چرا گوشی ال جی دانلود نمی کند؟

دانلود نکردن گوشی ال جی و تمامی دلایل و راهکارهای آن را در این مقاله بررسی می کنیم. این مشکل محدود به محصولات ال جی نیست و بعضا در گوشی های دیگر برندها هم مشاهده می شود. در این حالت، فرقی ندارد که گزینه دانلود را از چه سایتی انتخاب کنید؛ فایل مورد نظر شما در گوشی دانلود نخواهد شد. دلایل بسیاری وجود دارند که وقتی گوشی دانلود نمی کند، بررسی شده و باید برطرف شوند.

از مشکلات اینترنت و وای فای گرفته تا ایرادات خود گوشی و خرابی های سخت افزاری آن. البته در بیشتر موارد، ایراد از برنامه ها و آپشن های نرم افزاری است و به ندرت پیش می آید که پای یک مشکل سخت افزاری در میان باشد. با این حال اگر با این مشکل مواجه شدید می توانید برای رفع آن به صورت تخصصی، از تیم مجرب تعمیرات موبایل ال جی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. برای آشنایی با دلایل و راهکارهای دانلود نکردن گوشی lg ادامه مطلب را دنبال کنید.

دلایل دانلود نکردن گوشی ال جی

وقتی گوشی هوشمند فایل های مورد نظر کاربر را دانلود نمی کند، معمولا پای یک ایراد یا ناهماهنگی نرم افزاری در میان است. اگر برنامه های مورد نظر شما در google play دانلود نمی شوند، به احتمال زیاد حافظه کش این برنامه پر شده است. چنانچه عملیات دانلود در سایر سایت و منابع انجام نمی شود، حافظه دستگاه را بررسی کنید. مشکلات اینترنت هم ممکن است باعث دانلود نکردن موبایل ال جی و سایر برندها شوند. گاهی ظاهرا اتصال اینترنت برقرار بوده و مشکلی وجود ندارد؛ اما با این حال گوشی قادر به دانلود کردن فایل های انتخابی توسط کاربر نیست. در این صورت احتمالا مشکل از اپراتور شبکه است و گوشی مشکل یا آسیب دیدگی خاصی ندارد.

چگونه مشکل دانلود نکردن موبایل ال جی را حل کنیم؟

  • خالی کردن حافظه کش

یکی از اقدامات موثر برای رفع مشکل دانلود نکردن گوشی lg و یا هر دیوایس اندرویدی دیگری، خالی کردن حافظه کش است.  با این کار، بسیاری از مشکلات نرم افزاری از قبیل کاهش سرعت، هنگ کردن گوشی و … برطرف می شوند. وارد Settings گوشی خود شده و Apps را انتخاب کنید. آیکون سه نقطه موجود در بخش بالایی صفحه را بزنید و گزینه Show system apps  را انتخاب نمایید. پس از انتخاب گزینه Download Manager، وارد بخش Storage شوید. سپس به ترتیب گزینه های Clear Cache و Clear Data را انتخاب کرده و گوشی را ریستارت نمایید. احتمالا پس از طی این مراحل، می توانید به راحتی فایل یا فایل های مورد نظرتان را دانلود کنید.

  • فعال کردن مدیریت دانلود گوشی

مدیریت دانلود یا دانلود منیجر یک قابلیت جالب در گوشی های اندرویدی است که مطابق نامش، فرایند دانلود در این دستگاه را مدیریت می کند. گاهی این بخش غیر فعال می شود و به دنبال آن، نمی توان چیزی دانلود  کرد. برای برطرف کردن مشکل دانلود نکردن گوشی در این شرایط، باید وارد بخش تنظیمات شده و گزینه Apps را انتخاب کنید. سپس از طریق سه نقطه بالای صفحه Show system apps  را انتخاب کرده و Download Manager را باز کنید. حالا گزینه Enable را انتخاب کنید تا دانلود منیجر فعال شده و بتوانید هرگونه فایل یا برنامه ای را در گوشی اندرویدی خود دانلود نمایید.

  • بررسی فضای خالی حافظه

روش دیگر برای رفع مشکل دانلود نکردن گوشی lg، این است که حافظه را تا حد امکان خالی کنید. چنانچه گوشی شما از کارت حافظه جانبی پشتیبانی می کند، از طریق بخش تنظیمات، ترتیبی اتخاذ کنید که فایل های دانلود شده در کارت حافظه ذخیره شوند. برای این منظور، وارد بخش تنظیمات شده و از طریق بخش Application Manager ، برنامه مورد نظرتان را انتخاب نمایید. سپس در بخش Storage ،CHANGE  را باز کرده و این گزینه را روی حالت SD card تنظیم نمایید. به این ترتیب حافظه گوشی درگیر نمی شود و فضای بیشتری برای ذخیره فایل های سیستمی در اختیار خواهد داشت.

  • ریستارت کردن

اگر دیدید گوشی شما هیچ فایلی را دانلود نمی کند، آن را خاموش و روشن کنید. گاهی تنها دلیل بروز این مشکل، یک سری ناهماهنگی ها بین بخش های مختلف دستگاه و یا عدم پردازش درست برنامه ها است. در این صورت، با ریستارت کردن، پردازش ها از سر گرفته شده و به حالت عادی باز خواهند گشت. البته گاهی هیچ کدام از این روشها در رفع مشکل دانلود نکردن گوشی ال جی تاثیرگذار نیستند. در این شرایط بهتر است از تکنسین های تعمیر موبایل کمک بگیرید تا گوشی به شکل تخصصی، عیب یابی و ترمیم شود.

مقالات وب سایت نمایندگی تعمیر موبایل ال جی، راهنماهای کاملی برای عیب یابی و رفع انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی های این برند هستند.

امتیاز شما به این نوشته