تعمیر برد آیفون

بروز مشکل در عملکرد مادربرد آیفون اپل شاید خیلی شایع نباشد، اما در صورت پیدایش می‌تواند بسیار دردسرساز شود. زمانی که مادربرد آیفون یا هر گوشی دیگری دچار مشکل شود، یک سری علائم خاص و یکسان ناخوشایند نمایان خواهد شد، البته این علائم همیشه به طور قطعی نشان دهنده ی معیوب بودن برد نمی باشد، اما در صورت مشاهده ی این علائم احتمال اینکه مادربرد گوشی شما دچار مشکل شده باشد و نیازمند تعمیر برد آیفون باشید، بسیار بالا خواهد بود.

تعمیر برد موبایل اپل

هزینه ی تعمیر برد آیفون

 

یکی از مهم ترین سوالاتی که کاربران می پرسند این است که تعمیر برد آیفون چقدر هزینه دارد؟ در جواب باید گفت که متاسفانه نمی‌توان هزینه مشخصی را برای تعمیر برد این دستگاه تعیین کرد. این عامل بستگی به میزان آسیب دیدگی برد و بکارگیری قطعات مورد نیاز دارد. برای تعمیر ابتدا دستگاه باز می شود و سپس اجزای سخت افزاری برد به طور دقیق عیب یابی می شوند.

پس از شناسایی قسمت آسیب دیده است که می توان گفت هزینه تعمیر آن چقدر است و البته در صورتی که خرابی مادربرد غیر قابل تعمیر تشخیص داده شود، نیازمند تعویض برد خواهید بود. در واقع پیش از باز کردن گوشی امکان تخمین هیچ گونه هزینه ی مرتبط با تعمیر و یا تعویض برد وجود نخواهد داشت.

تعویض برد آیفون

 تعمیر یا تعویض مادربرد آیفون

بهتر است تفاوت مابین تعمیر و تعویض مادربرد این گوشی را برایتان شرح دهیم. تعویض کردن مادربرد با تعمیر کردن آن در بازیابی عملکرد گوشی بسیار متفاوت است. در تعویض برد، مادربرد آیفون به همراه تمام متعلقات روی آن از گوشی جدا شده و یک مادربرد با متعلقات جدید بر روی آن نصب می‌شود، اما در تعمیر برد iphone قضیه متفاوت خواهد بود. در این شرایط برد گوشی باید توسط یک تعمیرکار مجرب تعمیر گوشی اپل مورد بررسی قرار گرفته و مدارها و قطعات معیوب روی آن شناسایی و تعمیر شوند، درنتیجه تعویض و تعمیر برد آیفون دو مقوله کاملا متفاوت می باشند که جهت بازیابی کارکرد گوشی باید توسط تعمیرکاران مجرب و حرفه ای شکل گیرد.

علائم خرابی برد آیفون اپل

روشن نشدن آیفون

اگر گوشی اپل شما خراب شده و دیگر قادر به روشن شدن نیست، ممکن است به تعمیر برد iphone نیاز پیدا کنید، البته روشن نشدن گوشی می‌تواند به دلیل خراب بودن باتری و ال سی دی نیز به وجود آید، اما در بیشتر مواقع بروز اختلال در عملکرد مادربرد منجر به پدیدار شدن این مشکل خواهد شد.

خاموش و روشن شدن خودکار و ناگهانی آیفون

اگر آیفون شما به صورت خودکار و در بازه های زمانی نامشخصی ریستارت می‌شود، احتمال اینکه مادربرد دستگاه و مدارهای آن با اختلال روبه رو باشند، وجود دارد، البته بروز مشکل خاموش و روشن شدن ناگهانی گوشی می‌تواند به باتری و یا مدار تغذیه نیز ارتباط داشته باشد، اما می توان گفت در 50 درصد مواقع مشکلات این چنینی از علائم معیوب بودن مادربرد و قطعات آن بوده و مستلزم انجام پروسه ی تعمیر برد آیفون توسط تعمیرکار مجرب است.

هنگ کردن و فریز شدن دائمی آیفون

در حالت عادی نباید در آیفون های اپل هیچ هنگ کردن و فریز شدنی مشاهده شود، چراکه این گوشی از سخت افزار بسیار قدرتمندی بهره‌ می‌برد. اگر به طور پیاپی با مشکل هنگ کردن و فریز شدن گوشی رو به رو می‌شوید، احتمالا برد آن دچار مشکل شده و هر لحظه ممکن است یکی از قطعات یا مدارهای روی آن بسوزد. اکیدا توصیه می شود که فریز شدن گوشی خود را جدی بگیرید و اقدام به تعمیر برد آیفون نمایید.

چه عواملی تعمیر برد آیفون را به دنبال دارد؟

عوامل مختلفی ممکن است موجب خرابی برد گوشی های اپل و تعمیر آن شوند. یکی از اصلی ترین دلایل وارد شدن ضربه به گوشی است. ضربه تحت هر شرایطی می تواند به برد دستگاه آسیب برساند. افتادن گوشی، برخورد یک شی سنگین با آیفون و کوبیدن گوشی به اجسام همگی آسیب های مخربی بر روی برد موبایل های اپل به جا می گذارند. آب خوردگی نیز از عواملیست که شما را مجبور به تعمیر برد آیفون می کند. آب و رطوبت نه تنها برد گوشی بلکه در تمامی دستگاه های الکترونیکی، باعث اتصال الکتریکی شده و آن را با مشکل مواجه می کند.

نیاز به تعمیرات برد گوشی های اپل می تواند به دلیل فرسودگی آن یا قطعات نصب شده روی آن نیز شکل گیرد، البته این موضوع کمتر اتفاق می افتد مگر آنکه سال ها از ساخت گوشی شما گذشته باشد و یا اینکه از دستگاه به طرز غیراصولی استفاده شود. در هر صورت شما برای تعمیر برد آیفون نیاز به متخصصان مربوطه در این زمینه دارید. لازم به ذکر است که نمایندگی تعمیرات اپل تعمیر برد دستگاه شما را با استفاده از جدیدترین تکنیک های تعمیراتی روز دنیا انجام می دهد.

تعمیر گوشی اپل

تعمیر گوشی های هوشمند کمپانی اپل به دلیل وجود سیستم داخلی حساس و پیچیده، نیازمند تخصص و مهارت ویژه ای می باشد، بدین منظور واحد تعمیرات آیفون با بهره مندی از کارشناسان و متخصصان حرفه ای و مجرب و نیز به روزترین تجهیزات جهت تعمیر و یا تعویض قطعات داخلی نسخه های متفاوت آیفون، به یاری کاربران اپل شتافته و پروسه ی بازیابی عملکرد گوشی های آیفون را در بالاترین سطح کیفی ارائه می دهد.