نحوه استفاده از ویژگی Split Screen

قابلیت Split Screen یکی از ویژگی های افزوده شده به گوشی های هوشمند است که امکان اجرای همزمان دو برنامه را برای کاربران فراهم می کند. با این قابلیت صفحه گوشی شما به دو قسمت تقسیم می شود و هر قسمت آن برای اجرای یک برنامه مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به جزئیات بیشتری از نحوه استفاده از این ویژگی اشاره می کنیم.

نحوه استفاده از ویژگی Split Screen

چگونگی استفاده از قابلیت Split Screen

به منظور استفاده از ویژگی Split Screen باید اقدام به لمس دکمه Recent apps نمایید. پیش از این کار، لازم است برنامه ای را که برای Split Screen مد نظر دارید، اجرا کرده باشید. سپس برنامه مورد نظر خود را در حالت Recent apps لمس کنید و نگه دارید تا بتوانید گزینه هایی را مشاهده نمایید.

چگونگی استفاده از ویژگی Split Screen

از میان گزینه های نمایش داده شده، اقدام به انتخاب گزینه کرده تا بتوانید صفحه را به دو قسمت تقسیم کنید و دو برنامه را به صورت همزمان اجرا نمایید. پس از آن، برنامه دومی که مدنظر دارید، انتخاب نمایید تا صفحه Split Screen با دو برنامه کامل گردد.

در برخی از گوشی ها امکان تغییر اندازه پنجره برنامه ها نیز وجود دارد. در نهایت به منظور بستن حالت Split Screen، اقدام به کلیک بر روی خط میانی بین دو صفحه برنامه ها کرده و آن را نگه دارید. سپس روی برنامه ای که قصد بستن آن را دارید، انگشت خود را تا پایین یا بالا بکشید.

نکات مهمی که درباره استفاده از ویژگی Split Screen باید بدانید

پیش از استفاده از ویژگی Split Screen، باید اطمینان حاصل کنید که این قابلیت در گوشی شما در دسترس بوده یا خیر. همچنین با توجه به اینکه برخی از برنامه ها همانند بازی ها به دسترسی کامل و تمام صفحه نیاز دارند، ممکن است امکان انجام این کار را به شما ندهند یا با اجرای آن، شاهد کند شدن آن شوید.

علاوه بر این، گوشی هایی که از این قابلیت برخوردار هستند، اما سخت افزار قدرتمندی ندارند، بهتر است از قابلیت Split Screen استفاده نکنند. چرا که با این اقدام، گوشی شما برای پردازش اطلاعات به توان بیشتری نیاز خواهد داشت و به باتری و پردازنده آن فشار زیادی وارد می شود. این قابلیت کاربرد خوبی در برنامه های اجرای ویدئو همچون نتفلیکس و یوتیوب دارد.