شارژ نشدن موبایل سامسونگ

یکی از مشکلاتی که کاربران گوشی سامسونگ با آن مواجه هستند، شارژ نشدن گوشی سامسونگ است. افراد پس از اتصال گوشی به شارژر و مواجه شدن با عدم شارژ شدن گوشی سامسونگ نگران شده و اقداماتی را در راستای بهبود وضعیت گوشی انجام میدهند که یا عموما بی تاثیر هستند و یا تاثیر منفی در عملکرد گوشی خواهند داشت. در این مقاله به علل به وجود آمدن این مشکل و راهکارهای موثر برای حل این اختلال خواهیم پرداخت.

شارژ نشدن موبایل سامسونگ

علل مختلف شارژ نشدن گوشی سامسونگ

دلایل مختلفی برای شارژ نشدن گوشی موبایل وجود دارد که در این مقاله هر یک را به صورت اختصاصی مورد بررسی قرار خواهیم داد؛ اما لازم است قبل از آن این مشکلات را به دو نوع اختلالات خارجی و داخلی تقسیم بندی کنیم. ابتدا عوامل خارجی چون؛ پریز برق، کابل شارژ، سوکت شارژر، پورت و سوکت را مورد بررسی قرار داده و سپس به بررسی عوامل داخلی مانند باتری، سیستم عامل و … خواهیم پرداخت.

علت شارژ نشدن موبایل سامسونگ

بررسی کابل شارژر

همان طور که در ابتدا گفته شد در این قسمت از مقاله تمامی عوامل خارجی موثر در شارژنشدن گوشی سامسونگ را مورد بررسی قرار خواهیم داد. کابل شارژ نیز یکی از عوامل موثر در شارژ نشدن گوشی سامسونگ است. قبل از هر اقدامی لازم است کابل شارژر خود را بررسی کرده و از سالم بودن آن مطمئن شوید. پارگی و یا قطعی سیم های کابل یکی از عمده دلایل بروز این اختلال میباشد.

وجود مشکل در سوکت شارژر

وجود مشکل در سوکت شارژر و پورت یو اس بی نیز میتوانند یکی از دلایل عدم شارژ شدن موبایل سامسونگ باشند. برای حل این مشکل میتوانید با استفاده از شی نوک تیز،شی مخل را از قسمت مورد نظر خارج کنید.برای این کار دقت لازم را به خرج دهید تا به سوکت یا پورت آسیب نرسانید.

اختلال در آداپتور مورد استفاده

پس از بررسی موارد گفته شده بهتر است اگر آداپتور شارژر خود را تعویض کرده و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

بررسی پریز برق

کاربران گوشی های موبایل پس از مواجه با شارژ نشدن گوشی سامسونگ، بدون بررسی پریز برق از خرابی گوشی خود مطمئن میشوند و اقدامات لازم را برای رفع مشکل به عمل می آورند. اما توصیه ما به شما این است که با مواجه با این مشکل قبل از هر کاری ابتدا پریز برق را عوض کرده و در صورت تکرار مشکل به خرابی گوشی بپردازید.

تعویض یا کالیبره کردن باتری

پس از اطمینان از سلامت تمامی عوامل خارجی لازم است که دیگر عوامل را مورد بررسی قرار دهیم. باتری گوشی رابط بین گوشی و شارژر است،در نتیجه اولین مورد که باید مورد بررسی قرار گیرد،باتری گوشی سامسونگ است. باتری جزئی مصرفی در گوشی موبایل است و عمر محدودی دارد؛پس اگر مدت زمان زیادی از عمر آن میگذرد بهتر است که باتری گوشی خود را تعویض کنید.

تمیز کردن پورت و سوکت

وجود گرد و غبار در پورت یو اس بی یکی از دلایل بروز این اختلال است. به عنوان آخرین اقدام در بررسی عوامل خارجی بهتر است پورت و سوکت خود را کاملا تمیز کنید. چرا که امکان دارد این مشکل بر اثر گرد و خاک موجود در پورت یا سوکت به وجود آمده باشد.

کالیبره کردن باتری

عدم کالیبره کردن باتری نیز از دیگر دلایل درست شارژ نشدن باتری است. در صورت کالیبره نشدن باتری معمولا گوشی سامسونگ عدد درست نسبت به میزان شارژ باتری را نشان نمیدهد.

به روز رسانی سیستم عامل

به روز رسانی یا باز گردانی سیستم عامل میتواند یکی از اقدامات کمک کننده در حل مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ باشند. از این رو ممکن است پس از به روز رسانی سیستم عامل گوشی سامسونگ با عدم شارژ شدن گوشی سامسونگ مواجه شوید. در این صورت بهتر است سیستم عامل گوشی خود را به حالت قبلی بازگردانی کنید.

نمایندگی موبایل سامسونگ

مواردی که گفته شد از عمده دلایل شارژ نشدن گوشی سامسونگ هستند. اما موارد دیگری مانند آبخوردگی گوشی وجود دارد که در این مورد لازم است گوشی به صورت تخصصی بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر گردد. در این مقاله راه های قابل دسترس برای حل مشکل شارژ نشدن موبایل سامسونگ را مورد بررسی قرار دادیم. نمایندگی موبایل سامسونگ تمامی مشکلات دستگاه شما به صورت تخصصی مورد بررسی قرار داده و تعمیر موبایل را در اسرع وقت و با هزینه ای مناسب انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =