معرفی بهترین مسیریاب اندروید و آیفون

با توجه به ترافیک بالایی که این روزها خیابان ها دارند، بدون شک داشتن یک اپلیکیشن مسیریابی برای اندروید و آیفون می تواند برای همه کاربران ضروری باشد. با داشتن بهترین مسیریاب برای گوشی های اندروید و آیفون می توان در روزهای شلوغ و پرتردد از شر ترافیک راحت شد و با پیدا کردن بهترین و سریع ترین مسیر، مانع هدر رفتن تایم انرژی در شلوغی شد. اپلیکیشن های متعددی وجود دارد که می توان با کمک آنها بهترین و کم ترافیک ترین مسیرها را پیدا کرد. بهترین اپلیکیشن های مسیریابی گوشی هم شامل یک سری برنامه های داخلی با زبان فارسی است و هم برنامه های خارجی را شامل می شود. هر کدام از این برنامه ها ویژگی ها، مزیت ها و باگ های خود را دارد که موجب می شود کاربران استفاده از آنها را به دیگری ترجیح دهند.

از طرفی نیز ممکن است برخی از برنامه ها در برخی مواقع و شرایط عملکرد بهتری داشته باشند. در نتیجه شاید برخی ترجیح دهند به جای یک برنامه مسیریاب، از دو برنامه متفاوت روی گوشی استفاده کنند. در این مقاله می خواهیم با معرفی بهترین مسیریاب برای گوشی های اندروید و آیفون، شما را با بهترین برنامه های موجود آشنا کنیم.

بهترین مسیریاب گوشی

تعمیر موبایل در کوتاه ترین زمان به همراه ضمانت نامه معتبر 

مهمترین ویژگی های بهترین مسیریاب برای گوشی شامل چه مواردی می شود؟

بهترین اپلیکیشن های مسیریابی برای گوشی های اندروید و آیفون را می توان شامل انواع برنامه های مسیریابی فارسی، برنامه های اختصاصی اندروید، برنامه های مختص آیفون، بهترین برنامه های مسیریابی آفلاین و بهترین برنامه های مسیریاب از دید کاربران در نظر گرفت. دقت، عملکرد درست در پیدا کردن بهترین مسیر، ارائه دقیق ترین اطلاعات در خصوص مسیرها، ارائه داده های درست برای رفتن به یک مسیر، راهنمای کاربردی داشتن و قابلیت به روزرسانی سریع مسیرها از جمله مهمترین ویژگی هایی است که باید در انتخاب بهترین مسیریاب برای گوشی اندروید و آیفون به آنها توجه کرد. این برنامه ها باید در هر شرایطی با دقت بسیار بالایی کار مسیریابی را انجام دهند و کمترین اختلال در عملکرد آنها به وجود بیاید.

برای مثال برنامه ای که تحت تاثیر سرعت کم اینترنت نتواند به درستی عمل کند یا در برخی مناطق و شهرها عملکرد خوبی نداشته باشد، قطعا نمی تواند به عنوان یک مسیریاب قابل اطمینان در نظر گرفته شود. در نهایت این که بهتر است همیشه به نظر و امتیازی که سایر کاربران به برنامه مسیریابی مورد نظر داده اند توجه کنید، چرا که قطعا این مورد بهترین معیار برای ارزیابی و یافتن بهترین مسیریاب برای اندروید و آیفون است.

لیست اپلیکیشن های gps موبایل

1. برنامه مسیریابی نشان؛ یک برنامه مسیریاب فارسی

یکی از پرکاربردترین برنامه های مسیریابی که می توان از آن روی گوشی استفاده کرد، برنامه نشان است. نشان یک برنامه فارسی است که توسط توسعه دهندگان ایرانی طراحی شده است. این برنامه قابلیت های بسیار خوبی دارد و می توان با آن ترافیک مسیرها را به خوبی مشاهده کرد و بهترین مسیر را انتخاب کرد. در این برنامه علاوه بر مسیریابی ترافیکی برای ماشین ها و موتورها، مسیریابی پیاده و دوچرخه سواری نیز نمایش داده می شود. علاوه بر این برنامه نشان در خصوص حضور پلیس و دوربین های کنترل سرعت هم هشدار می دهد و حداکثر سرعت مجاز در هر مسیر را مشخص می کند.

یکی دیگر از ویژگی های این برنامه گزارش هایی در مورد شرایط آلودگی هوا، طرح های ترافیک و مسیرهای حمل و نقل عمومی است. نشان قابلیت جست و جو و مسیریابی آفلاین را نیز به کاربران می دهد. با این حال استفاده از نشان برای کاربران آیفون محدودیت هایی دارد که شاید نتوان آن را به عنوان بهترین مسیریاب برای گوشی های آیفون در نظر گرفت.

2. اپلیکیشن فارسی بلد

یکی دیگر از دیگر برنامه های مسیریابی فارسی که طرفداران زیادی دارد، اپلیکیشن بلد نام دارد. این برنامه می تواند با دسترسی به GPS گوشی، مسیریابی را با دقت قابل قبولی انجام دهد. مسیریابی بلد بر اساس داده های مربوط به ترافیک مسیرها، اطلاعات دوربین های ترافیکی، طرح ترافیک و … انجام می شود. در بلد می توان به قابلیت هایی مانند هشدار حضور پلیس، نهایت سرعت مجاز و دوربین های کنترل سرعت نیز دسترسی داشت.

این برنامه به دستیار صوتی فارسی و دیگر گویش ها مانند ترکی و عربی هم مجهز است که همین عملکرد آن را جالب توجه تر می کند. با وجودی که می توان بلد را به عنوان بهترین مسیریاب برای گوشی های اندرویدی در نظر گرفت، اما نقطه ضعف های این برنامه مانند عدم امکان مسیریابی آفلاین عملکرد برنامه را زیر سوال می برد.

بهترین gps گوشی

3. مسیریاب گوگل مپ برای اندروید و آیفون

بدون شک از نظر اکثر کاربران بهترین مسیریاب برای گوشی های اندروید و آیفون، برنامه پرکاربرد گوگل مپ است. گوگل مپ با یک عملکرد بسیار قابل قبول در صدر برنامه های مسیریابی است که کاربران می توانند از آن روی گوشی استفاده کنند. استفاده از این برنامه کاملا رایگان است و ویژگی های بسیار خوبی را ارائه می دهد. اطلاعات شامل نقشه های ترافیک شهری و بین شهری، مسیرهای حمل و نقل عمومی، محاسبه و تخمین زمان رسیدن به مقصد، مسیریابی پیاده و دوچرخه، نمایش حداکثر سرعت مجاز در هر مسیر، قابلیت چرخش 360 درجه ای و … می شود.

 گوگل مپ قابلیت صوتی هم دارد و می تواند با کمک دستورات صوتی مسیریابی را انجام دهد. در صورت بروز هر نوع تغییری در وضعیت ترافیکی، برنامه سریعا به روز رسانی می شود و مسیریابی جدید به صورت خودکار انجام خواهد شد. این برنامه در حالت آنلاین بهترین کارایی را دارد، اما می توان از نسخه آفلاین آن هم استفاده کرد.

این مقاله جالب را از دست ندهید: روش تقویت آنتن گوشی

4. برنامه Apple maps برای کاربران آیفون

اگر از کاربران گوشی های اپل هستید، بدون شک بهترین مسیریاب برای گوشی شما برنامه اپل مپ است. عملکرد این برنامه در کلان شهرها فوق العاده است و می توان با آن یک نمای سه بعدی از شهرها را به دست آورد که شامل تمامی جزئیات و مسیرها می شود. رابط کاربری این اپلیکیشن بسیار طراحی جذابی دارد و کار با آن برای کاربران آیفون بسیار راحت است.

در این برنامه شما به یک نمای 360 درجه ای از سطح خیابان دست خواهید یافت که در آن همه چیز با جزئیات نمایش داده شده است. بنابراین می توانید به دقت مسیرهای رانندگی خود را تعیین کنید. در این برنامه کاربران می توانند موقعیت جغرافیایی و زمان تقریبی رسیدن خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و همچنین گزارشات جاده ای که مربوط به حوادث رانندگی است را دریافت کنند. این موارد موجب شده که برای کاربران اپل، اپل مپ یکی از بهترین اپلیکیشن های مسیریابی محسوب شود.

بهترین مسیریاب اندروید

5. Waze Navigation & Live Traffic یک مسیریاب حرفه ای خارجی

در بین تمام گزینه هایی که به عنوان بهترین مسیریاب برای گوشی های آیفون و اندروید معرفی می شوند، برنامه Waze Navigation & Live Traffic بدون شک یکی از پرطرفدارترین، دقیق ترین و با کیفیت ترین برنامه های مسیریابی است که در کل دنیا کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. با داشتن این اپلیکیشن روی گوشی می توان با خیال راحت بهترین و سریع ترین مسیرها را یافت، چرا که عملکرد ویز در مسیریابی بسیار دقیق است. از جمله ویژگی هایی که ویز را به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن های مسیریابی برای گوشی معرفی می کند می توان به قابلیت GPS قابل تنظیم آن اشاره کرد. علاوه بر این گزینه های صوتی متنوع این برنامه کار با آن را به مراتب راحت تر و لذت بخش تر می کند. برنامه Waze Navigation & Live Traffic اطلاعات کاملی را در خصوص مسیر به کاربران ارائه می دهد. از احتمال حضور پلیس و دوربین های پلیس گرفته تا بروز هر نوع تصادف جاده ای، ساخت و ساز در جاده ها، مسدود شدن مسیرها و هر چیزی که بتواند روی ترافیک و تردد جاده ای تاثیر بگذارد، همگی توسط ویز به کاربران اطلاع داده خواهد شد. در نتیجه می توان با کمک این برنامه به میزان زیادی در وقت و انرژی صرفه جویی کرد و سریع تر به مقصد رسید.

6. اپلیکیشن OsmAnd

بدون شک سرویس های آنلاین دقت و عملکرد بهتری در مسیریابی خواهند داشت. اما اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشید، قطعا به یک مسیریاب آفلاین برای گوشی خود نیاز دارید. بهترین مسیریاب برای گوشی که به صورت آفلاین کار می کند، در کنار گوگل مپ و برنامه نشان، اپلیکیشن  OsmAnd است. این برنامه هم برای کاربران آیفون و هم برای کاربران اندروید در دسترس است و می توان به صورت آفلاین از آن برای مسیریابی استفاده کرد. رابط کاربری بسیار ساده و کاربرپسندی که این برنامه دارد و به روزرسانی های متعددی که برنامه برای نقشه ها انجام می دهد، آن را به یکی از بهترین اپلیکیشن های آفلاین مسیریابی تبدیل کرده است. شما می توانید در این برنامه نقشه شهرها و کشورهای مختلف را در اختیار داشته باشید تا در زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید به صورت آفلاین از آنها برای مسیریابی استفاده کنید.

بهترین مسیریاب آیفون

7. برنامه CityMaps2Go – Offline Maps برای کاربران آیفون

یکی از برنامه های اختصاصی برای کاربران آیفون، بهترین مسیریاب آفلاین یعنی برنامه CityMaps2Go – Offline Maps است. کاربران در حالت های مختلفی می توانند از این اپلیکیشن برای مسیریابی استفاده کنند. می توان در موقعیت های مختلف از نقشه های این برنامه برای یافتن مسیرها استفاده کرد. اگر به هر دلیلی نقشه ها بارگذاری نشد، کافی است با به روزرسانی کردن برنامه یا نصب مجدد آن اختلال ایجاد شده را برطرف کرد. از آن جایی که این برنامه آفلاین شامل نقشه 7500 شهر مختلف می شود، کاربران در سراسر دنیا می توانند از آن برای مسیریابی آفلاین استفاده کنند. در نتیجه خصوصا در جاهایی که دسترسی به اینترنت محدود است وجود چنین برنامه ای می تواند برای کاربران فایده زیادی داشته باشد. مشخصات و قابلیت هایی که این برنامه دارد آن را به بهترین مسیریاب برای گوشی های آیفون در حالت آفلاین تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =