آموزش تعویض باتری آیفون 6

حتما میدانید که باتری های لیتیوم یونی قرار گرفته در گوشی ها، تبلت ها و لپ تاپ های امروزی، علی رغم کیفیت و ساختار بسیار مناسب و کارایی بالایی که دارند، پس از مدتی، دچار ضعف در عملکرد شده و رفته رفته بی استفاده میشوند. میتوان گفت هیچ گوشی تلفن همراهی از این قاعده مستثنی نیست. اما سوال اصلی این است که برای بازگرداندن سلامت گوشی موبایل، چه گزینه ای مناسب تر است ؟ معمولا در این مواقع ، باتری معیوب غیر قابل تعمیر خواهد بود. پس گزینه ی تعویض باتری لازم است به اجرا در آید. در همین خصوص این مقاله را به آموزش تعویض باتری آیفون 6 اختصاص دادیم.

شما عزیزان با مطالعه ی این بخش و با در اختیار داشتن باتری سالم و اورجینال، می توانید به تنهایی اقدام به تعویض باتری آیفون 6 کنید و از بازیابی سلامت دستگاه خود، اطمینان حاصل نمایید. همچنین می آموزید که چگونه پنل جلویی گوشی تان را به طور کامل جدا کنید بدون اینکه به صفحه نمایش دستگاه آسیبی وارد شود. پیشنهاد میشود، برای عملکرد مطلوب، باتری تازه نصب کرده ی خود را با تخلیه ی شارژ آن تا زیر 10% و سپس شارژ کردن بدون وقفه، تا 100% کالیبره کنید. با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی مرحله به مرحله ی این فرایند بپردازیم.

آموزش تعویض باتری آیفون 6

آموزش تعویض باتری آیفون 6

 1. قبل از باز کردن آیفون، شارژ آن را به زیر 25% برسانید. یک باتری پرشارژ لیتیوم یونی اگر به صورت اتفاقی صدمه ببیند ممکن است آتش گرفته یا حتی منفجر شود. آیفون خود را قبل از جداسازی قطعات خاموش کنید.
 2. پس از آن لازم است صفحه نمایش آیفون خود را باز کنید. با باز کردن صفحه نمایش آیفون 6 نوار نازکی از چسب اطراف صفحه نمایش جدا می شود.
 3. مکنده ی پلاستیکی را با نیروی ثابت و قوی بکشید تا شکاف باریکی بین پانل جلویی و قاب پشت آیفون تان ایجاد شود. برای جدا کردن این پانل، نیاز به نیروی پیوسته و زیاد است.
 4. شکاف کوچکی پایین صفحه نمایش، درست بالای جک هدفون ایجاد می شود. این امن ترین و مناسب ترین قسمت برای شروع عملیات باز کردن گوشی است.
 5. انتهای صاف ابزار اسپودگر را روی سمت گوشی، بین پنل تاچ و ال سی دی و قاب پشت قرار دهید. اسپودگر را به آرامی به سمت بالای گوشی بلغزانید تا چسب ها را باز کنید و گیره ها آزاد کنید.
 6. اسپودگر را بردارید و دوباره از لبه پایین جایی که عملیات باز کردن را شروع کردید داخل کنید.
 7. پس از آن لازم است spudger  را به سمت راست گوشی بلغزانید تا چسب های این قسمت نیز جدا شده و گیره های آن صفحه نمایش از آیفون آزاد شود.
 8. برای ادامه ی فرایند تعویض باتری آیفون 6 ، به آرامی قطعات تاچ و ال سی دی را بگیرید و به سمت بالا بیاورید تا گوشی تان باز شود، در این جا گیره های بالای گوشی مثل یک لولا عمل می کند و گوشی تان  را به حالت کتابی باز می کند.
 9. حال نوبت به کانکتور باتری رسیده است. دو پیچ فیلیپس که براکت کانکتور باتری را نگه داشتند باز کنید.
 10. از نوک اسپودگر استفاده کنید و آن را زیر کانکتور باتری به سمت بالا اهرم کنید تا اتصال آن از برد منطقی آیفون قطع شود.
 11. کانکتور باتری را به سمت بیرون برد منطقی هل دهید تا از سوکت خود جدا شود تا در هنگام کار از هر اتصال اتفاقی به باتری جلوگیری شود.
 12. پس از انجام این فرایند، برای تعویض باتری آیفون 6 خود، براکت کابل صفحه نمایش را بردارید. از انتهای صاف spudger یا ناخن خود استفاده کنید و آن را زیر کابل فلت دوربین جلو اهرم کنید تا از سوکتش بر روی برد منطقی جدا شود.
 13. از موچین برای بیرون کشیدن نوک دو نوار چسب امتداد لبه پایین باتری استفاده کنید.
 14. همین کار را برای سایر نوار ها، انجام دهید.
 15. حال میتوانید باتری را به طور کلی از دستگاه جدا کنید.
 16. پس از تعویض باتری آیفون 6 ، میتوانید به همان ترتیب عنوان شده گوشی آیفون خود را سرهم کنید.

ویدیو آموزش تعویض باتری آیفون 6

برای آشنایی بیشتر با مراحل و نحوه تعویض باتری گوشی اپل مدل آیفون 6، می توانید از فیلمی در همین زمینه کمک بگیرید. ویدیو آموزش تعویض باتری iphone 6  به شما کمک می کند که عملیات تعویض باتری را به شکل درست و مطابق با استانداردهای موجود انجام دهید. در این فیلم، نحوه باز کردن درب پشتی گوشی و اتصالات مربوط به باتری را مشاهده می کنید. تکنسین با استفاده از ابزار مخصوص، درب پشتی را باز و تمامی پیچ های مربوط به باتری را جدا می کند. سپس ضمن باز کردن کانکتورهای مربوطه، باتری را از گوشی بیرون می آورد. پس از جا انداختن باتری جدید، اتصالات مربوط به آن بسته شده و در نهایت، تمام کانکتورها و پیچ ها مطابق قبل بسته می شوند.

نمایندگی تعمیر موبایل

نمایندگی تعمیر موبایل زیر نظر مرکز سخت افزار ایران و ضمن همکاری مستمر با این مجموعه، سال ها قبل شروع به کار نمود. این مجموعه ی بزرگ ، هم اکنون به یک مرکز جامع و کارآمد برای ارائه ی کلیه ی سرویس های تخصصی تعمیر موبایل بدل شده است. نمایندگی تعمیر موبایل ، از واحدها و شعب مختلفی تشکیل شده است. خدمات و سرویس های پشتیبانی ارائه شده از سوی این مرکز، شامل کلیه ی مدل ها و نسخه های گوشی موبایل میشود و محدود به برند خاصی نیست. از ویژگی های مهم این مجموعه، ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =