 511 شما به اطلاعات ترافیک جاده ای دست پیدا می کنید.

تعداد تماس های از دست رفته

یکی از پرکاربردترین کدهای مخفی آیفون کدی است که تعداد تماس های از دست رفته را نشان می دهد. با شماره گیری کد مخفی *3282# در گوشی آیفون تعداد تماس های از دست رفته را می توانید مشاهده کنید.

سخن آخر

تعداد کدهای مخفی آیفون بیشتر از موارد بالاست. ما در این مقاله سعی کرده ایم پرکاربرد ترین آنها را بیاوریم . همان طور که قبلا اشاره کردیم برای هر برند گوشی تعداد مشخصی از کد های مخفی تعریف شده است. البته برخی از کدهای مخفی در سیستم آیفون یکسان هستند. این کدهای مخفی برای اندروید هم صدق می کند.  برای اطلاع از کدهای مخفی اندروید به این مقاله رجوع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + شانزده =