تفاوت ریست فکتوری با فلش کردن

ریست فکتوری و فلش کردن گوشی های موبایل از آن دست اقداماتی ست که به هنگام بروز مشکلات متعدد نرم افزاری و رفع اختلالات از این دست، به عنوان راهکار بازگردانی سلامت موبایل در نظر گرفته میشود. اما ممکن است بسیاری از کاربران متوجه تفاوت ریست فکتوری با فلش کردن نباشند و این دو را با هم اشتباه بگیرند. این در حالی ست که فکتوری ریست با فلش کردن گوشی تفاوت های قابل ملاحظه ‌ای دارد. به طور مثال در ریست فکتوری اطلاعات گوشی به طور کامل از روی آن پاک میشوند. با اعمال ریست فکتوری بر روی گوشی موبایل دستگاه با تنظیمات پیش فرض کارخانه و درست مثل روز نخست راه‌اندازی خواهد شد. اما در فلش کردن وضع به این صورت نیست.

 علی رغم اینکه فلش کردن پروسه‌ای است که در آن مشابه فکتوری ریست تمام اطلاعات کاربر از روی گوشی حذف خواهد شد، اما این اطلاعات به هیچ عنوان قابل بازگشت نخواهند بود. در ادامه شما عزیزان را با جزییات ریست فکتوری و فلش کردن گوشی های موبایل آشنا خواهیم نمود و به بررسی سایر تفاوت های این دو امر خواهیم پرداخت. آشنایی با این تفاوت ها میتواند شما را در انتخاب گزینه ی بهتر یاری کند.

تفاوت ریست فکتوری با فلش کردن

مهم ترین تفاوت ریست فکتوری با فلش کردن

همانطور که در بخش مقدمه اشاره شد، یکی از مهم ترین تفاوت های ریست فکتوری با فلش کردن گوشی موبایل میتوان به امکان یا عدم امکان بازیابی اطلاعات و دیتاهای مختلف گوشی موبایل اشاره نمود. اگر چه در هر دوی این موارد، اطلاعات قرار گرفته بر روی گوشی حذف خواهد شد، اما تنها در فلش کردن است که هیچ شانسی برای بازیابی مجدد این اطلاعات وجود ندارد. چرا که در این روش اطلاعات حافظه دستگاه وایپ خواهند شد.

 در چنین پروسه ای، اطلاعات فیک جدیدی بر روی اطلاعات اصلی کاربر نوشته خواهد شد که در نهایت امر دوباره حذف می‌گردند. به همین ترتیب است که امکان بازیابی اطلاعات گوشی بعد از فلش کردن وجود ندارد. چنین تفاوتی حالت کلی دارد و شامل کلیه ی برندها و نسخه های گوشی های موبایل میشود. البته بازیابی اطلاعات پس از انجام عملیات ریست فکتوری آن قدر ها هم ساده نیست و ممکن است در اغلب مواقع با شکست روبرو شود.

 دیگر تفاوت ریست فکتوری با فلش کردن گوشی های موبایل به چگونگی انجام آن مربوط میشود. فکتوری ریست پروسه ای با امنیت بالاست که به سادگی انجام میشود و هر کاربری به راحتی قادر به انجام آن خواهد بود. برای انجام این امر نیازی به تجهیزاتی چون کامپیوتر و برقرار اتصال به آن وجود ندارد. اما در فلش کردن گوشی وضع کمی متفاوت است. برای فلش نمودن موبایل لازم است فایل های به خصوصی توسط کاربر دانلود و نصب گردند و پس از روت شدن موبایل اقداماتی به خصوص بر روی دستگاه اعمال گردد. انجام گیری این فرایند نیاز به تجربه و مهارت قابل توجهی دارد و از عهده ی بسیاری از افراد خارج است. Factory Reset صرفا یک عملیات است که جنبه ی نوسازی سیستم عامل دارد. اما در فلش کردن سیستم عامل به طور کلی از دستگاه حذف میشود و لازم است دوباره نصب گردد.

ویدیو بررسی تفاوت فلش کردن با ریست فکتوری

مدت زمان آموزش: 50:00
حجم ویدئو: 131 مگابایت

پاسخ به سوالات تعمیرات موبایل

نمایندگی تعمیرات موبایل یکی از جامع ترین و بزرگ ترین مراکز ارائه ی سرویس و خدمات پشتیبانی است که از واحدها و قسمت های متعددی تشکیل شده است که هر کدام به ارائه ی خدماتی خاص و تخصصی میپردازند. از آن جا که مهم ترین و اصلی ترین هدف از تشکیل این دپارتمان کسب رضایت و اعتماد کاربران و پاسخگویی به مطالبات مختلف این عزیزان است، یکی از واحدهای نمایندگی تعمیرات موبایل برای پاسخ دهی به سوالات کاربران تجهیز شده است.

 این مجموعه ضمن برخوردار از نیروهای زبده و مشاوران با حوصله این آمادگی را دارد تا هر گونه سوال و ابهام در حوزه های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری انواع گوشی های مختلف را مرتفع سازد. شما عزیزان نیز میتوانید برای کسب اطلاعات لازم و رفع ابهامات موجود در این خصوص از مشاوره با کارشناسان ما بهره مند شوید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 3 =