حل مشکل بیس باند آیفون

گوشی های آیفون بدون شک یکی از با کیفیت ترین و قدرتمند ترین گوشی های هوشمند محسوب میشوند. برخورداری از برخی ویژگی های مثبت نرم افزاری و سخت افزاری این گجت ها را کمتر از گوشی های موبایل دیگر در معرض آسیب و خرابی قرار میدهد. علی رغم کیفیت مثال زدنی این گوشی های موبایل ، همچنان این امکان وجود دارد که برخی مشکلات کارایی این تجهیزات را با ضعف و ناکارآمدی مواجه سازد. یکی از این اختلالات، مشکل بیس باند آیفون است. شاید برای شما این سوال مطرح شود که بیس باند چیست ؟

گوشی آیفون نیز مانند سایر گوشی های هوشمند، از پروتکل های مختلفی از جمله 3G ، 4G و 4 LTE پیروی میکند. از آن جا که این پروتکل ها کمی پیچیده هستند و سی پی یو برای پردازش آن ها فشار زیادی را متحمل میشود. از این رو شرکت های سازنده برای اینکه پیروی از این پروتکل صحیح تر انجام بگیرد، یک قطعه ی جدا را به عنوان مودم در این گوشی ها قرار داده اند که به آن بیس باند گفته میشود. حال ممکن است این بیس باند به دلایلی با ضعف و اختلال روبرو شود و کاربر را به دردسر بیندازد. در همین راستا قصد داریم به چگونگی رفع این مشکل بپردازیم.

دلیل رخ دادن مشکل بیس باند آیفون چیست ؟

مشکل در بیس باند و رام غیر صحیح آیفون در نهایت به بروز مشکل در ارتباط گوشی با شبکه ی سرویس دهنده منجر می شود و باعث می شود کاربران امکان دسترسی به شبکه ی مخابرات را نداشته باشند و این موضوع باعث عدم آنتن دهی و یا اختلال در شبکه گوشی نیز می شود. در بیشتر مواقع مشکل بیس باند فاقد دلیل یا دلایل مشخص است و ممکن است خود به خودی ایجاد گردد. اما برخی از مشکلات از جمله وارد شدن ضربه، نفوذ آب و سایر مایعات و مواردی از این دست، میتوانند مشکل سرچینگ یا بیس باند را برای انواع گوشی های آیفون به همراه داشته باشند.

البته در موارد معدودی هم مشاهده شده است که نقص در ساخت دستگاه در کارخانه نیز به بروز این مشکل منجر شده است. در مواردی که مشکل در بیس باند به دلیل نقص فنی توسط کارخانه باشد، هیچ راهی به جز تعویض گوشی موبایل وجود ندارد.

چگونگی حل مشکل بیس باند آیفون

پس از آشنایی با دلایل بروز مشکل بیس باند آیفون ، لازم است با چگونگی مرتفع سازی آن آشنا باشید. مشکل بیس باند آیفون 7 در برخی اوقات قابل حل بوده و کاربران می‌توانند با مراجعه به نمایندگی اپل آن را تعمیر کنند. پیش از مراجع به نمایندگی تعمیر لازم است با پیروی از دستور  Settings → General → About → Model Name  مدل نامبر آیفون خود را مشاهده کنید. پس از به دست آوردن این کد لازم است به سایت Check Coverage وارد شوید و زمان گارانتی بین المللی دستگاه خود را بررسی کنید.

در صورتی که همچنان از مدت این گارانتی مانده باشد، میتوانید به رفع مشکل پیش آمده امیدوار باشید. کارشناسان نمایندگی تعمیر آیفون اپل آماده اند تا خدمات و سرویس های ویژه در خصوص رفع ناکارآمدی های بیس باند دستگاه شما را پس از به اجرا در آوردن مراحل تخصصی عیب یابی، در حداقل زمان به انجام برسانند.

نمایندگی آیفون اپل مرکز سخت افزار جایگزین مطمئن و قابل قبولی برای نمایندگی رسمی اپل است که متاسفانه به در کشور ما وجود ندارد. این مجموعه ی بزرگ و جامع در شعب مختلفی انواع خدمات فروش و پس از فروش را در ارتباط با تمامی گوشی های جذاب اپل ارائه میدهد. نمایندگی اپل در ایران با برخورداری از بالاترین سطح از امکانات و تخصص، کلیه ی مراحل عیب یابی و تعمیر را با کمترین خطا و بالاترین دقت، به انجام میرساند.

دارندگان انواع این گوشی های موبایل، میتوانند در صورت مشاهده ی هر گونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری در آیفون خود، تخصصی ترین خدمات عیب یابی و تعمیر را از سوی نمایندگی Apple دریافت نمایند. لازم به ذکر است که تمامی این خدمات از ضمانت نامه ی کتبی مدت دار برخوردار خواهد بود.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *