تعمیر دوربین موبایل اپل

 یکی از مشکلاتی که ممکن است برای گوشی های هوشمند اپل نیز رخ دهد، از کار افتادن دوربین موبایل است. لنز دوربین موبایل اپل ممکن است به وارد آمدن ضربات مختلف، سقوط از ارتفاع و یا شوک های حرارتی، دچار خش و یا شکستگی شود. هرگونه آسیب فیزیکی در نهایت بر کیفیت عملکرد دوربین موبایل اپل تاثیر گذار خواهد بود. موبایل های اپل غالبا از دوربین های با کیفیتی برخوردارند و از این رو آسیب دیدگی این بخش از موبایل اپل بسیار ناراحت کننده خواهد بود.

در چنین شرایطی از طریق ارتباط با نمایندگی معتبر تعمیر موبایل اپل، نسبت به تعمیر دوربین موبایل اپل و بازیابی سلامت دوربین موبایل خود اقدام کنید. خیس شدن موبایل یکی از آسیب هایی است که ممکن است منجر به از کار افتادن دوربین موبایل شود. درصورتی که دوربین موبایل اپل شما دچار کاهش کیفیت در عکس و فیلمبرداری شده باشد، باید با بررسی های دقیق دلیل اصلی این مشکل را پیدا کرده و نسبت به رفع آن اقدام کنید. معاینات و بررسی های لازم در این زمینه باید توسط متخصصان حرفه ای و با تجربه انجام شود.

تعمیر دوربین موبایل اپل

هزینه تعمیر دوربین موبایل اپل

قیمت تعمیر دوربین گوشی اپل یا هر برند دیگری، بستگی به منشأ خرابی این قطعه و میزان آسیب دیدگی آن دارد. اگر مسئله نرم افزاری باشد، لازم نیست مبلغ قابل توجهی برای تعمیر دوربین آیفون پرداخت کنید. اما در صورت آسیب دیدگی خود دوربین، ماجرا کمی تغییر می کند. در این صورت اگر دوربین قابل تعمیر باشد، هزینه کمتر است. اما چنانچه نیاز به تعویض دوربین باشد، با توجه به کمیاب بودن نمونه اورجینال، هزینه تعمیرات گوشی اپل بیشتر بوده و شامل قیمت قطعه جدید هم می شود.

تعویض دوربین آیفون

تعویض دوربین آیفون

گاهی علیرغم تلاش تکنسین های تعمیر موبایل apple، امکان تعمیر دوربین آیفون وجود ندارد. به عنوان مثال وقتی دوربین می شکند و یا بر اثر آبخوردگی گوشی، به طور کلی از کار می افتد، راهی جز تعویض دوربین آیفون وجود ندارد. با توجه به این که دوربین اورجینال گوشی های اپل، کمیاب و گران قیمت هستند، باید مبلغ نسبتا بالایی برای تعویض این قطعه هزینه کنید. با این حال اصل بودن دوربین جدید، کیفیت کار آن را تضمین می کند.

نشانه های خرابی دوربین موبایل

عکس های تیره و بی کیفیت

کاهش کیفیت عکس ها همیشه نشان دهنده خرابی دوربین موبایل نیست؛ اما می توان آن را یکی از علائم خرابی دوربین هم در نظر گرفت. در این شرایط بهتر است اول مطمئن شوید که مشکل نرم افزاری مثل ویروسی شدن یا به هم ریختن تنظیمات وجود ندارد. همچنین لنز دوربین را تمیز کنید و اگر مشکل حل نشد، از یک تعمیرکار برای تعمیر دوربین موبایل اپل کمک بگیرید.

صدا دادن لنز دوربین

صدا دادن لنز را می توان هشداری جدی مبنی بر آسیب دیدگی این قطعه در نظر گرفت. معمولا وقتی گوشی دچار آبخوردگی می شود و یا گرد و خاک وارد بدنه دستگاه می شود، لنز دوربین صداهایی غیر عادی تولید می کند. باید گفت که در بیشتر موارد، امکان تعمیر دوربین گوشی apple وجود نداشته و باید این قطعه را تعویض کنید.

سیاه شدن دوربین گوشی

یکی دیگر از علائم مهم خرابی دوربین گوشی، سیاه شدن آن در هنگام عکاسی است. ضربه خوردن به لنز دوربین، بسته ماندن شاتر، مشکلات نرم افزاری و مواردی از این دست، دلایل اصلی سیاه شدن دوربین به شمار می روند. اگر مشکل با ریست فکتوری و گوشی و پاک کردن کش دوربین حل نشد، باید به فکر تعمیر یا حتی تعویض دوربین موبایل اپل باشید.

سوختن دوربین موبایل

تعمیر دوربین موبایل apple در صورت سوختن این قطعه امکان پذیر نیست. در این شرایط حتما باید دوربین را تعویض کنید تا امکان عکاسی مجدد با آن برای شما فراهم شود.

وزوز کردن دوربین گوشی

در برخی از موارد، وقتی اپ دوربین در حال اجراست، صدای وزوز از آن به گوش می رسد. در این صورت اگر ایراد نرم افزاری باشد، نیاز به تعمیر و تعویض قطعات نبوده و کافی است تنظیمات را اصلاح کرده و یا دیتا و کش دوربین را پاک کنید. اما اگر تکنسین متوجه شود که مسئله سخت افزاری است، نیاز به تعمیر دوربین موبایل اپل یا تعویض این قطعه خواهد بود.

دلایل آسیب دیدن دوربین موبایل اپل

در ادامه دلایلی که منجر به از کار افتادن دوربین موبایل اپل شده باشد، بیان می شوند؛

  • شکستگی لنز

 اگر دوربین موبایل شما به دلیل آسیب فیزیکی دچار ترک خوردگی شده است، بهتر است برای تعویض لنز دوربین از متخصصان حاضر در نمایندگی تعمیر موبایل اپل کمک بخواهید. تعمیر لنز دوربین موبایل اپل نیاز به تجهیزات تخصصی و نیز تجربه کافی در این زمینه خواهد داشت.

  • آسیب دیدن ماژول

در برخی موارد اگرچه ممکن است موبایل از لحاظ ظاهری آسیبی ندیده باشد، اما وارد شدن ضربات فیزیکی و یا تنش فشاری ممکن است بر روی ماژول دوربین تاثیر منفی گذاشته باشد و در نتیجه منجر به افت کیفیت دوربین شود. در این شرایط طبق تشخیص کارشناس، تعمیر ماژول دوربین موبایل و یا تعویض این قطعه انجام خواهد شد. نفوذ رطوبت هرچند اندک، به قسمت ماژول دوربین می تواند منجر به از کار افتادن دوربین موبایل اپل شود.

گوشی های موبایل هوشمند معمولا مجهز به سنسور رطوبت هستند. بنابراین در صورت دریافت هشدار رطوبت که به شکل علامت قطره ظاهر می شود، باید سریعا نسبت به خاموش کردن موبایل اقدام کنید تا از آسیب های بعدی جلوگیری کرده باشید. حذف رطوبت موجود در دستگاه موبایل باید با ظرافت و دقت بالایی انجام شود. بنابراین بهتر است این کار را به متخصصان حاضر در نمایندگی تعمیرات موبایل بسپارید.

  • مشکلات نرم افزاری

 حمله ویروس و یا نصب یک نرم افزار مشکل ساز، می تواند باعث عدم کارکرد دوربین موبایل اپل شود. اگر اخیرا بر روی موبایل خود نرم افزار جدیدی نصب کرده اید، ابتدا آن را حذف کنید و مجددا دوربین موبایل را امتحان کنید. ممکن است این راه حل ساده کارگشای مشکل موبایل شما باشد و دیگر نیازی به تعمیر دوربین موبایل اپل نباشد.

در چنین شرایطی از طریق ارتباط با نمایندگی معتبر تعمیر موبایل اپل، نسبت به تعمیر دوربین موبایل اپل و بازیابی سلامت دوربین موبایل خود اقدام کنید.خیس شدن موبایل یکی از آسیب هایی است که ممکن است منجر به از کار افتادن دوربین موبایل شود. درصورتی که دوربین موبایل اپل شما دچار کاهش کیفیت در عکس و فیلمبرداری شده باشد، باید با بررسی های دقیق دلیل اصلی این مشکل را پیدا کرده و نسبت به رفع آن اقدام کنید. معاینات و بررسی های لازم در این زمینه باید توسط متخصصان حرفه ای و با تجربه انجام شود.

نمایندگی تعمیرات موبایل

نمایندگی تعمیرات موبایل یکی از مراکز معتبر تعمیر موبایل در سطح کشور است که با تجهیزات و تخصص های لازم اقدام به رفع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل های مختلف می نماید. سابقه بیش از دو دهه تعمیرات تخصصی دستگاه های الکترونیکی نام مرکز سخت افزار ایران را به نامی آشنا در صنعت تعمیرات کشور مبدل ساخته است.

تجربه درخشان در زمینه تعمیرات تخصصی قطعات موبایل های مختلف و بهره مندی از بهترین تجهیزات تعمیراتی در کنار یکدیگر به همکاران ما در نمایندگی تعمیرات موبایل این قابلیت را می دهد که در کوتاه ترین زمان پیچیده ترین قطعات را تعمیر و دستگاه را احیا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + سه =