آموزش مخفی کردن فایل‌ عکس در گوشی

زمانی که گوشی سونی آنلاک باشد؛ هر کسی می تواند به گالری موجود در موبایل دسترسی پیدا کند. کافی است آیکون برنامه ی گالری لمس شود تا تمامی عکس های موجود در گالری نمایان گردد. این موضوع می تواند کمی ناخوشایند باشد. به خصوص اگر مجبور باشید چند ساعتی گوشی خود را به دست کسی بسپارید. در مقاله ی پیشرو قصد داریم راه های مخفی کردن فایل عکس در گوشی را به شما آموزش دهیم.

نرم افزارهای مخفی کردن فایل عکس در گوشی

خوشبختانه برای مخفی کردن فایل عکس در گوشی سونی اپلیکیشن‌های متعددی وجود دارد. برنامه هایی مانند Vaulty، PhotoVault، Gallery Lock،Hide It Pro  و KeepSafe یک محیط نرم افزاری ساده و کاربردی دارند و به راحتی پروسه ی مخفی سازی عکس های گالری موبایل را شکل می دهند. می توانید هر یک از این نرم افزارها را در گوگل پلی دانلود کنید. در این بین برنامه ی KeepSafe از سایر برنامه های مذکور معروف تر است. اپ KeepSafe بخش مورد نظر شما را از گالری حذف کرده و به محتوای درونی خود منتقل می کند. اجازه ی دسترسی به این اپ با تعیین یک رمز عبور مشخص ایجاد می شود. سعی کنید رمزی را برگزینید که امنیت خوبی داشته باشد.

مخفی سازی عکس های گالری موبایل توسط فایل منیجر

سیستم عامل اندروید به کمک فایل منیجر نیز می تواند فرآیند مخفی کردن فایل عکس در گوشی را سپری کند. البته این موضوع تنها مخصوص فایل عکس نیست. شما می توانید از طریق اپلیکیشن فایل منیجر (File Manager) انواع و اقسام فایل های موجود در گوشی خود را هاید کنید. اغلب دستگاه‌های اندرویدی به طور پیش فرض یک اپلیکیشن فایل منیجر دارند، اما اگر گوشی شما فاقد چنین برنامه ای بود با مراجعه به گوگل پلی، یک فایل منیجر دلخواه نصب کنید. پس از نصب اپ آن را باز کنید. وارد مسیری شوید که به دنبال مخفی سازی فایل‌های آن هستید.

پیشنهاد می کنیم پوشه‌ ی جدیدی بسازید و فایل‌های مورد نیاز خود را به این پوشه منتقل نمایید. سپس وارد تنظیمات اپلیکیشن فایل منیجر شده و قابلیت نمایش فایل‌های مخفی را فعال کنید. به پوشه مخفی خاصی که در مرحله قبل ساخته‌ بودید، مراجعه کنید و یک پوشه مخفی دیگر هم داخل آن بسازید. این کار یک شگرد ساده است که باعث می‌ شود محتوای پوشه دوم به هیچ عنوان در جستجوهای انجام شده توسط سیستم عامل قابل دستیابی نباشد. سپس فایل‌ یا فایل‌ های مورد نظر خود را برای مخفی شدن انتخاب کرده و به مسیر پوشه‌های مخفی ذکر شده منتقل کنید. برای تغییر برنامه های پیش فرض اندروید می توانید این مطلب را بخوانید.

مخفی سازی عکس های گالری گوشی از طریق زیپ

روش متداول دیگری که برای مخفی کردن فایل عکس در گوشی کاربرد دارد، استفاده از فایل زیپ است. برای این کار نیازمند اپ های ساخت فایل زیپ در گوشی هستید. اپلیکیشن ZArchiver یکی از محبوب‌ترین اپ های ساخت فایل زیپ در محیط اندروید است. این اپ دانلود و نصب کنید. پس از اجرای اپ ZArchiver در بخش بالایی اپ گزینه و آیکونی به شکل “+” را یافته و آن را انتخاب کنید.

حال گزینه New archive را برگزینید. در اینجا برای بخش نام آرشیو، پیش از وارد کردن هر عبارتی یک نقطه وارد کنید تا خیلی ساده فایل ساخته شده توسط سیستم عامل اندروید به عنوان فایلی مخفی شناسایی شود. در قسمت “Password” نیز می ‌توانید برای فایل زیپ یک رمز مشخص تعیین کنید و لایه های امنیتی را افزایش دهید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر در راستای نحوه ی مخفی سازی عکس های گوشی با همکاران ما در نمایندگی رسمی سونی مشورت کنید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *