تشخیص شارژر اصل سامسونگ از تقلبی

شاید برای شما نیز سوال باشد که آیا تشخیص شارژر اصل سامسونگ از تقلبی امکان پذیر است یا خیر؟ آیا تفاوتی بین شارژر اصل و تقلبی وجود دارد؟ در جواب به این سوال باید گفت که طبیعتا تفاوت های بسیاری بین شارژر اصل و تقلبی سامسونگ وجود دارد. اما برای تشخیص شارژر اصل از تقلبی باید مواردی که در ادامه به آن ها می پردازیم را به خوبی بررسی کنید. بسیاری از افراد فکر می کنند که استفاده از شارژهای تقلبی و یا ساخته شده توسط شرکت های مختلف، خطری برای دستگاه ندارد. اما در حقیقت استفاده از شارژر تقلبی می تواند باعث آسیب به دستگاه شما در طولانی مدت شود. در ادامه به ذکر تفاوت های بین شارژر اصل و تقلبی می پردازیم.

تشخیص شارژر اصل سامسونگ از تقلبی

روش تشخیص شارژر اصل سامسونگ از تقلبی

برای تشخیص شارژر اصل سامسونگ از تقلبی باید در نظر بگیرید که تفاوت بین آن ها آنقدر ظریف و دقیق طراحی شده ست که شما نیاز دارید تا شارژر اصل و تقلبی را کنار هم قرار دهید تا تشخیص دهید کدام اصل است و کدام تقلبی. ما در این قسمت به بررسی تفاوت های شارژر اصل از شارژر تقلبی می پردازیم تا شما با اطمینان بیشتری خرید کنید.

توصیه می شود که هنگام خرید شارژر، شارژر اصلی خود را با خود به همراه داشته باشید تا به خوبی شارژر اصل را تشخیص دهید. اگر قصد تهیه سیم شارژر سامسونگ از فروشگاه های اینترنتی را دارید، ما به شما فروشگاه هایی را پیشنهاد می کنیم که امکان مرجوع محصولات را در اختیار شما قرار می دهد. شما بعد از خرید، در صورتی که شارژر تقلبی بود می توانید آن را مرجوع کنید.

 • تفاوت های ظاهری و داخلی شارژر سامسونگ

علاوه بر تفاوت های ظاهری بین شارژر اصل و تقلبی ممکن است تغییراتی در مدارهای داخلی و میزان جریان خروجی نیز وجود داشته باشد. شایان ذکر است که، شارژرهایی که دارای مدارهای ضعیفی هستند محدوده ی قدرت خروجی آن ها در مقایسه با شارژر اصلی متفاوت است. این امر می تواند به صورت مداوم به دستگاه شما آسیب بزند. پیشنهاد شرکت سامسونگ در تهیه شارژر، تهیه شارژرهای اصل این شرکت می باشد که مورد تایید سامسونگ نیز می باشند. لازم به ذکر است که، علاوه بر استفاده از سیم شارژر تقلبی، استفاده از باتری، کابل و موارد مشابه تقلبی نیز می تواند خساراتی را به موبایل شما وارد کند.

 • زمان شارژ شدن موبایل سامسونگ

روش دیگری برای سنجیدن شارژر اصل از تقلبی وجود دارد و آن توجه به زمان شارژ شدن می باشد. زمان استاندارد شارژر اصلی برای شارژ 50 درصدی موبایل حدود 30 دقیقه می باشد، اما این زمان در شارژرهای تقلبی بسیار طولانی تر می باشد.

 • داغ شدن بیش از حد

بعد از 3 یا 4 بار شارژ کردن موبایل خود توسط شارژر می توانید پی ببرید که شارژر خریداری کرده اصل است و یا تقلبی. شارژرهای تقلبی سامسونگ در مقایسه با شارژرهای اصلی این شرکت بیشتر داغ می شوند. داغ شدن بیش از حد شارژر می تواند معیار خوبی برای تشخیص شارژر اصل سامسونگ از تقلبی می باشد.

 • توجه به آرم نوشته ها

یکی از روش های تشخیص شارژر اصل سامسونگ از تقلبی توجه به ضخامت آرم هک شده در پشت شارژر می باشد. در شارژر اصلی ضخامت حروف به صورت یکسان است. اما در شارژهای تقلبی، ضخامت حروف به خوبی رعایت نشده است. اگر پشت محصول خریداری شده عبارات +A یا Made in China را مشاهده کردید، این معنی را می رساند که این محصولات کپی هستند. همچنین لوگوی UL که در پشت شارژر ردیف پایین نوشته شده است باید توسط یک دایره محیط شده باشد. علامت UL نشانه داشتن استانداردهای ایمنی شارژر است. اگر شارژر شما این آرم را نداشت از آن استفاده نکنید.

 • بررسی کیفیت ساخت شارژر

پس از بررسی آرم پشت شارژر، به کیفیت ساخت آن توجه کنید. شارژر اصل ساخت تمیز و محکمی دارد، این در حالی است که شارژرهای تقلبی دارای ساخت ضعیف و از جنس پلاستیک های ارزان قیمت هستند. به انحناها و ناهمواری های شارژر به خوبی توجه کنید. ناهمواری های شارژر تقلبی دارای پلاستیک اضافی است که به راحتی قابل تشخیص است. شارژر اصلی دارای لبه های نرم و صاف است. بررسی کیفیت ساخت شارژر می تواند مقیاس خوبی برای تشخیص شارژر اصل سامسونگ از تقلبی آن باشد.

 • وزن شارژر

یکی دیگر از روش های تشخیص، مقایسه وزن شارژرها می باشد. شارژر اصلی به خاطر کیفیت ساخت بالاتر نسبت به شارژهای تقلبی دارای وزن بیشتری هستند.

 • سری شارژر

  سری شارژرهای اصل دارای لایه اضافی پلاستیکی در قسمت انتهایی سری می باشند. این طراحی باعث افزایش عمر و مقاومت سری شارژر می شود. اگر به شارژهای تقلبی توجه کنید، این شارژرها دارای این قسمت نمی باشند و طراحی ساده ای دارند.

 • پورت USB

  شارژ اصلی در مقایسه با شارژ تقلبی دارای لبه های تخت و با ساختاری نرم دارد، اما شارژرهای تقلبی گوشه هایی ناهموار دارند.

 • اتصالات شارژر

  شارژر اصلی و تقلبی هر دو در قسمت میانی شارژر دارای یک اتصال هستند، اما این اتصالات در شارژر اصل و تقلبی متفاوت است. برای تشخیص شارژر اصل سامسونگ از تقلبی می توانید به بخش اتصالی آن توجه کنید. شارژر اصلی دارای اتصالی صاف می باشد این در حالی است که شارژر تقلبی دارای اتصالی برجسته و تیز می باشد.

 • رنگ پورت شارژر

در خرید شارژر باید توجه کنید که ممکن است قسمت اصلی شارژر یا همان سری، ممکن است اصلی باشد، اما قسمت کابل شارژ USB تقلبی باشد. تشخیص اصل و یا تقلبی بودن پورت شارژر، با توجه به سایز پورت و رنگ آن قابل تشخیص است. رنگ پورت تقلبی در مقایسه با پورت اصلی تیره تر می باشد.

چرا باید از شارژر اصل استفاده کرد

بسیاری از افراد به خاطر داشتن اطلاعات محدود، قدرت تشخیص شارژر اصل سامسونگ از تقلبی آن را ندارند. اما برتری شارژر اصل نسبت به شارژر تقلبی چیست؟ شارژر تقلبی می تواند باعث بروز مشکلاتی چون آسیب به باتری موبایل، خراب شدن کابل شارژ به خاطر کیفیت پایین، آتش سوزی الکتریکی، داغ شدن بیش از حد کابل های و یا آداپتور، چفت نشدن کابل و آداپتور، عدم همگام سازی با کامپیوتر و موارد مشابه اشاره کرد. در ادامه به ذکر تفاوت ها می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =