نحوه بازکردن رمز گوشی سامسونگ

رمزگذاری روی گوشی های هوشمند مانند گوشی های سامسونگ امر رایجی است که ما برای حفظ حریم شخصی خود از انواع رمزهای عبور، از عدد گرفته تا اثر انگشت و فیس آیدی برای ورود به گوشی استفاده می کنیم. اما اگر رمز عبور گوشی را فراموش کنیم چه باید کرد؟ با کمک یک سری روش ها امکان باز کردن رمز گوشی هایی مانند گوشی های سامسونگ وجود دارد. 

اما تمام آنها پیشنهاد نمی شود یا این که کاملا برای باز کردن قفل گوشی مناسب نیستند. در برخی موارد برای این که بتوان مجددا به گوشی دسترسی یافت و از آن استفاده کرد باید قید اطلاعات و تنظیمات آن را زد، چرا که برخی روش ها داده های روی گوشی را هم پاک می کند. برای این که قفل شدن گوشی و فراموشی رمز آن بسیار دردسرساز است و از همه مهمتر مشکل رایجی است که بسیاری از کاربران با آن درگیرند، در این مقاله به بررسی روش هایی می پردازیم که می توان از آنها برای باز کردن رمز گوشی های سامسونگ استفاده کرد.برای تعمیر موبایل سامسونگ خود میتوانید با ما در ارتباط باشید.

نحوه-بازکردن-رمز-گوشی-سامسونگ

روش های باز کردن رمز گوشی سامسونگ

مشکلی که در خصوص باز کردن رمز گوشی سامسونگ وجود دارد این است که این کمپانی با انجام یک سری اقدامات امنیتی سعی کرده گوشی های سامسونگ را ایمن تر کند و به همین دلیل هم باز کردن قفل گوشی های سامسونگ کمی پیچیده تر شده است. در کنار این موارد این که از چه مدل دستگاهی استفاده می کنید، چه نوع رمز عبوری برای دستگاه تعیین کرده اید، نسخه اندروید آن چیست و مواردی از این دست هم تعیین می کند که تا چه میزان و از چه طریقی امکان بازیابی رمز عبور گوشی سامسونگ شما وجود دارد. برای این که به صورت ایمن و بدون بروز هرگونه مشکلی بتوانید رمز گوشی ها را باز کنید، می توان از چند راه حل زیر استفاده کرد:

مقاله آموزش تغییر تم کیبورد گوشی سامسونگ نکات جدیدی را شرح میدهد.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود : آموزش تصویری اجرای دو برنامه همزمان در سامسونگ

 • گزینه Find My Device
 • باز کردن رمز موبایل از طریق ویژگی Google Find My Device
 • استفاده از قابلیت Safe Mode
 • باز کردن قفل گوشی با کمک اکانت گوگل
 • ریست فکتوری کردن گوشی
 • استفاده از برنامه های شخص ثالث برای باز کردن قفل دستگاه

گزینه Find My Device

اولین گزینه ای که برای باز کردن رمز گوشی سامسونگ می توان از آن استفاده کرد، قابلیتی است که در گوشی های اندرویدی مانند سامسونگ در دسترس است. شما می توانید از طریق گزینه Find My Mobile از راه دور قفل گوشی را باز کرده یا آن را تغییر دهید. البته شما باید از قبل این گزینه Remote unblock را فعال کرده باشید. 

نکته دیگر این که برای استفاده از این روش اولا باید گوشی سامسونگ شما روشن باشد و دوم این که به یک شبکه اینترنت دسترسی داشته باشید. حالا با انتخاب قابلیت Find My Device می توانید با ورود به این بخش با دنبال کردن مراحل زیر قفل گوشی را باز کنید:

 • در یک سیستم کامپیوتری وارد مرورگر شده و آدرس samsung را وارد کنید
گزینه-Find-My-Device
 • حالا روی گزینه sign in بزنید تا وارد حساب کاربری سامسونگ خود شوید ( حسابی که از قبل آن را روی گوشی فعال کرده اید)
 • با ورود به صفحه، آیکون قفل را انتخاب کنید تا وارد این بخش شوید
 • برای این که بتوانید رمز گوشی را باز کنید باید یک بار رمز اکانت سامسونگ خود را وارد کرده و بعد از تایید، روی گزینه Next بزنید
 • حالا می توانید با انتخاب یک رمز عبور یا پین جدید، مجددا به گوشی خود دسترسی داشته باشید. این روش موثری برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ است، به شرطی که حتما از قبل گزینه Remote unblock را در بخش تنظیمات دستگاه خود فعال کرده باشید.
گزینه-Find-My-Device

 باز کردن رمز موبایل از طریق ویژگی Google Find My Device

ممکن است شما قابلیت Remote unblock را قبل از فراموش کردن رمز عبور دستگاه فعال نکرده باشید. بنابراین قطعا نمی توانید از روش قبلی برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ خود استفاده کنید. در این شرایط گزینه پیشنهادی بعدی، کمک گرفتن از قابلیت مدیریت دستگاه اندرویدی در گوگل است. شما می توانید با کمک Google Find My Device رمز گوشی خود را بازیابی کنید. البته باز هم برای استفاده از این روش باید از قبل آن را در گوشی خود فعال کرده باشید. در این شرایط می توان از طریق مراحل زیر، قفل گوشی سامسونگ را باز کرد:

 • وارد سایت google-find شده و حساب کاربری گوگلی که از آن روی گوشی استفاده می کنید را انتخاب کنید
 • با وارد کردن رمز عبور، وارد صفحه گوگل خود شده و آیکون قفل را انتخاب کنید
 • حالا یک رمز عبور موقت را وارد کنید تا وارد مرحله بعدی شوید
 • در صفحه بعدی گزینه Erase را انتخاب کنید و مجددا در جایی که لازم است، رمز موقت قبلی را وارد کنید
 • سپس وارد تنظیمات دستگاه خود شوید و در آن بخش رمز موقتی که استفاده کرده اید را غیر فعال کنید
 • در پایان هم می توانید یک رمز عبور جدید برای دستگاه تعیین کنید
باز-کردن-رمز-موبایل-از-طریق-ویژگی-Google-Find-My-Device

چه تفاوتی به روش Find my Device با Google Find My Device وجود دارد؟

در هر دوی این روش ها شما باید از قبل گزینه هایی را در دستگاه فعال کرده باشید. با این حال روش Find My Device گوشی سامسونگ روش بسیار بهتری است، چرا که در این روش تمامی داده های شما به صورت ایمن و دست نخورده باقی می ماند، در حالی که در روش دوم تمام اطلاعات دستگاه پاک شده و به نوعی دستگاه به تنظیمات اولیه کارخانه باز می گردد. بنابراین بهتر است با فعال کردن گزینه Remote unblock ترجیحا از روش اول برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ خود استفاده کنید.

چه-تفاوتی-به-روش-Find-my-Device-با-Google-Find-My-Device-وجود-دارد؟

استفاده از قابلیت Safe Mode

گاهی اوقات کاربران با استفاده از ابزارهای شخص ثالث برای گوشی خود رمز می گذارند. در این شرایط اگر رمز عبور را فراموش کنند می توانند با کمک قابلیت Safe mode، رمز عبور خود را بازیابی کنند. در این شرایط باید گوشی سامسونگ خود را در حالت safe mode راه اندازی کنند تا به این ترتیب به صورت موقت پسورد آن غیر فعال شود. در این فاصله زمانی کاربران می توانند برای باز کردن رمز گوشی سامسونگ خود وارد برنامه مورد نظر شده و با غیر فعال کردن یا لغو نصب آن، مشکل فراموشی رمز ورود را برطرف کنند.

استفاده-از-قابلیت-Safe-Mode

باز کردن قفل گوشی با کمک اکانت گوگل

کمک گرفتن از اکانت گوگل برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ برای دستگاه های قدیمی که ورژن اندروید آنها 4 به پایین است کاربرد دارد. در این دستگاه ها می توان بعد از پنج بار وارد کردن رمز یا الگوی اشتباه، روی گزینه Forget pattern ضربه زد. حالا گزینه Enter Google account details را انتخاب کرده و رمز کاربری گوگل خود را وارد نمود. 

با حذف رمز قبلی می توانید یک رمز یا الگوی جدید را برای گوشی انتخاب کرده و مجددا به گوشی خود دسترسی یابید. این روش برای دستگاه های قدیمی به خوبی کار می کند و به راحتی می توان با کمک آن رمز و الگوی فراموش شده را بازیابی کرد. در این روش نیز اطلاعات دستگاه دست نخورده و ایمن باقی می ماند و لازم نیست نگران از دست رفتن اطلاعات گوشی خود باشید.

باز-کردن-قفل-گوشی-با-کمک-اکانت-گوگل

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید : آموزش فعال سازی حریم خصوصی در موبایل سامسونگ

ریست فکتوری کردن گوشی

راحت ترین گزینه برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ در صورت فراموش کردن رمز، استفاده از گزینه ریست فکتوری یا بازگردانی به تنظیمات کارخانه است. با این روش قطعا مشکل فراموشی رمز عبور برطرف می شود، چرا که تمامی تنظیمات به حالت اول برمی گردد. اما همان طور که می دانید قطعا تمامی اطلاعات شما نیز پاک می شود. با کمک مقاله ریست فکتوری موبایل سامسونگ می توانید به صورت کامل با نحوه انجام این کار آشنا شوید.

استفاده از برنامه های شخص ثالث برای باز کردن قفل دستگاه

یک سری برنامه های شخص ثالث به عنوان ابزار بازیابی رمز گوشی وجود دارد که می توان از آنها برای باز کردن قفل گوشی استفاده کرد. این روش هم اطلاعات شما را دست نخورده و ایمن نگه می دارد. یکی از این نرم افزارها برنامه Tenorshare 4uKey است که با تمامی دستگاه ها، سیستم عامل ها و مدل های گوشی سازگاری دارد و می توان از آن برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ استفاده کرد. با این حال کار با این نرم افزارها به کمی مهارت نیاز دارد و احتمالا تمامی این برنامه ها کاملا امن نیستند.