چرا کیبورد گوشی هنگ می کند؟

هنگ کردن کیبورد گوشی ، منجر به کار نکردن این بخش شده و مشکلاتی را برای کاربر ایجاد می کند. این مسئله، دلایل مختلفی دارد که در ادامه مقاله، آنها را بررسی می کنیم. هنگام هنگ کردن گوشی، باید اول مسئله را عیب یابی کنید تا بدانید که مشکل ناشی از چیست. سپس می توانید با انجام دادن اقداماتی که در ادامه معرفی می شوند، مشکل را حل کنید. اگر متوجه شدید که مشکل جدی بوده و نیاز به بررسی و ترمیم تخصصی تر دارد، می توانید از همکاران متخصص و ماهر ما در نمایندگی تعمیر موبایل مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

هنگ کردن کیبورد گوشی

دلایل هنگ کردن کیبورد گوشی

کار نکردن کیبورد موبایل، دلایل مختلفی دارد که اغلب نرم افزاری هستند.  در این حالت یا کیبورد به طور کلی نمایش داده نمی شود و یا هیچ یک از فرمان ها را اجرا نمی کند. هنگ کردن گوشی، ویروسی شدن، به هم ریختن تنظیمات، بروز رسانی ناقص برنامه ها، نصب نرم افزارهای معیوب و به هم ریختن تنظیمات، بخشی از مهم ترین دلایل هنگ کردن کیبورد گوشی هستند. در بخش های بعدی، به شما می گوییم که چطور این مشکل را برطرف کنید.

راه حل های هنگ کردن کیبورد موبایل

ریست کردن، اولین راه برای رفع مشکل دلایل هنگ کردن کیبورد گوشی

در صورت هنگ کردن صفحه کلید موبایل، به عنوان اولین اقدام، گوشی را ریست کنید. این کار، ناهماهنگی های نرم افزاری را برطرف کرده و ممکن است مشکل را حل کند.

ریست کردن کیبورد گوشی

اگر صفحه کلید موبایل اندرویدی شما هنگ کرده و نمی توانید با آن کار کنید، این بار خود کیبورد را ریست کنید. بدین منظور، وارد تنظیمات شده و سپس گزینه برنامه ها را انتخاب کنید. حال از میان برنامه ها Android Keyboard را انتخاب کرده و در صفحه ی ظاهر شده گزینه ی Force Stop را لمس کنید. به این ترتیب، عملکرد کیبورد متوقف شده و عملا، ریست می شود.

پاک کردن کش برنامه کیبورد گوشی

 این روش، زمانی مشکل هنگ کردن کیبورد گوشی را برطرف می کند که از کیبورد خود گوشی استفاده نکنید. بسیاری از کاربران از برنامه های ثانویه کیبورد برای تایپ کردن با گوشی استفاده می کنند. اگر جزو این گروه هستید، وارد تنظیمات گوشی شده و از قسمت برنامه ها، برنامه ی کیبورد را پیدا کنید. سپس از میان گزینه های ظاهر شده، گزینه یClear Data   و را انتخاب کنید.

اجرای حالت امن

اقدام دیگری که به حل مشکل هنگ کردن کیبورد گوشی کمک می کند، اجرای safe  mood است. وقتی گوشی را در حالت امن راه اندازی می کنید، برنامه های غیر معتبر اجرا نمی شوند. پس اگر در این حالت کیبورد کار می کند، یعنی یکی از نرم افزارهایی که به تازگی نصب کرده اید، ایراد دارد و باید آن را پاک کنید. نحوه اجرای حالت امن در گوشی های مختلف، متفاوت است. بهتر است برای اطمینان بیشتر، مدل گوشی خود را در اینترنت جستجو کنید.

بروز رسانی اندروید

با آپدیت کردن سیستم عامل هم می توانید مشکل هنگ کردن کیبورد موبایل خود را برطرف کنید. قدیمی بودن نسخه اندروید، مشکلات مختلفی را در گوشی ایجاد می کند که یکی از آنها، کار نکردن کیبورد است. وارد تنظیمات شده و از بخش بروز رسانی ها، چک کنید که آپدیت جدیدی برای سیستم عامل گوشی شما ارائه شده است یا نه. در صورت ارائه نسخه جدید، آن را دانلود و نصب کنید تا مشکل برطرف شود.

ریست فکتوری موبایل

اگر هیچ کدام از روش هایی که در بخش های قبل گفتیم مشکل هنگ کردن کیبورد گوشی را برطرف نکرد، راهی جز ریست فکتوری موبایل وجود ندارد. دقت کنید که با این کار، تنظیمات دستگاه به حالت کارخانه بازگشته و اطلاعات آن پاک می شوند. بنابراین اگر ناچار به ریست فکتوری کردن گوشی خود شدید، حتما از فایل ها و اطلاعات مهم تان نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر پس از فکتوری ریست و راه اندازی مجدد هم مشکل حل نشد، بهتر است به یک مرکز مجاز تعمیرات موبایل مراجعه کنید تا گوشی شما به صورت تخصصی، بررسی شده و ترمیم گردد.