سامسونگ گلکسی فولد، گوشی های جذاب تا شدنی

کمپانی سامسونگ پس از مدت ها بالاخره به انتظارات پایان داد و گوشی تا شدنی سامسونگ گلکسی فولد را روانه بازار کرد. از ماه ها پیش زمان عرضه این مدل از گوشی تا شدنی 27 سپتامبر مصادف با 5 مهر 98 اعلام شده بود. تاریخی که به دلیل مشکلات مختلف چندین بار به تعویق افتاده بود. این سری از گوشی های تولیدی شرکت سامسونگ با توجه به تفاوت ها و پیچیدگی هایی که در ساخت صفحه نمایش آن به کار رفته است، چالش های مختلفی بر سر راه سازندگان این محصول قرار داده است. در بخش‌های آتی اطلاعات بیشتری در ارتباط با این محصول جذاب ارائه خواهیم داد.

موشکافی گلکسی فولد

سامسونگ گلکسی فولد را می توان یکی از جذاب ترین محصولات سامسونگ تا به امروز دانست. پیش‌بینی های انجام شده در مورد میزان استقبال از این محصول نشان داده است که گلکسی فولد محبوبیت زیادی را از سوی کاربران به خود اختصاص خواهد داد. سامسونگ گلکسی فولد اولین موبایل تا شدنی شرکت سامسونگ است که با قابلیت های خویش توانسته رقیب قدری برای شرکت های سازنده گوشی های تا شدنی باشد. با وجود تمامی مزایا و قابلیت های این محصول، اگر کمی واقع بینانه تر سامسونگ گلکسی فولد را بررسی کنیم، با مشکلاتی در سیستم این محصول روبرو خواهیم شد. مشکلاتی که از نگاه تیز بین منتقدان دور نمانده است.

همه چیز درباره نمایشگرهای مجزای گلکسی فولد

نمایشگر مجزای تاشدنی برجسته‌ترین ویژگی گلکسی فولد سامسونگ است. برخورداری این دستگاه از یک نمایشگر تاشدنی سبب شده تا کاربران زیادی مشتاق دیدن این محصول و کار با آن باشند. نمایشگرهای مجزای گلکسی فولد شامل یک نمایشگر در بخش بیرونی دستگاه و یک نمایشگر اصلی است که با باز کردن حالت تاشوی دستگاه مشخص می‌شود.

نمایشگر خارجی گلکسی فولد سامسونگ پنل Super AMOLED با وضوح HD پلاس و اندازه‌ی ۴/۶ اینچ دارد.  اما نمایشگر داخلی گلکسی فولد که همان نمایشگر اصلی است، دارای اندازه ۷/۳ اینچ و پنل داینامیک AMOLED  با وضوح +QXGA است. این نمایشگر تصاویر را با نسبت غیرمعمول ۴/۲:۳ نمایش می‌دهد.

نمایشگر خارجی گلکسی فولد برای انجام تمامی کارهایی همچون ارسال پیامک، پاسخگویی یا رد تماس و کار در شبکه‌های اجتماعی طراحی شده است اما نمایشگر درونی دنیایی بسیار متفاوت تر از نمایشگر خارجی خواهد داشت. به عبارتی گلکسی فولد برای مواقعی که نیاز به یک تبلت با کیفیت داشته باشید، با باز کردن تبلت تاشده یک دستگاه تبلت با کیفیت روبروی شما قرار می گیرد. گلکسی فولد به سبب خاصیت تا شوندگی که دارد، به راحتی در جیب جای می‌گیرد و مشکلت حمل تبلت ها را هم نخواهد داشت.

عملکرد لولای گلکسی فولد

در مدل جدید گلکسی فولد، عملکرد باز و بسته شدن این موبایل، با مکانیسم لولای گوشی تاشدنی‌ پشتیبانی می شود. باز و بسته شدن نرم و بسیار راحت گلکسی فولد تحت تاثیر کیفیت عملکرد این لولاست. لولای پیچیده‌ی به کار رفته در این محصول، دارای چندین جزءِ به‌هم‌پیوسته است.

گلکسی فولد اولین موبایل تاشدنی سامسونگ و چندمین موبایل تا شدنی در میان برندهای مختلف موبایل در سال 2019 است. در حال حاضر رقیب اصلی گلکسی فولد، هواوی میت ایکس است که انتظار می رود در رقابتی تنگاتنگ با این دستگاه قرار گیرد. با وجود تمامی تعاریف و تمجید های مختلف از این سری محصول سامسونگ، همچنان باید منتظر باشیم تا ببینیم عملکرد این دستگاه در دستان کاربران چگونه خواهد بود.

دوربین های گلکسی فولد

آنچه از خبرهای مرتبط با گلکسی فولد به گوش رسیده است، بیانگر تعبیه 6 دوربین مجزا در دستگاه است. این دوربین ها شامل 3 دوربین در پنل پشتی است. (دوربین اصلی حسگری ۱۶ مگاپیکسلی، دوربین دوم حسگری ۱۲ مگاپیکسلی با لنز عریض و دوربین سوم حسگری ۱۲ مگاپیکسلی دارد). دو دوربین به کار رفته در بخش جلویی دستگاه یکی دوربین اصلی با حسگر ۱۰ مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2 و دیگری حسگر 8 مگاپیکسلی است. اما آخرین دوربین تعبیه شده در گلکسی فولد، همان دوربین در بخش بیرونی گلکسی فولد است. این دوربین با حسگر ۱۰ مگاپیکسلی خود برای مقاصد سلفی کاربرد خواهد داشت.

نمایندگی موبایل سامسونگ ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر و فروش موبایل Samsung به متقاضیان است. این مرکز به دلیل برخورداری از پیشرفته‌ترین تجهیزات و همکاری با تیمی از برترین کارشناسان تعمیر توانسته تخصصی‌ترین تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری انواع موبایل سامسونگ را به متقاضیان ارائه دهد. جهت نمایندگی موبایل سامسونگ جهت آسودگی خیال کاربران کلیه خدمات خود را مشمول گارانتی و ضمانت ساخته است.

خدمات ارائه شده در نمایندگی گوشی سامسونگ منحصر به موردی خاص نیست و کلیه تعمیرات مرتبط با این دستگاه را شامل می‌شود. برخی از تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر موبایل سامسونگ که با حضور در این مرکز قابل دریافت است عبارتند از: تعمیرات آبخوردگی و آسیبهای ناشی از ضربه و سقوط، تعویض LCD شکسته موبایل، تعویض باتری موبایل سامسونگ، بازیابی اطلاعات از دست رفته موبایل سامسونگ، تعمیر Wi-Fi و مشکلات شبکه، رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی موبایل سامسونگ و … .

مرکز تخصصی تعمیر موبایل سامسونگ در تلاش است تا با همکاری مجموعه‌ای از مهندسان جوان و متخصص و با بکارگیری مجموعه ای از تجهیزات پیشرفته، به تمامی موبایلهای معیوب تولد دوباره بخشیده و با افزایش عمر مفید آن‌ها، لذت استفاده از یک محصولِ با کیفیت را مجدداً به کاربر ارزانی دارد.