نحوه نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی و آنر

پس از اعمال تحریم‌های بی‌سابقه توسط ایالات متحده و گوگل روی شرکت Huawei، گوشی‌های جدید هواوی و برند زیرمجموعه آن یعنی Honor اکنون دیگر نمی‌توانند از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل استفاده کنند. این یعنی شما قادر به استفاده از اپلیکیشن‌هایی مانند گوگل مپس نیستید و نمی‌توانید به فروشگاه Google Play رفته و اپلیکیشن‌های دلخواهتان را از آن طریق دانلود کنید. همین تحریم‌های سفت و سخت باعث شده نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی و آنر کاری کاملاً پیچیده و دشوار تبدیل شود. توصیه میشود مقاله آموزش کار با گوگل مپ را مطالعه کنید.

نحوه نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی و آنر

نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی و آنر

البته Huawei سرویس‌های مخصوص خودش را برای مقابله با تحریم‌های گوگل توسعه داده و اکنون یک فروشگاه اپلیکیشن‌ها به نام App Gallery را نیز در اختیار کاربرانش در سراسر جهان قرار می‌دهد. ولی هنوز هم هستند کاربرانی که می‌خواهند طعم دانلود برنامه‌ها را از گوگل پلی بچشند. تا به امروز روش‌های مختلفی برای دور زدن تحریم‌های گوگل و نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی و آنر پیدا شده که خیلی زود جلوی آن‌ها گرفته شده است. اما اخیراً یک گروه از توسعه دهندگان، راه حل جدید و قطعی‌تری را برای آن پیدا کرده‌اند.

نصب Google Play روی گوشی های هواوی با یک روش جدید

در روش جدید نصب گوگل پلی روی گوشی های Huawei و Honor، یک گروه به نام TK Bay ویدیویی را منتشر کرده که در آن نشان می‌دهد، آن‌ها موفق به نصب Google Play روی گوشی هواوی میت 30 پرو و همچنین آنر 9 ایکس پرو شده‌اند. توجه داشته باشید که این روش نیز مانند دیگر روش‌ها، رسمی نیست.

برای این کار، شما در ابتدا باید این اپلیکیشن را روی گوشی خود دانلود و نصب کنید. در اینجا از شما خواسته می‌شود با قوانین اپلیکیشن موافقت کنید و دسترسی مدیریت دستگاه را نیز به آن بدهید. برای ادامه‌ی مسیر یک Huawei ID (یا یک سیم کارت روی دستگاه) نیاز است. سپس یک فهرست به زبان چینی با یک دکمه آبی رنگ در پایین صفحه نمایان می‌شود. این همان چیزیست که می‌خواهید. بلکه با کلیک روی دکمه‌ی آبی، پلی استور گوگل روی گوشی هواوی یا آنر شما نصب خواهد شد. وقتی تمام سرویس‌های گوگل پلی نصب شدند، دسترسی مدیریت از اپلیکیشن گرفته می‌شود و سپس می‌توانید آن را پاک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + دوازده =