مشکلات رایج اسپیکر تبلت سونی و نحوه تعمیر آن

اسپیکر ها هم مانند وسایل الکترونیکی دیگر در زمره ی قطعات حساس قرار می گیرند. و بعد از مدتی خراب یا  ازکار افتاده می شوند. وقتی اسپیکر تبلت سونی شما با مشکلاتی چون عدم پخش صدا،قطع و وصل شدن صدا،یا نویز بر روی اسپیکر روبه رو شده است، پس از بررسی متصل بودن یا نبودن لوازم جانبی همچون بلوتوث هندزفری یا هدست بلوتوث به تبلت  و اطمینان از عدم اتصال هیچ گونه  لوازم تبلت سونی، حتما ایراداتی در مدار صوتی گوشی به وجود امده است. امروز عمومی ترین مشکل ها را برای شما شرح می دهیم:

مشکلات رایج اسپیکر تبلت سونی و نحوه تعمیر آن

مشکلات نرم افزاری اسپیکر تبلت سونی

گاها پیش امده که اشتباهی دستمان به یکی از دکمه های تنظیمات خورده باشد و بخشی از کارکرد گوشی با اختلال همراه شود، یکی از مشکلات نرم افزاری بلند گو یا اسپیکر هم از مشکل نشات می گیرد. بهترین راه برای تعمیر، تنظیم مجدد گوشی می باشد. یا با نصب یک برنامه ی مضر یا اصطلاحا بدافزار در میابیم که کارکرد اسپیکر با مشکل مواجه شده  است. این مشکل با پاک کردن برنامه حل میشود اگر برنامه پاک نشد گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

مشکلات سخت افزاری اسپیکر تبلت سونی

 کاربر های دستگاه های هوشمند مثل تبلت باید دستگاه خود را از صدمات و حوادث حفظ کنند، حوادثی مانند رطوبت،شکستگی،قطع سیم های بلندگو و ……….

ایجاد خرابی در مدار بلندگو:عدم دریافت کامل صدا

وقتی در مقابل این مشکل قرار می گیریم باید برای تعمیر اسپیکر گوشی سونی محل اتصالات را بررسی کنیم.ما باید به کمک مولی متر مقاومت بلند گوی دستگاه را اندازه بگیریم، یادمان باشد بلندگو باید مقاومتی در حدود 30تا 50 اهم داشته باشد. اگر غیر از این باشد بلندگو خراب شده است.

به وجود آمدن خرابی در میکروفون: عدم ارسال کامل صدا

وقتی همچین مشکلی پیش امد باید بخش میکرفون زیر لوپ را مورد بررسی قرار دهیم، به عبارت دیگر محل قرارگیری میکروفون را که به برد متصل هست بررسی کنیم.

این را هم بدانید که بر روی برد های جدید گوشی، حداقل دو میکروفون قرار دارد، وظیفه ی یکی از ان ها ارسال صدای مکالمه، دیگری هم برای ضبط فیمبرادری وجود دارد.

خرابی در مدار بازر: از بین رفتن صدای زنگ

اگر زمانی دستگاه شما صدای زنگ نداشت یا در پخش موسیقی به مشکل خوردید،به راهکارهای زیر توجه کنید:

سلامت قطعه بازر را مورد بررسی قرار دهید، این قطعه نیازمند مقاومتی بین 8 تا 16 اهم است. حتی اگر به کمک یک ولتاژ 2 ولتی هم صدای خش خش از ان پخش شد، بی شک قطعه شما خراب شده است.

تعویض اسپیکر تبلت سونی، انجام دهیم یا خیر!!!

زمانی که تعمیرکاران به بن بست می رسند و از تعمیر قطعه ی خراب شده ناامید می شوند.آخرین تیر کمانشان تعویض قطعات می باشد. بیشتر تلاش تعمیرکاران بر این است تا جایی که برای ان ها مقدور می باشد قطعه خراب شده را تعمیر کنند.  و از تعویض کردن قطعات سر باز می زنند.

امازمانی که قرار بر این شد تا اسپیکر تبلت سونی تعویض کنیم، نکته ی حائز اهمیت استفاده از قطعات اصل و اورجینال شرکتی است.باید بدانیم از چه قطعه ایی استفاده می کنیم، استفاده از قطعه های تقلبی و بی کیفیت سبب وارد به وجود امدن مشکل و وارد امدن صدمات زیادی به دستگاه میشود.

نمایندگی تبلت سونی

در چند دهه اخیر اسپیکر تبلت سونی ، با تنوع بیشتر  و با  کیفیت بالاتر، نسبت  به برند های مشابه خود طراحی و ساخته شده اند. تبلت های سونی  جایگاهی مهمی را در بازارهای جهانی و به خصوص میان طرفداران خود باز کرده اند.امروزه تبلت های سونی به فروشی بالا و جایگاهی محبوب دست یافته اند. به همین علت نمایندگی رسمی سونی، بخشی را به امور تبلت های به فروش رسیده گذاشته است.

فعالیت این مرکز به دو بخش مجزا تقسیم می شود:وجود کادر فروشی حرفه ایی تا کاربران را در انتخاب تبلت مناسب با نیازو بودجه ی ان ها راهنمایی کنند.بخش دیگر وجود کادر تعمیرات تبلت سونی است که اماده ی رسیدگی به اختلالات و مشکلات به وجود امده است و تا برطرف شدن کامل مشکل تا انتها در کنار ما می ماند.