گوشی سیم کارت را نمی خواند

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای کاربران دستگاه های تلفن همراه ایجاد شود عدم خواندن سیم کارت می باشد. در ادامه ی این مطلب می خواهیم این مسئله را روشن کنیم که عامل این مشکل که گوشی سیم کارت را نمی خواند چیست و چگونه می توان آن را برطرف نمود. در بررسی های این مسئله خواهیم فهمید که آیا مشکل از گوشی ال جی می باشد یا  از سیم کارت.

عوامل اثرگذار بر عدم خواندن سیم کارت در گوشی های ال جی

  • فلش کردن گوشی موجب عدم خواندن سیم کارت می شود
  • عدم تنطیم سیم کارت بر روی شبکه ی مربوطه
  • عدم ثبت رجیستری قانونی سیم کارت گوشی ال جی
  • اکسیده شدن سیم کارت با استفاده طولانی
  • اشتباه پانچ شدن سیم کارت
  • مشکل سخت افزاری سیم کارت
  • ویروس ها و بدافزارها
  • استفاده از برنامه های نامناسب
  • مشکلات موجود در اسلات گوشی

 مواردی که در بالا ذکر شده است تنها بخشی از مشکلات ایجاد شده برای سیم کارت موبایل ال جی می باشد که هنگام استفاده از سیم کارت برای ما پیش می آید. اما کاربران در هنگام پیش آمدن این مشکل فقط به این مسئله فکر می کنند که « گوشی سیم کارت را نمی خواند». البته مسائلی که در بالا قید شدند مربوط به سیم کارت ها است. البته مشکلاتی مانند بدافزارها و ویروس ها نیز ممکن است سبب شود که سیم کارت خوانایی خود را از دست دهد. برای برطرف کردن مسئله عدم خواندن سیم کارت می توانید از آنتی ویروس های معتبر و یا فلش کردن دستگاه خود بهره ببرید.

راه کارهای رفع عدم خواندن سیم کارت توسط گوشی

گام اول : می توانید سیم کارت را از روی گوشی خارج نموده و مجددا آن را درون گوشی ال جی قرار دهید. چنانچه باز هم دستگاه موبایل ال جی شما قابلیت استفاده از دو سیم کارت را دارا می باشد می توانید سیم کارت را در جایگاه بعدی که برای آن تعبیه شده است قرار دهید. امتحان کنید که آیا دستگاه سیم کارت را می خواند یا خیر. اگر سیم کارت در اسلات دوم قابل شناسایی بود قطعا به این نتیجه می رسیم که اسلاتی که بار اول سیم کارت را درون آن قرار داده ایم دچار مشکل شده است.  چنانچه اسلات دوم هم کار نکرد مشکل می توان به قسمتی خارج از اسلات مرتبط باشد. در این صورت باید بررسی های بیشتری به روی دستگاه انجام گردد تا علت این مسئله مشخص شود.

گام دوم : مواردی که می تواند برای شما مشکل ایجاد نماید، پانچ نامناسب سیم کارت است. هنگامی که سیم کارت را متناسب با یک گوشی پانچ می کنید، نمی توانید آن را به همان صورت بروی سایر دستگاه ها استفاده نمایید.البته به راحتی می توانید این مشکل را رفع نمایید. اگر سایز سیم کارت بزرگتر از سایز دستگاه باشد می توانید مجددا آن را پانچ نمایید. چنانچه سیم کارت کوچکتر بود می توانید آن را در قالب هایی که برای آن تعبیه شده است قرار دهید و به راحتی از آن استفاده نمایید.

گام سوم : از مشکلات ایجاد شده در سیم کارت درست تنظیم نشدن شبکه می باشد. در این صورت می توانید با مراجعه به تنظیمات گوشی ال جی خود، انتخاب نوع اپراتور را به حالت اتوماتیک درآورید. در این حالت دستگاه  موبایل ال جی شما به صورت خودکار شبکه ی مناسب را انتخاب می کند.

گام چهارم : مشکلی که ممکن است ایجاد شود عدم شناسایی سیم کارت به علت مشکل در ریجستری می باشد. علت این مسئله این است که مالک سیم کارت اقدامی برای فعال کردن آن انجام نداده است. بنابراین طبیعی ترین مسئله در اینجا خوانده نشدن سیم کارت است. در اینصورت با مراجعه به مراکز خدمات سیم کارت خود، می توانید سیم کارتتان را فعال نمایید و به راحتی مشکلتان حل خواهد شد.

گام پنجم : هنگام نصب رام گوشی یکی از مشکلاتی که برای ما ممکن است پیش بیاید عدم خوانش سیم کارت است. در ابتدا باید به این مسئله توجه کنید که باید از رام رسمی خود دستگاه استفاده نمایید. چنانچه از رام اصلی استفاده نمودید و باز هم مشکل داشتید می توانید از فایل ضمیمه ای که توسط کمپانی ال جی در اختیار شما قرار می گیرد استفاده نمایید و مجددا دستگاه خود را فلش کنید.

 نمایندگی ال جی و واحدهای تعمیرات ال جی

اگر مطالب فوق را مطالعه نموده باشید می دانید که به این مبحث پرداخته ایم که چرا گوشی سیم کارت را نمی خواند ؟ نمایندگی ال جی با ارائه ی بالاترین سطح کیفی و کمی خدمات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی های ال جی در کمترین زمان قادر به پاسخگویی به تمامی مشکلات کاربران این برند می باشد. تعمیر گوشی ال جی در واحد تعمیرات موبایل ال جی به وسیله ی متخصصینی کارآزموده و با پیشرفته ترین ابزارآلات انجام می گیرد. استفاده از گارانتی خدمات و هم چنین به کارگیری قطعاتی با کیفیت اولیه آن سبب متمایز شدن این کمپانی با سایر سازمان ها شده است. توصیه می کنیم سایر خدمات ما را در واحدهای دیگر ال جی مطالعه نمایید.

امتیاز شما به این نوشته