باز کردن فایل زیپ یا فشرده در گوشی اندروید وIOS

حتما تا به حال به فایل های زیپ برخورده اید. از آنجا که حجم برخی فایل ها و اطلاعات زیاد است، بهترین روش برای ارسال آن از طریق زیپ کردن آنهاست. برای بازکردن فایل زیپ در گوشی، برنامه هایی تعبیه شده است که به راحتی می توانید از آنها استفاده کنید. در این مقاله سعی داریم که شما را با راه های بازکردن فایل زیپ در گوشی آشنا کنیم.

باز کردن فایل زیپ یا فشرده در گوشی اندروید وIOS

 بازکردن فایل زیپ در گوشی هایIOS

به صورت پیش فرض، فایل های زیپ شده در آیفون خوانده نمی شوند. بنابراین شما باید برنامه هایی را برای بازکردن فایل زیپ در گوشی نصب کنید.

 

باز کردن فایل زیپ در آیفون 11

البته اگر شما آیفون 11 دارید این مشکل برایتان حل شده است. اپلیکیشن Files که به صورت پیش فرض روی گوشی نصب شده است، فایل ها را آنزیپ می کند. برای استفاده از این اپ به مراحل زیر توجه کنید.

فایل دانلود شده از سافاری را باز کنید. خود دستگاه به شما پیشنهاد می دهد که با اپلیکیشن Files باز شود. اگرچه شما می توانید هر فایل زیپ شده ای را از هر کجا که بخواهید در این برنامه باز و در هر  جایی که دوست دارید، ذخیره کنید.

برای  ذخیره کردن فایل ، ابتدا روی Add بزنید و مکان دلخواهتان ( مانند هر فایلی در موبایل آیفون که باید مکانی را برای آن در نظر بگیرید) را انتخاب کنید.

سپس  فایل زیپ در برنامه Files را انتخاب کنید تا فایل شما آنزیپ شده و بتوانید آن را باز کنید. در انتها به منظور بازکردن فایل زیپ در گوشی آیفون، روی Preview Content ضربه بزنید تا محتویات فایل زیپ را دریافت کنید. توجه داشته باشید اگر بیش از یک فایل در پوشه زیپ شده شما موجود بود، می توانید با اسلاید کردن آنها را ببینید و بین آنها بگردید.

بازکردن فایل زیپ در گوشی های اندروید

در اندروید نیز همانند آیفون، آنزیپ کردن فایل در گوشی با دانلود کردن برنامه های مختلف از گوگل استور میسر می شود. البته گاهی نیاز به دانلود برنامه خاصی نیست. اگر فایل زیپی را دانلود کرده اید به قسمت دانلودها رفته و روی فایل مورد نظر کلیک کنید. از شما سوال می شود که تمایل دارید فایل با چه برنامه ای باز شود. اگر شما برنامه ی خاصی برای این منظور دانلود نکرده اید بر روی Archive Viewer ضربه بزنید تا فایل برایتان باز شود.

استفاده از برنامه  Files by Google

چند سال پیش یک فایل منیجر برای مدیریت فایل ها و همچنین بازکردن فایل زیپ در گوشی های اندروید، از طرف شرکت گوگل به نام Files Go  معرفی شد. به تازگی نام این اپلیکیشن را به  Files by Google  تغییر داده اند و در اختیار تمامی کاربران اندروید قرار داده اند.

برای استفاده از این برنامه ابتدا باید آن را از گوگل استور دانلود کنید. از برنامه  Files by Google فایل زیپ را انتخاب کنید. بر روی آن ضربه بزنید. در پنجره ای که باز می شود پیش نمایش فایل زیپ را مشاهده میکنید. برای آنزیپ کردن آن گزینه Extract را بزنید. در انتها بر روی Done  کلیک کنید. حالا فایل های شما باز شده و می توانید آنها را مشاهده کنید. توجه داشته باشد که فایل های آنزیپ شده در همان پوشه ای که فایل زیپ قرار داشته است ذخیره می شوند.

چگونه با نرم افزار Winzip فایل های خود را در اندروید اکسترکت کنیم ؟

یکی دیگر از برنامه های مفید برای بازکردن فایل زیپ در گوشی با سیستم عامل اندروید برنامه وین زیپ است. شما به راحتی می توانید این برنامه را از گوگل استور تهیه کنید. علاوه بر کارایی بسیار خوب این برنامه، فضای استفاده از آن نیز راحت است. پس از دانلود کردن برنامه وارد آن شوید و فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید. با نگه داشتن انگشت خود روی فایل گزینه Extract  نمایان می شود. با انتخاب آن فایل شما باز شده و می توانید از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =