سی پی یو موبایل ال جی

سی پی یو موبایل ال جی

یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده ی هر گوشی موبایل، سی پی یو است. این بخش از گوشی های امروزی ساختار پیچیده و در عین حال حساسی دارد که به طور کلی عملکرد گوشی را کنترل می کند. خرابی سی پی یو موبایل ال جی و یا سایر برندهای موجود در بازار به راحتی کارایی گوشی را از بین می برد. در اینجا قصد داریم شما را با کلیه ی جوانب تعمیراتی CPU گوشی ال جی و البته نشانه های خرابی آن آشنا سازیم. اگر از دارندگان گوشی های هوشمند برند محبوب ال جی هستید، مقاله ی پیشرو را از دست ندهید.

سی پی یو موبایل ال جی

وظیفه ی سی پی یو در موبایل ال جی چیست؟

سی پی یو نقش هسته ی اصلی ساختار موبایل را ایفا می کند. در واقع سی پی یو موبایل ال جی و یا سایر برندها از المان هایی تشکیل می شود که در همکاری با یکدیگر پردازش های محاسباتی فعالیت های گوشی را انجام می دهند. اینکه شما می توانید در پس زمینه موبایل چندین برنامه و اپلیکیشن مختلف را داشته باشید؛ نتیجه ی فعالیت المان های مختلف سی پی یو است. یک اختلال جزیی در CPU گوشی ال جی سد راه تک تک پردازش ها و اقدامات دیجیتالی موبایل خواهد بود. توصیه می کنیم برای جلوگیری از خرابی سی پی یو موبایل از فشار کاری دستگاه کم کنید و برنامه های پس زمینه را مرتبا در فواصل زمانی کوتاه ببندید.

عامل اصلی خرابی سی پی یو موبایل ال جی

عامل اصلی خرابی سی پی یو موبایل ال جی، گرماست. هر دستگاه دیجیتال در حین پردازش های درونی درگیر گرما خواهد شد. موبایل های هوشمند امروزی نیز درگیر گرمای انجام فعالیت های مختلف هستند. از طرفی گرمای محیط اطراف موبایل می تواند به داخل سیستم نفوذ کند. بنابراین ممکن است سی پی یو موبایل LG با گرمای بیش از حدی رو به رو شود و کارایی اصلی خود را از دست بدهد.

فراموش نکنید که ساختار CPU گوشی ال جی حساسیت زیادی به گرما دارد و باید از تابش مستقیم نور خورشید به گوشی موبایل جلوگیری کنید. از طرفی استفاده از گوشی در حال شارژ هم می تواند موجب حرارت بیش از اندازه ی سی پی یو باشد. آبخوردگی موبایل، اصابت ضربه، اجرای دائمی بازی های سنگین و حجیم و نوسانات برق به هنگام شارژ شدن موبایل عوامل دیگری هستند که در خرابی CPU گوشی ال جی نقش دارند.

نشانه های از کار افتادگی CPU گوشی ال جی

اگر گوشی شما قدرتی برای روشن شدن ندارد یا ناگهان بدون خالی شدن شارژ باتری خاموش می شود، احتمال خرابی سی پی یو بالاست. البته این دسته از اختلالات همواره نشانه ی خرابی سی پی یو موبایل ال جی نمی باشند. خرابی باتری، برد، خازن ها و آی سی های درونی نیز با روشن نشدن گوشی نمایان می شود. اما به طور کلی از کار افتادگی سی پی یو موبایل LG دارای علائمی چون هنگ کردن گوشی، روشن نشدن دستگاه و نهایتا گیر کردن آن بر روی لوگو است. احتمال دارد گوشی روشن شود، مدتی روی لوگو گیر کرده و مجددا خاموش گردد. این نوع خاموش و روشن شدن گوشی می تواند هنگام اجرای یک بازی سنگین نیز رخ دهد و ادامه ی استفاده از موبایل را غیرممکن سازد.

تعمیر و تعویض سی پی یو موبایل LG

تشخیص اینکه بهتر است سی پی یو موبایل ال جی تعمیر شود یا تعویض، نیازمند دانش به روز کارشناسان مجرب می باشد. نمایندگی رسمی ال جی ابتدا گوشی معیوب را بررسی خواهد کرد. ممکن است اختلالاتی که کارایی گوشی را مختل کرده است، ارتباطی با سی پی یو نداشته باشند. احتمال هنگ کردن موبایل و بالا نیامدن صفحه ی اصلی آن در اثر یک تداخل نرم افزاری کوچک و یا ویروسی شدن موبایل نیز وجود دارد.

اما اگر سی پی یو موبایل LG کارایی خود را از دست داده باشد، تعمیر یا تعویض بسته به میزان شدت خرابی های موجود در هسته های تشکیل دهنده ی سی پی یو انجام می شود. خاطرنشان می نماییم که پروسه ی تعویض در نمایندگی رسمی ال جی با استفاده از نمونه ی اورجینال مشابه شکل گرفته و همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شود.

امتیاز شما به این نوشته