تعمیر آیفون 6

برند اپل هر سال گوشی های با کیفیت و هوشمند خود را در سری های مختلف با عنوان گوشی های آیفون به بازار عرضه می کند و هر یک با مشخصات و کارایی های منحصر به فردی که به کاربران ارائه می دهند، یکی از محبوب ترین گوشی های موجود در بازار دستگاه های هوشمند هستند. یکی از مدل های پر طرفدار این برند، آیفون 6 است.

این گوشی زیبا و پرکاربرد، با قابلیت هایی که به کاربران ارائه داد، به یکی از محصولات موفق برند اپل تبدیل شد. اما مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، این دستگاه ها نیز در معرض آسیب و خراب شدن قرار دارند. فرایند تعمیر آیفون 6، بر اساس این که کدام قطعه در دستگاه آسیب دیده و به چه دلیلی این مشکل اتفاق افتاده است، روند های متفاوتی خواهد داشت. در ادامه با بررسی کلی نحوه تعمیر گوشی آیفون به فرایند تعمیر قطعات مختلف این دستگاه می پردازیم.

تعمیر آیفون 6

تعمیر آیفون 6 بر اساس مشکلاتی که در این دستگاه ایجاد می شود

گوشی های هوشمند از قطعات و بخش های مختلفی تشکیل شده اند و بروز مشکل در هر یک از آن ها ممکن است موجب اختلال در کارکرد آن ها شود. گوشی های آیفون 6 نیز مشکلاتی دارند که بروز آن ها می تواند عملکرد دستگاه را مختل کرده و در نتیجه نیاز به تعمیر آیفون 6 وجود داشته باشد. این اختلالات هم شامل مشکلات نرم افزاری می شود و هم ایراد های سخت افزاری می توانند عامل خرابی و بروز مشکل در این گوشی ها شوند. مشکلاتی که در این دستگاه دیده می شود شامل موارد زیر است:

 • تعمیر آیفون 6 در صورت بروز مشکل در ال سی دی دستگاه، شکستن گلس و مشکلاتی که در نمایشگر این گوشی ها ایجاد می شود
 • بروز مشکل در دستگاه در صورت آب خوردگی یا ورود رطوبت در این گوشی ها
 • خراب شدن هارد گوشی آیفون 6
 • بروز مشکلاتی در برد گوشی آیفون 6
 • از کار افتادن تاچ پنل گوشی آیفون 6
 • خرابی و بروز مشکل در دوربین گوشی
 • بروز مشکلاتی در سیستم نرم افزاری دستگاه
 • بهم خوردن تنظیمات گوشی آیفون 6
 • خراب شدن و از کار افتادن دکمه های هوم و ولوم دستگاه

این مشکلات و مواردی از این قبیل در این دستگاه ها مشاهده می شود. برای تعمیر گوشی آیفون 6 باید مشکل دستگاه بررسی شده و بر اساس آن اقدامات لازم برای تعمیر و رفع مشکل آن انجام شود.

مشکلات گوشی آیفون 6 به چه دلایلی ایجاد می شود؟

مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری در این دستگاه ها می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. برخی مشکلات در اثر ورود ضربه یا آسیب به گوشی ایجاد می شوند. مانند زمین خوردن دستگاه یا ورود آب به آن که به دنبال بروز این مشکلات، ال سی دی، گلس و دیگر بخش های گوشی دچار مشکل می شوند. 

اختلالات برقی، نصب بدافزار ها روی گوشی و سپردن دستگاه برای تعمیرات به مراکز نامعتبر و افراد بی تجربه، همگی می تواند عامل خرابی قطعات مختلف در گوشی های آیفون 6 باشد که به دنبال آن نیاز به تعمیر آیفون 6 داشته باشید.

تعمیر گوشی آیفون 6 به دلیل بروز مشکل در هارد دستگاه

یکی از قطعات اصلی و بسیار مهم در گوشی های آیفون، هارد این دستگاه ها است. هارد نقش ذخیره اطلاعات و داده های گوشی را به عهده دارد. خصوصا در مواردی که ظرفیت هارد بیش از حد اشغال شود، ممکن است مشکلاتی در این قطعه مهم دیده شود. اختلالات زیر نشان می دهد که هارد در گوشی آیفون دچار مشکل شده و برای تعمیر آیفون 6 نیاز به تعمیر هارد آن وجود دارد.

برای مثال اگر گوشی بیش از حد هنگ کند یا دائما گوشی آیفون مورد نظر ریستارت شود، می توان نتیجه گرفت که احتمالا مشکل ایجاد شده در دستگاه از هارد آن است. علاوه بر این، اگر هارد مشکل داشته باشد، معمولا دستگاه روی آرم اپل ریست می شود یا این که کلا دستگاه بالا نمی آید. نمایش پیغام Could not active و وارد نشدن اطلاعات مورد نیاز به درون دستگاه از دیگر نشانه هایی است که نشان می دهد برای تعمیر گوشی آیفون 6، باید هارد آن تعمیر شود.

چه مواردی می تواند باعث بروز مشکل در هارد گوشی آیفون 6 شود؟

مشکلاتی که در هارد این گوشی ها دیده می شود، می تواند به دلیل بروز آسیب های فیزیکی ایجاد شوند. برای مثال اگر دستگاه زمین بخورد یا ضربه ای به آن وارد شود یا این که آب و رطوبت به درون آن نفوذ کند، می تواند به هارد گوشی آسیب برساند. مشکلات برد گوشی آیفون 6 نیز می تواند باعث مشکلات هارد این دستگاه ها شود. ویروسی شدن و استفاده از بدافزار ها نیز عامل مهم دیگری است که به هارد گوشی های آیفون آسیب می رساند.

برای تعمیر هارد موبایل اپل 6 چه اقداماتی انجام می شود؟

اگر هر مشکلی در این دستگاه ها دیده شود، تعمیرکار باید بررسی کند و ببیند که آیا هارد آسیب دیده است یا خیر. در برخی موارد هارد قابل تعمیر شدن است و می توان مشکل آن را برطرف کرد. برای مثال اگر اختلالات نرم افزاری موجب بروز مشکلاتی در هارد شده باشند، برای تعمیر آیفون 6 باید دستگاه فلش شود یا از راه کار ریست فکتوری برای رفع مشکل آن استفاده کرد.

احیا و بازیابی داده های هارد نیز یکی دیگر از کار هایی است که در راستای تعمیر هارد گوشی آیفون 6 انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیش تر در این خصوص می توانید به مقاله ریکاوری هارد گوشی اپل مراجعه کنید. در برخی مواقع نیز برای بهبود عملکرد دستگاه، کاربران درخواست ارتقای هارد این دستگاه ها را دارند. در نهایت ممکن است بنا به تشخیص تعمیرکار، هارد دستگاه سوخته باشد و امکان تعمیر و بازیابی آن وجود نداشته باشد. در این حالت برای تعمیر گوشی آیفون 6 باید هارد آن را تعویض کرد.

در خصوص تعمیر هارد آیفون 6 نکته مهمی که وجود دارد، استفاده کردن از ابزار های تخصصی برای باز کردن و تعمیر این دستگاه ها است. علاوه بر این، هنگام بستن آن نیز باید پایه های هارد به دقت و کاملا درست بسته شوند تا مشکلات دیگری در هارد این دستگاه ها ایجاد نشود. در نهایت نیز اگر نیاز به تعویض هارد دستگاه باشد، استفاده از یک هارد اورجینال و با کیفیت و متناسب با مدل دستگاه در حفظ کیفیت و کارکرد آن اهمیت بسیار زیادی دارد

تعمیر گوشی آیفون 6 بر اساس مشکلات ایجاد شده در برد دستگاه

یکی دیگر از قطعات بسیار کاربردی و مهم در هر گجت هوشمندی، برد آن است. برد قطعه ای است که بخش های متفاوتی روی آن سوار شده و به نوعی رابط بخش های مختلف دستگاه است. هر برد متشکل از مجموعه ای از مدار های الکتریکی و بخش های سخت افزاری است که باید به درستی در تعامل با هم کار کنند. در صورت خرابی برد و بروز هر گونه مشکلی در آن، عملکرد دستگاه و بخش های مختلف آن مختل می شود. بنابراین برای تعمیر آیفون 6 باید برد آن تعمیر شود. موارد زیر نشان می دهد که برد در این دستگاه ها دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر شدن دارد:

 • ممکن است گوشی به صورت کامل روشن نشود. اگرچه این حالت می تواند نشانه دیگر مشکلات در دستگاه نیز باشد، اما در بسیاری از مواقع مشکل از برد گوشی است.
 • گوشی دائما هنگ می کند، این حالت که به آن فریز شدن نیز می گویند، در خصوص گوشی های با کیفیت آیفون کمی غیرعادی است و به همین دلیل به احتمال خیلی زیاد برد دستگاه مشکل پیدا کرده است.
 • گوشی آیفون 6 دائما و به صورت کاملا ناگهانی خاموش شده و مجدد روشن می شود.
 • این موارد می تواند نشانه ای از بروز خرابی در برد باشد و در نتیجه برای تعمیر آیفون 6 باید برد آن سریعا توسط تعمیرکار بررسی شود. عواملی همچون ضربه خوردن به گوشی، وارد آمدن فشار به آن، ورود آب و رطوبت به دستگاه و زمین خوردن و پرت شدن آن می تواند به برد آسیب رسانده و نیاز به تعمیر برد گوشی اپل را ایجاد کند.

نکات مهمی که در خصوص تعمیر برد آیفون 6 باید در نظر داشت

اول از همه این که اگر هر نشانه ای مبنی بر خرابی و بروز اختلال در برد مشاهده شد، خصوصا اگر به گوشی ضربه یا آسیبی نیز وارد شده باشد، باید به سرعت برای رفع مشکل و تعمیر برد دستگاه اقدام کرد. چرا که در برد قطعات سخت افزاری متعددی وجود دارد و مدار های الکتریکی بسیار حساسی به آن وصل است. در نتیجه آسیب به برد می تواند موجب آسیب به بخش های مختلف دستگاه شده و تعمیر آیفون 6 را دشوار تر کند.

از طرفی از آن جایی که این قطعه بسیار حساس است و در قلب گوشی قرار دارد و برای دسترسی به آن باید گوشی باز شود و بخش های حساسی همچون ال سی دی و فلت کنار گذاشته شوند، فردی که کار تعمیر برد آیفون 6 را انجام می دهد باید نه تنها از ابزار های اصلی استفاده کند، بلکه مهارت و دقت کافی را نیز داشته باشد. به هیچ عنوان نباید شخصا و بدون تجهیزات برای تعمیر گوشی آیفون 6 اقدام به باز کردن آن کنید. بعد از باز کردن دستگاه، تعمیرکار برای رفع مشکل برد گوشی آیفون 6 مدار ها و قطعات سخت افزاری آسیب دیده را تعمیر و در صورت لزوم تعویض می کند.

چه مشکلاتی در دوربین گوشی iphone 6 ایجاد می شود؟

یکی از بخش های مهم و حساس دیگر گوشی های آیفون 6 که ممکن است دچار مشکل شود، دوربین این دستگاه ها است. در نتیجه برای تعمیر آیفون 6 نیاز است تا دوربین این گوشی بررسی شده و مشکلات آن توسط تعمیرکار برطرف شود. تعمیر دوربین موبایل اپل با توجه به ویژگی ها و نوع دوربین هر دستگاه تفاوت های جزئی خواهد داشت.

اما به صورت کلی وارد شدن ضربه و ورود آب به دستگاه یا زمین خوردن آن می تواند باعث بروز مشکلات دوربین گوشی آیفون 6 شود. علاوه بر این، مشکلات نرم افزاری مانند نصب بدافزار ها روی گوشی نیز می تواند باعث بروز اختلالاتی در عملکرد دوربین های دستگاه شود. مشکلاتی که در دوربین این گوشی ها مشاهده می شود، شامل موارد زیر است:

 • ممکن است برنامه دوربین در دستگاه باز نشود.
 • برنامه دوربین باز شود اما بلافاصله یا در حین عکس برداری از برنامه خارج شود.
 • کیفیت تصویر در عکس های گرفته شده بسیار پایین باشد.
 • کاربر برای عکس برداری نمی تواند از مشخصه زوم کردن دوربین استفاده کند.
 • مشکلاتی که در قابلیت فیلم بردای دوربین گوشی ایجاد می شود.
 • یکی از دوربین ها چه جلویی چه دوربین عقبی کار نمی کند.
 • زمان باز کردن برنامه دروبین، تنها یک صفحه سیاه رنگ نمایش داده می شود.

تعمیر آیفون 6 از طریق رفع مشکل دوربین این دستگاه ها

گاهی اوقات فرایند تعمیر گوشی آیفون 6 با توجه به مشکلاتی که در دوربین دستگاه ایجاد شده است، انجام خواهد شد. تعمیرکار دستگاه ابتدا باید تشخیص دهد که مشکل دوربین آیفون 6 یک اختلال نرم افزاری است یا در اثر آسیب های فیزیکی، مشکلات سخت افزاری در دوربین ایجاد شده است. با توجه به این موضوع، روند تعمیر آیفون 6 متفاوت خواهد بود.

مشکلات نرم افزاری که در نتیجه نصب یک برنامه مخرب یا ویروسی شدن دستگاه ایجاد شده است را می توان با حذف برنامه و در نهایت فلش کردن دستگاه برطرف کرد. اما در صورتی که مشکل سخت افزاری باشد، برای رفع مشکل دوربین آیفون 6 نیاز به ابزار های بسیار تخصصی وجود دارد تا دستگاه به دقت عیب یابی شود. بسته به سطح آسیب، تعمیرکار تشخیص می دهد که آیا امکان تعمیر دوربین وجود دارد یا برای رفع مشکل آن و تعمیر آیفون 6 باید دوربین دستگاه تعویض شود.