5 ویژگی مهم گوشی های گیمینگ

بازی های ویدئویی یکی از محبوبترین بخش های دنیای فناوری است که هر ساله مبالغ هنگفتی در آن تولید و جا به جا می شود. این روند در گوشی ها نیز دیده می شود و یکی از معیار های انتخاب یک گوشی، قابلیت اجرای بازی های محبوب در آن است. به همین دلیل قصد داریم تا در این مقاله به 5 ویژگی مهم گوشی های گیمینگ بپردازیم تا کاربران با توجه به این موارد، بهترین انتخاب را داشته باشند. ویژگی های مهم گوشی های گیمینگ ، به شما کمک میکند تا بازی های ارائه شده برای گوشی را در بالاترین سطح کیفی اجرا کنید و همزمان از دوام و سلامت موبایل خود مطمئن باشید.

ویژگی های مهم گوشی های گیمینگ

ویژگی های مهم گوشی های گیمینگ کدامند؟

  • پردازنده گرافیکی یا GPU، در همراهی با رم و تراشه مرکزی
  • باتری قوی،
  • تناسب صفحه نمایش و رزولوشن
  • سیستم خنک کننده
  • حالت گیم مد

پردازنده گرافیکی یا GPU، در همراهی با رم و تراشه مرکزی

یکی از ویژگی های مهم گوشی های گیمینگ، و شاید یکی از مهمترین آنها، پردازنده گرافیکی یا GPU است، زیرا اگرچه سی پی یو یا تراشه مرکزی مسئولیت نرمی اجرای برنامه ها را برعهده دارد، GPU نقش تعین کننده در سرعت و رزولوشن اجرای پردازش های گرافیکی را به عهده دارد. علاوه بر این در بسیاری از تصاویر متحرک رزولوشن بالا و بازیها علاوه بر خود تصویر، افکت های تصویری بسیاری به کار رفته است که پردازش همه آنها به عهده GPU است. پردازنده گرافیکی کلیدی برای درک این مطلب است که کدام بازی ها در کدام گوشی ها قابل اجراست. اما دقت کنید که نباید بواسطه GPU از اهمیت دو سخت افزار دیگر، یعنی رم و توان تراشه را فراموش کرد. زیرا در بسیاری از این موارد کم بودن رم اجرای بازی را با مشکلات فراوانی مواجه میکند.

باتری قوی، بازی بدون وقفه

اگر به فکر بازی بدون وقفه در گوشی خود بیشتر از دو ساعت هستید، باید نه تنها به دنبال انتخاب گوشی با CPU و GPU با کیفیت باشید، بلکه باید توان و کیفیت باتری گوشی را نیز در نظر بگیرید . برخلاف لپ تاپ و کامپیوتر دسکتاپ، در صورت تغذیه باتری در حین بازی، باتری گوشی با آسیب های جدی مواجه می شود. پس اگر از باتری مناسب استفاده نکنید ، در بهترین حالت گوشی تنها پس از سپری کردن 1 ساعت بازی خاموش می شود و در کوتاه مدت دچار آسیب های جدی می شود. بنابراین به عنوان یکی از ویژگی های مهم گوشی های گیمینگ، به دنبال باتری با حداقل توان 5000 میلی آمپر باشید.

 تناسب صفحه نمایش و رزولوشن

بسیاری از کاربران فکر می کنند که با بزرگتر شدن صفحه نمایش تصویر بهتری را در اختیار خواهند داشت، اما این درست نیست. اگرچه صفحه نمایش یکی از ویژگی‌های مهم گوشی‌های گیمینگ است، اما  خرید گوشی ای با صفحه نمایش 6.1 اینچ اما با رزولوشن کم، گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود. به همین دلیل بهتر است به دنبال تناسبی بین رزولوشن و اندازه صفحه نمایش باشید. به عنوان یک راهنمای مناسب در نظر داشته باشید که برای یک صفحه نمایش 6 اینچی با کیفیت HD (720 در 1080) حداقل صفحه نمایشی است که باید به آن فکر کنید.

سیستم خنک کننده، یکی از ویژگی های مهم گوشی های گیمینگ

شاید سیستم خنک کننده در گوشی های عادی و حتی پرچمدار یک فاکتور اصلی در طراحی نباشد، اما در نظر داشته باشید که در گوشی های گیمینگ یک مسئله حیاتی است و یکی از مهمترین ویژگی های گوشی های گیمینگ است. زیرا بازی ها نرم افزارهایی هستند که بیشترین منابع گوشی را مورد استفاده قرار می دهد بنابراین، افزایش دمای گوشی و به خصوص پردازنده امری کاملا طبیعی است. در صورت فقدان سیستم خنک کننده مناسب گوشی شما در ابتدا برای جلوگیری از آسیب به پردازنده خاموش می شود و در طولانی مدت آسیب به گوشی حتمی است. اگر به دنبال بازی بدون توقف هستید، به این مورد از 5 ویژگی مهم گوشی های گیمینگ توجه کنید.

حالت گیم مد، تضمین کننده لذت مداوم بازی

این حالت در بسیاری از گوشی های پرچمدار و گیمینگ دیده می شود به عنوان آخرین مورد از ویژگی های مهم گوشی های گیمینگ تلقی می شود. دراین حالت علاوه بر مدیریت اعلان ها و آماده سازی رابط کاربری برای بازی، نهایت توان پردازنده ها، رم و حتی اتصالات وای فای و اینترنت دیتا در اختیار بازی قرار میگیرد. با فعال شدن این حالت کلیه پهنای باند دریافتی و ارسالی در اختیار بازی قرار میگیرد تا کاربر بتواند از بازیهای آنلاین نهایت لذت را ببرد. علاوه بر این با فعال شدن این حالت دیگر نگران توقف بازی به خاطر تماس های غیر ضروری نخواهید بود.