• خانه
 • سوالات متداول
 • آیا امکان دانلود نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور برای ایران وجود دارد؟

آیا امکان دانلود نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور برای ایران وجود دارد؟

گوگل پلی استور یکی از اصلی ترین سرویس های ارائه دهنده برنامه ها و نرم افزار های اندرویدی است. اما به دلیل تحریم هایی که در خصوص ایران وجود دارد، امکان استفاده از برخی نرم افزارهای موجود در این سرویس برای ایرانیان وجود ندارد. نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور برای ایران در مواردی بسیار کاربردی هستند و کاربران به آنها نیاز دارند. از این رو بسیاری به دنبال راهی برای دانلود برنامه های تحریم شده توسط گوگل پلی استور هستند تا بتوانند به طریقی از این نرم افزارها استفاده کنند. در اینجا می خواهیم ابتدا لیست برنامه های مهمی که توسط گوگل پلی استور برای ایران تحریم هستند را بررسی کرده و سپس راه و روش دور زدن این تحریم و ترفندی برای استفاده از نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور برای ایران را آموزش دهیم.

نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور

لیست نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور برای ایران

شرکت های بسیار بزرگی در سراسر جهان نرم افزارها و برنامه های مختص سیستم عامل اندروید را از طریق سرویس گوگل پلی استور عرضه کرده و در اختیار کاربران قرار می دهند. اما برخی از این شرکت ها، دسترسی به برنامه های خود توسط کاربران ایرانی را محدود کرده و از این رو کاربران ایرانی در صورت سرچ کردن نام این نرم افزارها با پیغام This app is not available in your country مواجه شده و نمی توانند از آنها استفاده کنند.

البته این پیغام تنها زمانی نمایش داده می شود که از طریق مرورگر، نام برنامه ای را جست و جو کنید. در حالت کلی زمانی که از خود برنامه گوگل پلی استور نام یک نرم افزار را سرچ می کنید، در صورتی که این نرم افزار جزو برنامه های تحریم شده گوگل پلی استور باشد، اصلا برنامه ای برای شما نمایش داده نمی شود؛ گویا اصلا چنین اپلیکیشنی در سرویس گوگل وجود نداشته است. مهم ترین نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور برای کاربران ایرانی شامل موارد زیر می شوند:

نرم افزارهای شرکت ادوبی

شرکت ادوبی یکی از بزرگ ترین شرکت های توسعه دهنده نرم افزاری است که طیف گسترده ای از نرم افزارهای گرافیکی و کامپیوتری را ارائه می دهد و می توان لیستی بلند از نرم افزارهای طراحی را در این شرکت مشاهده کرد. اما این شرکت دسترسی برنامه های مختص اندروید در گوگل پلی استور را برای کاربران ایرانی محدود کرده و از این رو برنامه های ادوبی در این سرویس، جزو نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور برای کاربران ایرانی محسوب می شوند.

بازی های و گیم های تحریمی برای ایران

در کنار نرم افزارهای تخصصی و کاربردی، بخشی از نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور برای ایرانیان شامل یک سری از بازی ها می شود. یکی از این گیم ها، بازی محبوب جهانی به نام پابجی است. این برنامه نیز برای ایرانیان تحریم است و کاربران با آی پی ایران نمی توانند آن را دانلود و نصب کنند.

فیلم ها، موسیقی ها و کتاب ها

یکی دیگر از بخش های بسیار جذاب موجود در گوگل پلی استور، مجموعه ای از فیلم و موسیقی و کتاب های هیجان انگیزی است که متاسفانه آنها نیز جزو برنامه های تحریم شده گوگل پلی استور برای ایرانیان هستند. حتی بسیاری از کاربران ایرانی از وجود چنین گزینه هایی در سرویس گوگل خبر ندارند؛ چراکه هیچ وقت این گزینه ها برای آنها نمایش داده نمی شوند. وجود این موارد در لیست نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور برای ایران بسیار نا امید کننده است.

اینو بخون به کارت میاد 👈 آموزش نصب فیلتر شکن روی تلویزیون 👉

سایر نرم افزارهای مسدود شده برای ایرانیان در گوگل پلی استور

اگر بخواهیم یکی یکی نام نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور برای ایرانیان را ذکر کنیم، با لیستی بسیار طولانی مواجه می شویم. برخی دیگر از مهم ترین برنامه هایی که برای ایرانیان مسدود هستند، شامل موارد زیر می شوند:

 • نرم افزار AdWords Express
 • Tag Manager
 • Website Optimizer
 • Web Elements
 • Google wallet
 • Admin Directory API
 • Google Apps Activity API
 • Email Migration API
 • Google Container Engine API
 • Knowledge Graph Search API
 • Enterprise License Manager API
 • Google Cloud Datastore API
 • Google Maps Coordinate API
 • Google Cloud Deployment Manager API
 • Freebase Search
 • Books API

روش های دور زدن تحریم های گوگل پلی استور

حال که با برخی از نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور برای ایران آشنا شدید، نوبت آن است تا یک سری ترفندهای دور زدن این تحریم ها را نیز یاد بگیرید. چند روش برای دانلود برنامه های تحریم شده گوگل پلی استور در ایران وجود دارد که عبارتند از:

دور زدن تحریم ها با فیلترشکن

در یکی از ترفندهای دانلود نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور برای ایران باید مراحل زیر را دنبال کرد:

 • به روز رسانی گوگل پلی استور و استفاده از آخرین و جدیدترین ورژن برنامه
 • دانلود یک فیلترشکن بسیار قوی و تنظیم کردن آی پی آن روی آمریکا
 • رفتن به بخش تنظیمات گوشی و وارد شدن به گوگل پلی استور در بخش App
 • انتخاب گزینه Clear Data و زدن تیک گزینه Force Stop
 • روشن کردن فیلترشکن و ورود به سرویس گوگل پلی
 • خاموش کردن فیلتر شکن
 • ورود مجدد به گوگل پلی استور و دانلود اپ مورد نظر

بیشتر بخوانید: راهکارهای افزایش سرعت اینترنت همراه اول

دانلود برنامه های تحریم شده گوگل پلی استور از طریق کامپیوتر

در یک روش دیگر برای دور زدن تحریم های گوگل پلی استور می توان از یک کامپیوتر استفاده کرد. در اینجا باید با مرورگر وارد سایت گوگل پلی استور شده و با استفاده از آدرس ایمیلی که در زمان ورود به این سرویس وارد کرده اید، وارد برنامه شوید. حالا به نصب یک فیلتر شکن قوی روی سیستم نیاز است و در زمان ورود به گوگل پلی استور باید این فیلتر شکن را روشن کنید.

با ورود به حساب کاربری گوگل پلی استور از طریق کامپیوتر، باید یک دستور نصب را صادر کرده و از این طریق برنامه تحریم شده در گوگل پلی استور را نصب کنید. به این ترتیب دستور نصب نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور در گوشی اندرویدی صادر شده و در نتیجه می توان از این برنامه ها استفاده کرد. کافی است گوشی به اینترنت وصل شود تا از این طریق برنامه های مورد نظر به صورت خودکار شروع به دانلود شدن کنند.

این مقاله را از دست ندهید : 5 ویژگی مهم گوشی های گیمینگ

استفاده از سرویس های جایگزین

گوگل پلی استور جامع ترین و امن ترین سرویس ارائه دهنده برنامه های مختلف است. اما با این حال در مواردی که به دلیل تحریم ها نمی توان از برخی برنامه های موجود در این سرویس استفاده کرد، بسیاری استفاده از مارکت های جایگزین را انتخاب می کنند. یک سری سرویس های مشابه وجود دارند که علاوه بر ارائه نرم افزارهای تحریم شده گوگل پلی استور برای ایران، یک سری نرم افزارهای پولی را نیز به صورت رایگان ارائه می دهند.

با این حال اما استفاده از این سرویس ها جای بحث دارد و ممکن است به دلیل احتمال نفوذ بدافزارها به گوشی و کم بودن امنیت این سرویس ها بسیاری استفاده از آنها را ترجیح ندهند. در صورتی که کسی قصد استفاده از این سرویس ها برای دانلود برنامه های تحریم شده گوگل پلی استور برای ایران را داشته باشد، باید ابتدا در بخش تنظیمات گوشی خود در قسمت تنظیمات و بخش Security، تیک گزینه Unknown Sources را بردارد تا به این ترتیب امکان دانلود و نصب برنامه هایی با منبع ناشناس به گوشی داده شود. چرا که در حالت معمول گوشی های اندرویدی تنها اجازه دانلود برنامه های گوگل پلی استور را می دهند.