نحوه پیدا کردن آیفون گم شده یا دزدیده شده

این یک اتفاق است که می‌تواند برای هر کسی رخ دهد. ممکن است شما با دوستانتان به بیرون از منزل بروید و ناگهان در بازگشت به خانه متوجه شوید که آیفون چند صد دلاری خودتان در جیبتان نیست. خوشبختانه اپل برای چنین سناریوهایی قابلیتی به نام Find My iPhone را توسعه بخشیده است و از سال 2010 به شما اجازه‌ی کنترل از راه دور، قفل کردن یا حتی پاک کردن حافظه آیفون گم شده خود از طریق iCloud یا یک دستگاه آی او اسی دیگر را می‌دهد. پیدا کردن آیفون گم شده با استفاده از این قابلیت کار سختی نیست. توصی میشود مقاله نحوه رمزگذاری و قفل آیفون را مطالعه کنید.

نحوه پیدا کردن آیفون گم شده یا دزدیده شده

پیدا کردن آیفون گم شده

پیدا کردن آیفون گم شده با استفاده از اپلیکیشن Find My iPhone کار آسانی است، اما نیازمند آن است که پیش از گم شدن، حتماً‌ آن را در گوشی آیفون خود فعال کرده باشید. این قابلیت روی تمام آیفون‌های مجهز به iOS 5 به بعد قابل نصب است. آن کاملاً رایگان بوده و حتی با گوشی قدیمی iPhone 3GS نیز سازگار است.

فعال کردن Find My iPhone برای پیدا کردن آیفون گم شده

همانطور که گفتیم، برای پیدا کردن آیفون گم شده لازم است که قابلیت Find My iPhone را روی گوشی خود فعال کرده باشید. برای این کار هیچ نیازی به نصب یک اپلیکیشن نیست، آن به صورت پیشفرض روی گوشی آیفون شما نصب شده است.برای پیدا کردن آن کافیست در صفحه هوم گوشی خود به دنبال آیکون رادار سبز رنگ بگردید. پس از ورود به اپلیکیشن نیز وارد اپل آیدی خود شوید. سپس به صفحه تنظیمات اصلی اپلیکیشن رفته و روی اپل آیدی خود در بالای صفحه کلیک کنید. سپس به iCloud رفته و گزینه‌ی Find My iPhone را بیابید. مطمئن شوید آن روشن است. آموزش ساخت اپل آیدی در این مقاله.

Find My iPhone ؛ فراتر از پیدا کردن موقعیت آیفون

با اپلیکیشن Find My iPhone‌ می‌تواند وظایفی فراتر از پیدا کردن IPhone گمشده شما داشته باشد. این قابلیت می‌تواند Activation Lock را فعال کند که از اپل آیدی شما روی سرورهای اپل محافظت خواهد کرد. این اپلیکیشن می‌تواند حتی تمام اطلاعات گوشی شما را نیز از راه دور پاک کند تا مطمئن باشید هیچ کس نتواند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد.

ردیابی موقعیت آیفون گم شده با یک آیفون دیگر یا سایت iCloud

برای پیدا کردن آیفون گم شده خود توسط این اپلیکیشن، شما می‌توانید از یک گوشی آیفون دیگر یا سایت iCloud اپل استفاده کنید. البته بار دیگر باید متذکر شویم که این کار مستلزم فعال بودن قابلیت Find My iPhone است. برای این کار وارد سایت iCloud  شوید. سپس اپل آیدی و رمزعبورتان را وارد کنید. در صفحه باز شده روی آیکون بزرگ Find My iPhone کلیک کنید و گوشی آیفون گم شده خودتان را انتخاب کنید. زمانی که موقعیت آیفون خود را یافتید، می‌توانید از قابلیت‌های داخلی آی او اس برای رهگیری آن استفاده کنید. روی دکمه‌ی خاکستری رنگ Play Sound کلیک کنید تا گوشی شما به مدت 2 دقیقه، بدون وقفه یک صدا از خودش پخش کند. یا آنکه روی دکمه خاکستری Erase iPhone‌ کلیک کنید تا تمام اطلاعات و تنظیمات روی دستگاه شما پاک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + نه =