تعویض باتری گوشی HTC

تعویض باتری گوشی HTC و تهیه ی باتری اصل امری است که ذهن کاربران را به خود مشغول ساخته است. نمایندگی اچ تی سی خدمات تعویض باطری موبایل اچ تی سی را به صورت تخصصی به کاربران گرامی ارائه می نماید.شرکت HTC همیشه به دنبال بالا بردن کارایی افزایش نگه داری شارژ به وسیله باتری بوده است  و کاربران نیز میزان شارژ دهی را عنوان یکی از مهم ترین مقوله ها در خرید گوشی همراه خود، در نظر می گیرند.

 باتری گوشی اچ تی سی، بعد از مدتی فرسوده شده و باید تعویض شود. باتری های گوشی   HTCانواع مختلف دارد، که می توان به موارد زیر اشاره کرد. باتری های لیتیوم پلیمری LI- TION POLYMER، باتری های یون لیتیومی LITIU – ION، باتری های نیکل کادمیوم NICKEL- CADMIUM . باطری های نیکل کادمیوم، اولین نسل باتری های HTC بوده که به شارژ ۱۲ ساعته نیاز داشت. اما جدیدترین وبروز ترین باتری های موجود در بازار، لیتیومی هستند.

اشکالات رایج در باتری گوشی htc

اشکالات و خرابی های رایجی که از سوی کاربران گوشی های HTC گزارش شده است، عبارتند از:

 • باد کردن باتری گوشی HTC
 • هنگ کردن گوشی HTC
 • خالی شدن سریع شارژ باتری HTC

ابزارآلات و لوازم مورد نیاز برای تعویض باتری گوشی HTC

پیچ گوشتی فیلیپس

پنس

سشوار یا تفنگ حرارتی

ابزار پلاستیکی

پیچ گوشتی ستاره ای

چگونه باتری موبایل HTC را تعویض کنیم؟

 1. در ابتدا، با استفاده ازابزار پلاستیکی یا گیره ی کاغذی، سیم کارت را از موبایل بیرون بیاورید.
 2. سپس جای سیم کارت را از موبایل بیرون بیاورید.
 3. دقت کنید که هنگام گذاشتن جای سیم کارت، به سمت جهت درست آن را قرار داده باشید.
 4. به همان شیوه ی بالا، کارت میکرو را نیز بیرون بیاورید.
 5. با استفاده ازOPENER یا سشوار، گوشی را گرما دهید، تا چسب آن باز شود.
 6. با کمک ابزارفلزی، چسب بین باتری وقاب پشت گوشی را جدا کنید.
 7. با ابزار پلاستیکی، گریل بالایی بلندگو را بردارید. وقتی که گوشه ی بالای قاب را جدا کردید، با قرار دادن یک ابزار پلاستیکی دیگر، به آرامی گریل پایینی بلند گو را در بیاورید. سپس قسمت پایین گوشی را هم جدا کنید.
 8. با کمک ابزارفلزی، چسب بین باتری وقاب پشت گوشی را جدا کنید.

نکات مهم  در تعویض باتری گوشی HTC

 • در هنگام جدا کردن چسب با ابزار فلزی مواظب باشید، باطری سوراخ نشود، چون سبب آتش سوزی می گردد. زمانی که چسب قسمت پایین و بالا را جدا کردید، آنگاه می توانید قاب را به طور کامل در بیاورید. سپس مراحل ذیل را دنبال نمایید.
 • اسپوگر و تیغه های پلاستیکی را دور تا دور گوشی حرکت دهید تا گیره های اتصال دهنده قاب گوشی به اسمبلی صفحه نمایش باز شود.
 • دو پیچی که، کانکتور باتری را به مادر برد، متصل می کند را هم بازکنید.
 • با ابزار پلاستیکی باز کننده، به آرامی کانکتور باتری را در بیاورید.
 • با اسپوگر، دو کابل آنتنی را قطع کنید.
 • با نوک اسپوگر، ۷ کانتور ZIF را قطع کنید.

 • با یک جفت پنس، به آرامی ۷ کابل روبانی را از کانکتورها آزاد کنید.
 • پیچ نقره ای رنگ را با پیچ گوشتی ستاره ای بردارید.
 • با ابزار پلاستیکی باز کننده، به آرامی مادر برد را از اسمبلی آزاد کنید
 • با دقت و تمرکز کابل های روبانی را از سرراه باتری بردارید.
 • با سشوار چسب اتصال دهنده باتری به اسمبلی را نرم کنید.
 • با ابزار پلاستیکی باز کننده، به آرامی باتری را از اسمبلی جدا کنید. با کمک ابزار فلزی از پایین باتری اهرم کنید، وباتری را به سمت بالا بکشید.

برای مونتاژ قطعات گوشی این مراحل را به صورت برعکس از پایین به بالا انجام دهید.لازم به ذکر است، تعویض باتری های جدانشدنی یا باتری های اینترنال، یک عملیات تخصصی بوده و باید توسط متخصصین تعمیر گوشی انجام شود.

واحد تعمیر گوشی htc

 واحد تعمیر گوشی htc برای تعمیر هرچه بهتر گوشی های موبایل ، ملزومات بسیاری را در کنار یکدیگر فراهم کرده است. اجرای تمامی این موارد ، تنها از عهده ی تعمیرکاران دارای تخصص و تجربه کاری بالا امکان پذیر است. لازم به ذکر است که کلیه ی این موارد در تعویض باتری گوشی HTC ، به دقت رعایت می شوند. در نمایندگی اچ تی سی تمامی مدل های گوشی اچ تی سی تعمیر و ترمیم می گردند. در این بخش به معرفی برخی از گوشی های اچ تی سی می پردازیم .

نمایندگی htc و واحدهای تعمیرات htc

نمایندگی htc ارائه دهنده انواع خدمات تخصصی به کاربران محصولات این کمپانی می باشد. با مراجعه به این مرکز می توانید تمامی خدمات جهت تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری را دریافت نمایید. در صورت لزوم می توانید آموزش لازم را در جهت تعویض باتری گوشی HTC را فرا بگیرید.

علاوه بر اموزش یاد شده می توانید سایر آموزش های مربوط به محصولات دیگر این کمپانی را آموخته و در زمان بروز مشکلات مورد استفاده قرار دهید. در صورت ایجاد هرگونه مشکل حتما به نمایندگی  htc مراجعه نمایید. تعمیر و تعویض باتری موبایل htc در واحد تعمیر  گوشی اچ تی سی انجام می گردد. در ذیل به معرفی واحدهای تعمیرات htc می پردازیم.

برای مطلع شدن از اخبار و مقالات علمی و آکادمیک برند htcمی توانید به سایر صفحات  وبگاه اینترنتی ما مراجعه و از آنها استفاده لازم و کافی را ببرید.

لینک های مفید

نمایندگی تعمیر گوشی / تعمیر گوشی ایسوس / تعمیر گوشی اپل / تعمیر گوشی اچ تی سی / تعمیر گوشی ال جی / تعمیر گوشی سامسونگ / تعمیر گوشی سونی / تعمیر گوشی هواوی / مرکز تعمیر موبایل / تعمیرات گوشی / تعمیر گوشی / نمایندگی تعمیرات گوشی / تعمیرات گوشی ایسوس / تعمیرات گوشی اپل / تعمیرات گوشی ال جی / تعمیرات گوشی سامسونگ / تعمیرات گوشی سونی / تعمیرات گوشی هواوی /

امتیاز شما به این نوشته