• خانه
  • اخبار
  • موبایل رولی سامسونگ سال ۲۰۲۲ وارد بازار می‌شود

موبایل رولی سامسونگ سال ۲۰۲۲ وارد بازار می‌شود

نسل جدید فناوری نمایشگرهای سامسونگ هفته گذشته در رویداد Display Week 2021 رسماً رونمایی شد. گوشی‌ساز کره‌ای ویدیوی تبلیغاتی یک گوشی موبایل را به نمایش عموم گذاشت که نمایشگر آن در چند بخش تا می‌شود. علاوه بر این تصاویری که به نمایش درآمدند، نمایشگر ۱۷ اینچی تاشو و موبایل رولی سامسونگ را هم نشان می‌دادند. آنطور که مدیرعامل سامسونگ الکترونیکس می‌گوید، ابتدا موبایل تاشو و نمایشگر ۱۷ اینچی تاشو سامسونگ وارد بازار می‌شوند، سپس گوشی رولی این شرکت که به نمایشگر منعطف مجهز است به بازار عرضه می‌شود.

موبایل رولی سامسونگ

عرضه موبایل رولی سامسونگ

ویدیوهایی که سامسونگ در رویداد هفته گذشته به نمایش گذاشت، نشان می‌دهد به عرضه موبایل رولی سامسونگ نزدیک شده‌ایم. علاوه بر این غول کره‌ای برند “Z Roll” را هم اخیراً به نام خودش ثبت کرده که می‌تواند نشانگر نام این گوشی باشد. آنطور که کارشناسان متوجه شده‌اند، گوشی رولی کره‌ای‌ها جزو خانواده Galaxy Z است، با نام گلکسی زد رول عرضه می‌شود و حتی از قلم هوشمند S Pen نیز پشتیبانی می‌کند.

پشتیبانی گوشی رولی سامسونگ از قلم S Pen

شاید زمانی پشتیبانی کردن نمایشگر یک گوشی از قلم هوشمند عجیب و غریب به نظر می‌رسید؛ اما حالا به لطف کمپانی سامسونگ قلم هوشمند دیگر رویا نیست. با توجه به اینکه شنیده می‌شود گوشی‌های تاشو گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ سامسونگ هم از قلم هوشمند S Pen پشتیبانی خواهند کرد، پس پشتیبانی کردن موبایل رولی سامسونگ از اس پن چندان هم نمی‌تواند تعجب برانگیز باشد.

طراحی گلکسی زد رول چگونه است؟

ویدیوهای مفهومی به نمایش درآمده از سوی منابع مختلف اینطور نشان می‌دهد که گوشی گلکسی زد رول به شکل افقی باز خواهد شد. بنابراین وقتی این گوشی در حالت بسته قرار دارد،‌ مثل یک گوشی عادی کار می‌کند، اما وقتی باز می‌شود فضای بزرگ‌تری را نزدیک به یک تبلت ارائه می‌دهد. این گوشی می‌تواند یک نمایشگر ۶ اینچی در حالت بسته داشته باشد که با باز کردن رول آن، ابعادش به ۸ اینچ می‌رسد. سال گذشته این گوشی در دستان معاون ارشد سامسونگ که در حال بازدید از یکی از مراکز تحقیقاتی سامسونگ در سئول،‌ پایتخت کره جنوبی بود، دیده شده بود.

سامسونگ در بازار گوشی‌های رولی تنها نخواهد بود

سامسونگ تنها بازیگر بازار گوشی‌های رولی نخواهد بود. شرکت‌های متعددی از تلاش‌های خود برای ارائه یک گوشی با نمایشگر منعطف رول شونده پرده برداشته‌اند‌، ولی بعید به نظر می‌رسد به زودی بتوانند محصولات خود را به مرحله تجاری برسانند. اما به نظر می‌رسد سامسونگ به شدت تلاش می‌کند زودتر از رقبا بتواند گوشی رولی سامسونگ را در بازارهای جهانی عرضه کند. اگر این خبر درست باشد، سال ۲۰۲۲ (یک سال دیگر) می‌توانیم شاهد حضور این گوشی رولی در بازار باشیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =