تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ

سامسونگ به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین برندهای تولید گوشی هوشمند دنیا طیف گسترده ای از مدل ها و محصولات را تولید می کند. این برند سعی دارد تا محصولاتی مناسب برای گروه های مختلف را تولید کرده تا به این ترتیب بتواند پاسخ گوی نیاز گروه عمده مشتریان خود باشد. به همین دلیل در بازار می توان مدل ها و از همه مهمتر سری های متفاوتی از گوشی های سامسونگ را مشاهده کرد.

اما تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ در چیست؟ به صورت کلی این سری ها شامل سه گروه M، A و سری S می شوند. زمانی که شما برای خرید گوشی های سامسونگ به یک فروشگاه مراجعه می کنید متوجه این موضوع خواهید شد که گوشی های این برند در سری های متفاوت S، M، Z و A عرضه شده اند. در هر سری چندین مدل گوشی تولید شده که هر کدام مشخصات و ویژگی های متفاوتی دارند. اما اگر شما هم تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ با هم را نمی دانید با ما همراه باشید تا با بررسی تفاوت های آنها ببینیم که گوشی های کدام سری بهتر است.

تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ

مهمترین گزینه های تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ

اگر بخواهیم به بررسی تفاوت هایی که این گوشی ها با هم دارند بپردازیم می توان به چندین مشخصه توجه کرد و تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ را از چند نظر با هم بررسی کرد. در درجه اول بحث رده بندی این محصولات و قیمت مطرح می شود. از نظر میزان تنوع محصول، قدرت خرید مشتریان، پرفروش تر بودن و محبوبیت در بازار هم این سری های مختلف گوشی سامسونگ با هم تفاوت دارند.

نحوه تعمیر موبایل سامسونگ هم قطعا در سری های مختلف با هم فرق دارد. تکنولوژی ساخت و مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری از دیگر تفاوت هایی است که می توان در گوشی های مختلف از هر سری مشاهده کرد. میزان دوام محصول، قدرت و کیفیت ساخت، سبک طراحی و زیبایی محصولات و مواردی از این دست از دیگر مشخصات مهمی است که می توان به عنوان تفاوت سری های مختلف گوشی سامسونگ به آنها پرداخت.

تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ از نظر رده بندی محصول

اصلی ترین تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ مربوط به رده بندی این گوشی ها می شود. در واقع از نظر قیمت و مشخصات می توان تفاوت این گوشی ها را بررسی کرد. سامسونگ برای این که امکان خرید محصولات خود را برای تمامی گروه ها فراهم کند، آنها را در چند سری پایین رده و اقتصادی، میان رده و پرچم دار عرضه کرده است.

به این ترتیب گوشی هایی که تحت عنوان سری Z عرضه می شوند، گوشی های رده بالا و پرچم دار سامسونگ هستند که از نظر قیمت هم از بقیه مدل ها گران ترند. اکثر گوشی های این سری گوشی ها تاشوی سامسونگ اند. بعد از سری Z، گوشی های سری S قرار دارد که آنها هم جزو گوشی های رده بالا و گران قیمت سامسونگ هستند. در نهایت نوبت به گوشی های میان رده و اقتصادی سامسونگ می رسد که این کمپانی آنها را با عنوان سری M و A به بازار عرضه کرده است.

گوشی های کدام سری طرفداران بیشتری دارد؟

این که گوشی های کدام سری از گوشی های سامسونگ پرطرفدارتر است تا حدود زیادی بستگی به شرایط بازار و قدرت خرید مشتریان دارد. از آنجایی که تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ از نظر رده بندی و قیمت است، اکثر مشتریان در بازار قادر به خرید گوشی های سری M و A هستند.

به همین دلیل هم معمولا تنوع مدل گوشی های این سری ها بسیار بیشتر است. سامسونگ هم به خوبی این موضوع را مد نظر گرفته و سعی کرده تا تنوع بسیار بیشتری را به محصولات میان رده و اقتصادی خود بدهد. با این حال بدون شک جذابیت و عملکرد سطح بالای گوشی های رده بالای سامسونگ غیر قابل انکار است و این گوشی ها جزو بهترین های بازار هستند.

تکنولوژی های به کار رفته در سری های مختلف گوشی سامسونگ

موضوع مهم دیگر در بحث تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ، تکنولوژی ساخت و قابلیت هایی است که در گوشی های هر سری به کار رفته است. در خصوص گوشی های سری اس، سامسونگ با استفاده از تراشه کوالکام، قدرت پردازش و عملکرد این گوشی ها را بسیار افزایش داده است. این تراشه جدیدترین و قدرتمندترین تراشه موجود در بازار است. در گوشی های سری Z هم از یک نمایشگر بسیار بزرگ داخلی استفاده شده که با نهایت خلاقیت و نوآوری، جزو لوکس ترین محصولات این برند هستند.

در مقابل این مشخصات، سامسونگ با پایین آوردن مشخصات فنی گوشی های سری A و M سعی کرده تا گوشی هایی مقرون به صرفه تر را در اختیار کاربران قرار دهد. برای مثال دوربین به کار رفته در گوشی های سری A بسیار کیفیت پایین تری نسبت به گوشی های رده بالای سامسونگ دارد. با این حال هنوز هم این گوشی ها به نسبت بسیاری از مدل های موجود در بازار از سخت افزار قابل اعتمادتری برخوردارند. دوربین در گوشی های رده S سامسونگ بسیار با کیفیت تر است در حدی که می توان آن را با گوشی های رده بالای آیفون مقایسه کرد. برای مثال می توان به مقایسه دوربین آیفون 14 پرو مکس و گلکسی S23 اولترا اشاره کرد.

فرق گوشی های سری S و A و M سامسونگ

تفاوت سری های مختلف گوشی سامسونگ از نظر امنیت

یکی از موارد بسیار مهم برای کاربران امنیت گوشی های هوشمند است. طبیعی است که سامسونگ به نسبت سطح و رده بندی گوشی، سطح امنیتی آن را هم افزایش دهد. در نتیجه گوشی های سری S و سری M این کمپانی کلا از نظر سطح امنیت در رده بالاتری نسبت به سایر مدل ها قرار می گیرند. برای مثال در گوشی های سری گلکسی Z می توان از ویژگی پوشه امن بهره برد.

یا در گوشی های سری S وجود قابلیتی چون Knox Security امنیت سخت افزاری و نرم افزاری این گوشی ها را افزایش داده است. با این حال بدون در نظر گرفتن این ویژگی های اختصاصی در بحث تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ، می توان گفت که تمام گوشی های این کمپانی حداقل های ضروری برای امنیت گوشی را ارائه می دهد.

تفاوت های نرم افزاری بین سری های مختلف گوشی سامسونگ

تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ را می توان از نظر نرم افزاری هم با هم مقایسه کرد. این گوشی های مختلفی که توسط کمپانی سامسونگ طراحی و تولید می شوند از ساختار نرم افزاری متفاوتی برخوردارند. طبیعتا به نسبت رده بالاتر بودن دستگاه، نرم افزار به کار رفته در آن هم پیشرفته تر و جدیدتر است. گوشی های سری s و z از آخرین و جدیدترین رابط کاربری اختصاصی سامسونگ بهره مندند. به تدریج که مدل و سری گوشی پایین تر می آید سیستم نرم افزاری آن هم معمولی تر می شود.

تفاوت های طراحی در سری های مختلف گوشی سامسونگ

سبک طراحی مورد دیگری است که تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ را نشان می دهد. گوشی های سری S با یک طراحی منحصر به فرد و زیبا، جزو محبوب ترین گوشی های سامسونگ از نظر طراحی هستند. یک بدنه شیشه ای با یک نمایشگر بدون حاشیه که تا کنارهای گوشی امتداد یافته، دلیل لوکس دیده شدن این گوشی هاست. در کنار آنها، گوشی های سری Z با یک طراحی تاشو، یک مدل بسیار بی نظیر و جذاب است.

در مقابل گوشی های سری A و M یک بدنه پلاستیکی دارند و معمولا حاشیه های آنها ضخیم تر است. وزن گوشی های سری S و Z هم به نسبت بسیار کمتر است و این گوشی ها تقریبا گوشی های سبکی هستند و طراحی باریکی دارند. البته مشخصه وزن بسیار متغیر است و نمی توان آن را به عنوان یک متغیر ثابت و متفاوت در تمامی مدل ها در نظر گرفت. گاهی اوقات بسته به مدل دستگاه و ویژگی هایی که دارد ممکن است وزن یک دستگاه بالاتر از استاندارد معمول هر سری باشد. خصوصا وزن می تواند یکی از گزینه ها در تفاوت مونتاژهای هند، ویتنام و چین در گوشی های سامسونگ باشد.

کدام یک از سری گوشی های سامسونگ بهترین است؟

در این مقاله به صورت مختصر با تفاوت سری های مختلف موبایل سامسونگ آشنا شدیم. اما این که کدام سری از بقیه بهتر است تا حدود زیادی به بودجه و شرایط کاربران بستگی دارد. اگر به دنبال یک سخت افزار بسیار قدرتمند و حرفه ای هستید باید به فکر خرید گوشی های سری S سامسونگ باشید. این گوشی ها قوی ترین و جدیدترین سخت افزار را دارند. اما اگر در کنار سخت افزار قوی به فکر یک طراحی شیک و مدرن هم هستید، گوشی های سری Z انتخاب بسیار بهتری برای شماست. این گوشی ها برای سخت پسندان و لوکس پسندان طراحی و تولید شده است.

گوشی های سری A و M هم می توانند برای آن دسته از کاربرانی که می خواهند یک گوشی قابل اعتماد از برندی همچون سامسونگ را متناسب با بودجه ای که دارند بخرند قطعا گزینه خوبی است. با این حال بین سری A و M می توان گوشی های سری M را کمی سطح بالاتر از سری A در نظر گرفت. در سری A برخی از مدل ها به سنسور اثر انگشت مجهزند در حالی که اکثر گوشی های سری M سنسور اثر انگشت دارند و در آنها از باتری های قوی تر و بادوام تری استفاده شده است.