چرا گوشی سیم کارت را نمی خواند؟

“چرا گوشی سیم کارت را نمی خواند؟” پرسشی است که در این مقاله، قصد پاسخ دادن به آن را داریم. بنا به دلایل متعددی ممکن است گاهی برخی از گوشی های هوشمند، سیم کارت را شناسایی نکرده و اصطلاحا نخوانند. اما به نظر شما دلیل اصلی عدم شناسایی سیم کارت چیست؟ آیا اپراتورهای ارائه دهنده ی خدمات تلفن ضعیف عمل می کنند؟ و یا مشکل از گوشی موبایل است؟ کارشناسان مرکز تعمیرات موبایل اچ تی سی، به این سوالها پاسخ داده اند.

عدم شناسایی سیم کارت

دلایل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی htc

همانطور که گفته شد، عوامل مختلفی ممکن است موجب شود که گوشی اچ تی سی، سیم کارت را شناسایی نکند. از جمله مهم ترین این عوامل، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم  تنظیم خودکار شبکه
  • رجیستر نشدن قانونی سیم کارت
  • معیوب بودن اسلات سیم کارت
  • فلش کردن گوشی اچ تی سی
  • بد جا زدن سیم کارت و یا معیوب بودن
  • پانج کردن سیم کارت

راه حل های رفع مشکل عدم شناسایی سیم کارت

اگرچه رفع مشکل مورد بحث در گوشی اچ تی سی، ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما کارشناسان ما راه حل هایی را به شما پیشنهاد می دهند که با اجرای آنها، می توانید نخواندن سیم کارت توسط گوشی خود را برطرف نمایید.

خاموش و روشن کردن گوشی

اگر گوشی اچ تی سی شما سیم کارتتان را نخواند، یک بار آن را خاموش کرده و پس از چند ثانیه روشن نمایید. بهتر است سیمکارت را هم یکبار درآورده و مجددا در جای خود قرار دهید. چنانچه با این کار مشکل حل نشد، سیم کارت دیگری را روی گوشی خود امتحان کنید ؛ چنانچه از یکی گوشی دو سیم کارت استفاده می کنید، بد نیست یک بار سیم کارت فعلی را روی اسلات دیگر امتحان کنید. به این ترتیب از سلامت اسلاید دیگر نیز اطمینان حاصل می کنید.

استفاده از رام معتبر

گاهی ممکن است به دلایل مختلف، نیاز به فلش کردن یا تعویض رام گوشی داشته باشید. لازم است بدانید که این کار، گاها منجر به عدم شناسایی سیم کارت توسط گوشی می شود. دلیل این اتفاق این است که پس از نصب رام جدید، شماره سریال گوشی یا همان IMEI پاک می شود. با پاک شدن IMEI ممکن است گوشی اچ تی سی شما دچار مشکل شود و سیم کارت را نخواند. بنابراین توصیه می کنیم که هنگام تعویض رام گوشی خود، از رام های رسمی که توسط شرکت اچ تی سی عرضه شده است استفاده کنید.

تعویض سیم کارت پانچ شده

همانطور که در بالا اشاره کردیم، یکی از دلایل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی های اچ تی سی، پانچ کردن سیم کارت می باشد. گاهی ممکن است بعد از پانچ سیم کارت، دستگاه قادر به خواندن آن نباشد؛ به همین دلیل بهتر است سیم پانچ شده را تعویض نموده و متناسب با اندازه و نوع محل قرارگیری گوشی، یک سیم کارت جدید تهیه نمایید. لازم به ذکر است که اپراتورهای تلفن همراه، اقدام به ارائه ی سیم کارت در اندازه های مختلف نانو و میکرو به کاربران می کنند تا دیگر نیازی به پانچ نباشد.

تطبیق شماره سریال گوشی

در گوشی هایی که به صورت غیر قانونی و از راه قاچاق وارد بازار می شوند، مشکل عدم شناسایی سیم کارت امری محتمل می باشد. چون در این نوع گوشی ها، سریال دستگاه به صورت قانونی در مخابرات ثبت نمی شود، اپراتورها خدمات خود را به آنها ارائه نمی دهند. برای پیشگیری از ایجاد این مشکل در گوشی اچ تی سی، شماره سریال آن را که روی جعبه حک شده، با شماره ی نوشته شده در زیر باتری تطبیق دهید. اگر این شماره ها یکسان بودند، رجیستر قانونی بوده و مشکلی پیش نخواهد آمد.

تنظیم دستی تنظیمات شبکه

پیش تر نیز اشاره شد که از جمله دلایل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی اچ تی سی، عدم تنظیم خودکار شبکه ی دستگاه می باشد. در این شرایط، لازم است که این تنظیمات را به صورت دستی انجام دهید. برای انجام این کار، به قسمت تنظیمات گوشی خود رفته و در قسمت Network Connection بر روی More Network کلیک کنید. حالا وارد بخش Mobile network شوید. اگر از گوشی های دو سیم کارته ی اچ تی سی استفاده می کنید، اول سیم کارت مورد نظر خود را انتخاب کنید؛ سپس در قسمت Network mode ، نوع شبکه ی خود را انتخاب نمایید .

نمایندگی اچ تی سی و واحدهای تعمیرات اچ تی سی

تکنسین های فعال در نمایندگی htc و واحدهای تخصصی تعمیرات htc، با کسب گواهینامه های بین المللی در زمینه ی تعمیرات، توانسته اند بالاترین سطح خدمات را در حوزه ی تعمیرات تخصصی اچ تی سی به کاربران گرامی ارائه دهند. لازم به ذکر است که ارائه ی خدماتی با این سطح کیفی علاوه بر دانش متخصصان واحدهای تعمیرات اچ تی سی، نتیجه ی برخورداری این مرکز از تجهیزات و ابزار پیشرفته ی تعمیر است.

 مرکز تعمیرات اچ تی سی، با هدف برآورده کردن تمامی نیازهای کاربران در مورد تعمیرات اچ تی سی، واحدهای فعال در مجموعه را گسترش داده و به مدرن ترین ابزار و امکانات مجهز کرده است. جهت آشنایی با واحدهای موجود در مرکز تعمیرات اچ تی سی به بخش زیر مراجعه نمایید.

نمایندگی تعمیر گوشی / تعمیر گوشی ایسوس / تعمیر گوشی اپل / تعمیر گوشی اچ تی سی / تعمیر گوشی ال جی / تعمیر گوشی سامسونگ / تعمیر گوشی سونی / تعمیر گوشی هواوی / مرکز تعمیر موبایل / تعمیرات گوشی / تعمیر گوشی / نمایندگی تعمیرات گوشی / تعمیرات گوشی ایسوس / تعمیرات گوشی اپل / تعمیرات گوشی ال جی / تعمیرات گوشی سامسونگ / تعمیرات گوشی سونی / تعمیرات گوشی هواوی /

امتیاز شما به این نوشته