عدم شناسایی سیم کارت گوشی

گوشی‌های موبایل باید در کنار امکانات گسترده ی خود، توانایی ایجاد ارتباط از طریق شبکه تلفن همراه را داشته باشند. به عبارت دیگر موبایل باید توانایی برقراری تماس تلفنی و ارسال پیامک را داشته باشد. این توانایی در گوشی‌های موبایل به لطف سیم‌کارت میسر می‌شود. از این رو می‌توان ادعا کرد که سیم‌کارت نقش اصلی را در فراهم آوردن امکانات ارتباطی برای گوشی‌های موبایل ایفا می کند. بنابراین عدم خواندن سیم کارت در گوشی‌های تلفن همراه جز اساسی‌ترین مشکلات برای کاربران است. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که با وجود حضور سیم کارت در گوشی، شناسایی سیم کارت شکل نگیرد. به طورکلی مشکل عدم شناسایی سیم کارت گوشی مشکل رایجیست که می تواند مرتبط با اپراتور مورد استفاده و یا خود دستگاه تلفن همراه باشد.

در این مقاله به بررسی علل خوانده نشدن سیم کارت گوشی و راهکارهای رفع آن می پردازیم. اگر گوشی هوشمند شما نیز قادر به تشخیص سیم کارتتان نیست، این راهکارهای کاربردی را دنبال کنید. چنانچه همچنان مشکل مرتفع نگشت، بهتر است با مراکز تخصصی و نمایندگی های معتبر سونی تماس بگیرید تا با عیب یابی دقیق در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت ممکن، گوشی مورد نظر تعمیر شود.

عدم شناسایی سیم کارت گوشی

دلایل عدم شناسایی سیم کارت گوشی

عدم شناسایی سیم کارت گوشی می تواند براساس دلایل گوناگونی شکل گیرد که عبارتند از:

  • عدم تنظیم صحیح شبکه ی ارتباطی
  • عدم ثبت و ریجستری قانونی سیم کارت گوشی شما
  • نصب بدافزارها
  • ویروسی شدن گوشی
  • استفاده از اپلیکیشن های مسدود کننده
  • معیوب بودن سیم کارت
  • اشتباه جا خوردن سیم کارت
  • پانچ اشتباه سیم کارت و ایجاد اختلال در آن
  • مشکل سخت افزاری جایگاه سیم کارت
  • فلش کردن گوشی

راهکارهای رفع مشکل خوانده نشدن سیم کارت گوشی

اختلالات مرتبط با عدم شناسایی سیم کارت گوشی را می توان با راهکارهای کاربردی زیر رفع کرد.

ری استارت کردن گوشی

در درجه ی اول و قبل از انجام هر اقدامی جهت رفع مشکل سیم کارت موبایل، پیشنهاد ما به شما این است که گوشی خود را خاموش و روشن کنید و بعد از 30 ثانیه دوباره آن را راه اندازی کنید. در بیشتر مواقع با انجام این کار مشکل عدم شناسایی سیم کارت گوشی حل می شود.

جا انداختن دوباره ی سیم کارت

در صورتی که گوشی سیم کارت را نمی خواند، می توانید سیم کارت را خارج نمایید. سپس سیم کارت را دوباره به محل اول برگردانید و مجددا امتحان کنید. البته اگر گوشی شما دو سیم کارته می باشد، می توانید سیم کارت را بر روی اسلات بعدی بگذارید تا شاید مشکل خوانده نشدن سیم کارت گوشی رفع گردد.

تعویض سیم کارت

یکی از دلایل اصلی پیدایش مشکل عدم شناسایی سیم کارت گوشی مرتبط با پانچ سیم کارت می باشد. شما زمانی که یک سیم کارت را نسبت به یک مدل گوشی خاص پانج می نمایید، سبب تغییر وضعیت در آن می شوید. به همین دلیل زمانی که شما از سیم کارت گوشی سابق خود برای گوشی سامسونگ جدیدتان استفاده می کنید با مشکل روبه رو می شوید. دلیل این امر نیز تنها یک موضوع است و آن عدم شناسایی سیم کارت توسط گوشی به دلیل پانج متفاوت است. در این زمان سعی کنید، سیم کارت خود را با میکروسیم تعویض نمایید.

استفاده از حالت Airplane Mode

روش ساده ی دیگر برای حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت گوشی استفاده از حالت پرواز است. به مدت 30 ثانیه این حالت را فعال کنید و مجددا Airplane Mode را خاموش کنید. همان طور که می دانید با روشن کردن حالت Airplane Mode سیگنال ها و فرکانس های لازم برای ایجاد ارتباط با موبایل قطع می شود. وقتی یک بار  Airplane Mode را خاموش و روشن می کنید، در حقیقت سیگنال ها را دستکاری کرده و آن ها را به سمت دستگاه خود هدایت می کنید.

بازگرداندن تنظیمات گوشی به حالت کارخانه

اگر تمام راه های بالا برای رفع مشکل خوانده نشدن سیم کارت گوشی مفید واقع نشد، می توانید قبل از مراجعه به مرکز نمایندگی تعمیر موبایل یک بار از طریق منوی گوشی آن را به حالت تنظیمات کارخانه برگردانید تا اگر تنظیمات آن به اشتباه باعث بروز مشکل عدم شناسایی سیم کارت گوشی شده باشد، دوباره به حالت سابق برگردد. چنانچه این کار هم به حل مشکل شما کمک نکرد، رفع اختلالات مرتبط با سیم کارت را به متخصصین مراکز تعمیراتی معتبر ارجاع دهید.

تعمیرات موبایل سونی را از ما بخواهید.

نمایندگی تعمیرات موبایل سونی در راه استفاده از انواع دستگاه های پیشرفته ی این برند شناخته شده و محبوب به یاری کاربران می شتابد. این نمایندگی با به کارگیری دانش به روز تکنسین های خود در حوزه ی تعمیرات انواع محصولات سونی خدمت رسانی می نماید. لازم به ذکر است که کلیه ی خدمات و سرویس های ویژه ی این مرکز در بالاترین کیفیت و با فیلد گزینه ی استفاده از ضمانت های مربوط به خدمات پس از فروش گجت های شرکت سونی ارائه می شود.