قطع شدن صدای گوشی شیائومی در حین مکالمه

شیائومی یکی از مطمئن ترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین گوشی هوشمندی است که در بازار وجود دارد ؛ اما این برند نیز درست مانند تمامی برندهای دیگر ممکن است با مشکلاتی مواجه شود ، یکی از این مشکلات قطع شدن صدای گوشی شیائومی در حین مکالمه است.

قطع شدن صدای گوشی شیائومی هنگام مکالمه می تواند هم به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که برخی از این دلایل ممکن است مربوط به مشکلات نرم افزاری دستگاه بوده و برخی دیگر مربوط به مشکلات سخت افزاری آن باشند. یکی از خدمات ما تعمیر موبایل شیائومی است که تنها با یک تماس می توانید از خدمات ما بهره مند شوید.

قطع شدن صدای گوشی شیائومی در حین مکالمه

عیب یابی علت قطع شدن صدای گوشی شیائومی در حین مکالمه

اما اولین سوالی که ممکن است در این هنگام برای کاربران ایجاد شود این است که چگونه باید فهمید که علت قطع شدن صدای گوشی شیائومی در حین مکالمه چیست ؟ و آیا این مشکل به وجود آمده به ایرادات نرم افزاری دستگاه مربوط می شود یا سخت افزاری آن ؛ در ادامه با ما همراه باشید تا به تمامی پاسخ های مربوط به سوالات خود به طور کامل برسید.

این آموزش را از دست ندهید : آموزش تنظیمات گوشی های شیائومی

 • استفاده از قابلیت Safe Mode

برای اینکه مطمئن شوید که علت قطع شدن صدای موبایل شیائومی شما مربوط به مشکلات نرم افزاری است یا سخت افزاری ، می توانید از قابلیت Safe Mode استفاده کنید. در حالت Safe Mode برنامه های نصب شده غیر فعال شده و گوشی بدون تاثیرپذیری از اپلیکیشن های نصب شده روی آن ، اجرا می شود.

در واقع می توان گفت که اگر همچنان بعد از استفاده کردن از حالت Safe Mode باز هم با مشکل قطع شدن صدا در گوشی شیائومی خود رو به رو بودید ، باید بدانید که به احتمال زیاد مشکل از قسمت سخت افزاری موبایل شما است یعنی ممکن است که اسپیکر و یا بلندگوی گوشی شیائومی شما دچار خرابی یا مشکل شده باشد.

دلایل قطع شدن صدای گوشی شیائومی در مکالمه

 • فعال شدن قابلیت Mute در حین مکالمه

یکی از مهم ترین و در عین حال ساده ترین موردی که می تواند باعث قطع شدن صدای گوشی شیائومی در حین صحبت کردن شود ، فعال شدن قابلیت Mute است ؛ یعنی این امکان وجود دارد که در هنگام صحبت کردن ، پوست صورت شما با صفحه موبایل تماس پیدا کرده و همین امر باعث شود تا قابلیت Mute در موبایل فعال شود.

بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی برای رفع مشکل قطع شدن صدای گوشی شیائومی هنگام صحبت کردن ، ابتدا صفحه موبایل را بررسی کنید و مطمئن شوید که قابلیت ” بی صدا کردن ” را در آن به صورت ناخواسته ، فعال نکرده باشید.

 • به هم خوردن تنظیمات صدای مکالمه در گوشی

یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث قطع شدن صدای موبایل شیائومی در حین مکالمه شود ، به هم خوردن تنظیمات مکالمه است. از جمله مواردی که شامل تنظیمات مربوط به صدای مکالمه می شوند ، عبارتند از:

 1. پایین بودن صدای صحبت کردن ( که باید با استفاده از کلید Volume up که بر روی گوشی شما وجود دارد ، صدا را زیاد کنید.)
 2. فعال بودن حالت do not disturb در موبایل ( که برای غیر فعال کردن این گزینه باید وارد پنل نوتیفیکیشن دستگاه خود شوید و تیک گزینه DND یا همان do not disturb را بردارید.)
 3. همچنین ممکن است حالت سایلنت نیز موجب قطع شدن صدای گوشی شیائومی در حین مکالمه گرد.( که برای رفع آن نیز باید موبایل خود را از حالت سایلنت خارج کنید.)
 • فعال شدن حالت هواپیما در گوشی

یکی دیگر از دلایل قطع صدای مکالمه در گوشی های شیائومی ، فعال شدن حالت پرواز در آنها است ؛ که برای غیر فعال کردن این گزینه نیز کافیست به صورت زیر عمل کنید:

 1. موبایل خود را باز کنید.
 2. صفحه را پایین بکشید.
 3. حال روی آیکون هواپیما ضربه بزنید تا این گزینه در موبایل شما غیر فعال یا خاموش شود.
 • آپدیت نبودن گوشی شیائومی

مورد دیگری که می تواند منجر به قطع شدن صدای گوشی شیائومی در حین مکالمه گردد ، آپدیت نبودن موبایل است ؛ به عبارت دیگر گاهی ممکن است نسخه اندروید گوشی شیائومی شما قدیمی شده و خود دستگاه به شما نسخه های جدیدتر را اعلام کرده باشد ، در این صورت باید وارد تنظیمات موبایل خود شده و در قسمت ” به روز رسانی ها ” نسخه اندروید دستگاه خود را آپدیت کنید.

 • پر شدن حافظه پنهان گوشی شیائومی

پر شدن حافظه پنهان یا به اصطلاح همان ” کش گوشی ” نیز می تواند یکی دیگر از علل قطع شدن صدای موبایل شیائومی در هنگام صحبت باشد. که برای پاک کردن این نوع حافظه در دستگاه خود باید به صورت زیر عمل کنید:

 1. گوشی خود را باز کنید.
 2. روی آیکون آپشن ضربه بزنید.
 3. گزینه ” پاکسازی کننده ” را انتخاب کنید و سپس کمی صبر کنید تا فرایند پاکسازی کش گوشی شیائومی شما به پایان برسد.
 4. اکنون موبایل خود را یک بار خاموش و مجدد روشن کنید تا مشکل قطع صدای گوشی شیائومی شما در حین مکالمه ف برطرف شود.

این مقاله برای شما مفید است :  تعمیر اسپیکر گوشی شیائومی

 • مشکلات سخت افزاری موبایل شیائومی

اگر با بررسی همه موارد گفته شده در بالا ف هنوز هم مشکل قطع شدن صدای گوشی شیائومی در حین مکالمه ، برطرف نشود ؛ باید به سراغ بررسی قطعات مختلفی مانند اسپیکر و بلندگوی موبایل شیائومی خود بروید که البته بهتر است این کار با کمک تکنسین های ماهر در این زمینه ، انجام دهید. همچنین اگر از هدفون برای مکالمه های تلفنی خود استفاده می کنید ، باید این مورد را نیز بررسی کنید تا از سالم بودن هدفون مورد استفاده نیز مطمئن شوید.