آموزش کار با گوگل مپ قسمت 1

امروزه با توجه به گسترش شهرها و ارتباطات بین شهری و ترافیک های درون شهری مکان یابی و پیدا کردن مسیر های مختلف کمی سخت شده اما با توجه به نرم افزارهایی که برای تلفن های همراه در دسترس است، دیگر پیدا کردن مسیرهای نزدیک و کم ترافیک ، مکان های تفریحی شهرهای مختلف و… کار راحتی شده است. ما در این مقاله به آموزش گوگل مپ می پردازیم و راهنمای استفاده از گوگل مپ را خدمت شما  عزیزان بیان می کنیم. برای تعمیر موبایل خود با ما تماس بگیرید.

آموزش کار با گوگل مپ قسمت 1

راهنمای استفاده از گوگل مپ

گوگل مپ یک نرم افزار فوق العاده قوی است که توسط شرکت گوگل ارائه شده که با استفاده از آن می توانید به مکان های تفریحی ، پارکینگ ها، سینما ها و … دسترسی پیدا کنید. اما خیلی از کاربران ترفندهای گوگل مپ را نمی دانند و شاید از آن اطلاعی ندارند. ما در اینجا به آموزش گوگل مپ خواهیم پرداخت.

مکان یابی در گوگل مپ

یکی از ترفندهای گوگل مپ مکان یابی نقطه مورد نظر شماست، به این ترتیب که شما نام منطقه مورد نظر خود در قسمت جست و جوی این نرم افزار تایپ می کنید و آن نقطه برای شما در صفحه نمایش داده می شود. حتی شما می توانید از نقطه در آن هستید بهترین مسیر برای رفتن به نقطه مقصد را بیابید و به کمک گوگل مپ ادامه مسیر دهید.

قابلیت live view در گوگل مپ

یکی از قابلیت های هیجان انگیز و جذاب درگوگل مپ قابلیت live view می باشد. در این مقاله ی آموزش کار با گوگل مپ نحوه استفاده از این قابلیت را خواهیم گفت. این قابلیت برای هنگامی است که شما گزینه پیاده روی به مقصد را در نرم افزار انتخاب می کنید. بعد از انتخاب این گزینه روی صفحه نمایشگر شما فلش های بزرگ برای هدایت به مسیرتان نمایش داده خواهد شد. به همراه فلش های هدایت کننده نام کوچه ها و خیابان ها نیز نمایش داده خواهد شد که می توانید به کمک آن به نقطه مورد نظر برسید.

نحوه فعال سازی live view در گوگل مپ

  • بعد از تعیین مقصد گزینه Go  را انتخاب کنید.
  • سپس گزینه پیاده روی را انتخاب کنید.
  • در پایین صفحه گزینه live view  را انتخاب کنید.
  • حالا دوربین را به سمت مسیر بگیرید و از این قابلیت استفاده کنید.

اگر شما هم دوربین موبایلتان نیاز به تعمیر دارد برای تعمیر دوربین موبایل خود با ما تماس بگیرید.

مسیریابی آفلاین در گوگل مپ

یکی از ویژگی های مهم این نرم افزار که در آموزش گوگل مپ می خواهیم مطرح کنیم استفاده از حالت آفلاین است. گاهی این اتفاق برای شما پیش آمده که به هر دلیلی اینترنت روی تلفن همراهشما فعال نبوده و خواستید که با استفاده از گوگل مپ به مقصد مورد نظر برسید. اما چون اینترنت شما قطع بوده نتوانستید که این کار را انجام دهید.

حالت آفلاین در گوگل مپ به شما کم می کند که زمانی که دچار این مشکل شدید از این حالت استفاده کنید و دیگر نگران قطعی اینترنت نباشید. برای فعال کردن مسیریابی آفلاین در گوگل مپ به ترتیب ذیل عمل کنید.

  1. مقصد را انتخاب کنید.
  2. از منوی سه نقطه ای گزینه Download offline map را انتخاب کنید.
  3. دانلود را انتخاب کنید تا نقشه منطقه مورد نظر به صورت آفلاین برای شما مورد استفاده قرار بگیرد.

نمایش تصاویر مکان های تفریحی مورد نظر

راهنمای استفاده گوگل مپ به شما خواهد گفت که، چگونه از این ترفند استفاده کنید. زمانیکه شما می خواهید برای تفریح مثلا به یک موزه یا پارک که در روی نقشه مشخص شده است بروید می توانید با استفاده از این قابلیت قبل حضور خود در آنجا از کیفیت و چیزهایی که قرار است در آنجا ببینید مطلع شوید. به ترتیب که تصاویری از آن مکان در اختیار شما قرار می گیرد که می تواند به شما در انتخابتان کمک کند.

برای استفاده از این قابلیت کافی است زمانی که مکان تفریحی مورد نظر را در نقشه یافتید کمی زوم کنید و عکس کوچک آن مکان را ببینید با کلیک کردن روی عکس ، تصویر بزرگتری از آن برای شما نمایش داده خواهد شد.

یادآوری مکان پارک خودرو در گوگل مپ

از کاربردهای این نرم افزار می توان به این قابلیت اشاره کرد. شما می توانید مکانی که خودروی خود را پارک کردید به راحتی پیدا کنید و وقت خود را برای گشتن به دنبال خودروی خود تلف نکنید. برای استفاده از این گزینه بعد از پارک کردن و پیاده شدن از خودرو وارد گوگل مپ شوید. در نقشه ی گوگل نقطه ای که در آن وجود دارید به صورت دایره آبی کوچک در نقشه نمایش داده می شود.

بعد از لمس این گزینه می توانید Save your parking را انتخاب کنید و مکان پارک شده خودرو خود را به حافظه گوگل بسپارید. سپس برای پیدا کردن مکان پارک خودرو شما می توانید با ورود مجدد به نرم افزار در کنار نقطه ی آبی رنگ نقطه p نمایش داده میشود که با لمس آن، به محل پارک خودرو هدایت خواهید شد.

این آموزش قسمت اول از راهنمای استفاده از گوگل مپ بود. به زودی در مقاله بعدی تعداد دیگری از قابلیت های گوگل مپ را به شما معرفی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 3 =