اندروید اوریو چیست و چه قابلیت هایی دارد؟

آخرین نسخه از سیستم عامل اندروید با نام اندروید اوریو به بازار آمد. اندروید اوریو به همه کسانی که می خواهند هشتمین نسل اندروید را تجربه کنند، کمک بسیاری می کند و بی شک به همه ی گوشی های اندروید هم راه پیدا خواهدکرد. کاربرانی که از گوشی های نکسوس ۶ و نکسوس ۵ استفاده کرده اند، بسیار زودتر از کاربرانی که از گوشی های سایر شرکت ها استفاده کرده اند، به روزرسانی می شوند.اندروید اوریو خصوصیات بسیاری دارد، که دراستفاده ی بهینه به کاربران کمک شایانی می کند. در ادامه به بررسی این ویژگی ها می پردازیم.

اندروید اوریو چیست و چه قابلیت هایی دارد؟

ویژگی های مثبت و کارساز اندروید اوریو

 • ایموجی هایی با کارایی بروز و جدید

 اندروید اوریو ،ایموجی های تازه وجدیدی رادراختیارکاربران گوشی هوشمند قرار می دهد.این قابلیت باعث بیان بهتر احساسات وحالات روحی کاربران و استفاده کنندگان از آن می شود.

 • حالت تصویر در تصویر

یکی دیگر از قابلیت های اندروید اوریو توانایی نمایش تصویر در تصویر است. باتوجه به این مساله زمانی که شما به ایمیل های خود سر می زنید تا چک و وارسی شان  کنید، می توانید با استفاده از اپلیکیشن هایی چون نت فلیکس یایوتیوب تمام برنامه های خود را مشاهده کنید. طبق پیش بینی ها یی که شده درآینده ی نزدیک اپلیکیشن های دیگری هم می توانند از این قابلیت استفاده کنند.

 • نشان دادن اعلان های جدید

باتوجه به اندروید اوریو کاربران می توانند زمانی که ازاپلیکیشنی اعلان جدیدی دریافت کردند، نقطه وعلامت کوچکی رادرصفحه ی دستگاه هوشمندخود مشاهده کنند، ویابافشاردادن آیکون اپلیکیشن ، ازهمان صفحه خانگی اعلان جدید راببینند.

 • جای گذاری خودکار

چنانچه کاربران ازمرورگرکروم استفاده کنند، باکمک این قابلیت می توانند اطلاعات مربوط به حساب کاربریشان راکه درکروم ذخیره کرده اند، بدون اینکه نیازبه تایپ مجدد داشته باشد،دریافت کنند.

 • گوگل پلی پروتکت

گوگل پلی پروتکت قابلیت جدیدی است که بر اپلیکیشن ها نظارت می کند، وبر نرم افزارهای مخرب و بد نظارت و از نبود این نرم افزارها، کاربر را مطلع می کند.

 • گزینه ی هوشمند متن

با این انتخابگر کاربران قادر خواهند بود متن های مرتبط مانند آدرس، شماره تلفن و… را با دو بار فشردن، انتخاب و سریعتر به مقصد خود برسند.

اندروید اوریو در گوشی های اچ تی سی ، نوکیا و ال جی

 • گوشی های ال جی و اندروید اوریو

متاسفانه ال جی هم مانندبرخی شرکت های اندرویدی پشتیبانی وحمایت زیادی ازمحصولات خودنمی کند. بااین حال این پشتیبانی ازسال های پیش بهترشده است.معمولاشرکت ال جی تادوسال پس ازمعرفی  نسخه  ی جدید،  بروزرسانی  آن را دریافت می کند. اما درموردگوشی های هوشمندمیان رده، کمپانی کره ای به بروزرسانی نرم افزاری اکتفا می کند.

لیست گوشی های ال جی که به روزرسانی اندروید ۸ یاهمان اندروید اوریو را دریافت کرده اند، بدین شرح است:

 • ال جی جی ۶
 • ال جی جی ۵
 • ال جی وی ۳۰
 • ال جی وی ۲۰
 • ال جی ایکس venture
 • ال جی جی پد
 • اندروید اوریو در گوشی های نوکیا

خبر ها حاکی از قرار گرفتن مدل های گوشی نوکیا ۵ و نوکیا ۶ در لیست دریافت نسخه ی بتای به روزرسانی شده ی اندروید ۸٫۰ اوریو است. شرکت فنلاندی HMD به روزرسانی اندروید۸٫۰ را برای نوکیا ۸ آغازکرده است و می توان برروی عرضه ی دومدل گوشی دیگر یعنی نوکیا ۵ و نوکیا ۶ نیز امیدوار بود. این دو محصول هر دو از محصولات میان رده و متوسط نوکیا هستندکه مجهز به اندرویدنوقا هستند. این امید می رود که تاپایان سال میلادی، نوکیا ۵ و نوکیا ۶ مجهزبه قابلیت اندروید اوریو شوند. آقای JUHO SARVIKAS مدیر اجرایی HMD معتقداست که گوشی های نوکیا ۵ و نوکیا۶ هم به برنامه ی بتای به روزرسانی شده ی اندروید اوریو می پیوندند. حدودیک ماه پیش، این اتفاق برای نوکیا ۸ افتاده است.

اگرخوش بینانه پیش بینی کنیم تاقبل ازپایان سال میلادی جاری، دوگوشی نوکیا۵ونوکیا۶ هم می توانندمجهزبه قابلیت اندروید۸٫۰ بشوند. احتمال می رود ازآنجایی که تا تعطیلات سال نومیلادی زمان زیادی نمانده است ، گوشی های میان رده ی نوکیا به روزرسانی مذکوررا درایتدای سال ۲۰۱۸ میلادی انجام دهد.باتوجه به اینکه دست اندرکاران فعلی هنوزموفق به دریافت به روزرسانی اندروید اوریو نشده اند،اماعملکرد خوبی راازخودنشان داده اند. چنانچه شماهم می خواهید گوشی نوکیا۵ویانوکیا۶ خودرابه روزرسانی کنیدواندروید اوریو رادریافت کنید، می توانیدباثبت نام درطرح بتای این بروزرسانی به زودی این نسخه رادریافت کنید.ولحظات خوشی رابرای خودتان رقم بزنید.

 • اندورید اوریو در گوشی اچ تی سی

 باتوجه به اینکه برند htc هنوز لیست گوشی های جدید خودرا اعلام نکرده است ، اما حدس و گمان های زیادی دراین رابطه وجود دارد. بابه روزرسانی اندروید اوریو کاربران با استفاده از این قابلیت می توانند با کیفیت صدای بهتری به موسیقی گوش دهند. با استفاده از این قابلیت می توان خوشبین به حذف کامل جک هدفون درگوشی های هوشمندواندرویدی بود. اچ تی سی به روزرسانی اندروید اوریو را برای دستگاه های هوشمندش تایید کرده است.آخرین مدل اچ تی سی یعنی اچ تی سی یو ۱۱ علاوه بر داشتن قابلیت اندروید اوریو، اندروید P را نیز دریافت می کند. اچ تی سی دربیان وارائه ی بروزرسانی خود سابقه ی خوبی از خودنشان داده است. این شرکت با وجود مشکلاتی که داشته توانسته  تجربه ی خوبی ازآخرین نسل اندروید پیداکند.

فهرستی از اسامی گوشی هایی اچ تی سی که امید می رود به روزرسانی اندروید اوریو را دریافت کنند:

 • یو۱۱
 • یواولترا
 • اچ تی سی۱۰

این لیست توسط اچ تی سی تایید شده است، ولی این احتمال وجود دارد، که تعداد دیگری از گوشی های htc هم به اندروید اوریو به روزرسانی شوند.

 

نمایندگی موبایل و واحدهای تعمیرموبایل

نمایندگی موبایل ، انجام کلیه ی امور مربوط به فروش ، تعمیرات و خدمات پس از فروش برندهای تلفن همراه  را بر عهده دارد .  نمایندگی  موبایل  ، جهت افزایش تمرکز تعمیرکاران خود ، اقدام به پارت بندی بخش تعمیرات نموده است . هر کدام از محصولات این شرکت ، در پارت تخصصی خود ، عیب یابی و تعمیر می گردد . مرکز تعمیر موبایل ، مفتخر است که با تعهد کاری بالای کارکنان خود ، توانسته اعتماد شما کاربران گرامی را در طول سالها فعالیتش به دست آورد .  در صورتی که مایل به آشنایی با خدمات ما در واحدهای تعمیرات موبایل  هستید ، وارد صفحه ی مربوط شده و خدمات را مطالعه نمایید.

نمایندگی تعمیر گوشی / تعمیر گوشی ایسوس / تعمیر گوشی اپل / تعمیر گوشی اچ تی سی / تعمیر گوشی ال جی / تعمیر گوشی سامسونگ / تعمیر گوشی سونی / تعمیر گوشی هواوی / تعمیرات گوشی / تعمیر گوشی / نمایندگی تعمیرات گوشی 

یک پاسخ

 1. گوگل کروم قدیمی است تعویض وبروزرسانی وهمگام سازی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =