آموزش تعویض سوکت شارژ موبایل ایسوس

آموزش تعویض سوکت شارژ موبایل ایسوس

یکی از سوالات رایجی که کاربران هنگام تماس گرفتن با نمایندگی تعمیر موبایل ایسوس از کارشناسان می پرسند، مربوط به شارژ نشدن گوشی موبایل است. درحالی که تصور عمومی در این شرایط، خرابی باتری یا کابل شارژ است، احتمال دیگری هم وجود دارد که کمتر به آن توجه می شود. گاهی مشکل از سوکت شارژ است و به دلیل خرابی یا آلودگی این بخش، فرایند شارژ به درستی انجام نمی شود. برای این که بدانید پورت USB گوشی شما آسیب دیده یا ایراد از بخش های دیگر است، کافی است از یک شارژر دیگر استفاده کنید.

اگر گوشی شارژ شد، یعنی پورت شارژ آسیب دیده است. نکته ای که وجود دارد این است که در بیشتر موارد، نمی توان این بخش را ترمیم کرد. در این مقاله ما ضمن آموزش تعویض سوکت شارژ موبایل ایسوس، نکات کاربردی و مهمی را نیز در این رابطه به شما ارائه می دهیم. البته تعویض این قطعه نیاز به مهارت و استفاده از ابزار و دستگاه های خاصی دارد و تنها با دیدن یک فیلم یا مطالعه یک راهنما، نمی توان این کار را انجام داد.

فیلم آموزش تعویض سوکت شارژ موبایل ایسوس

اولویت تیم تعمیرات موبایل asus در مرکز سخت افزار ایران، تعمیر پورت شارژ است. این کار با تمیز کردن یا اصلاح ایراداتی همچون کج شدن پایه ها و … سوکت انجام می شود. اما در برخی از موارد میزان خرابی به اندازه ای است که راهی جز تعویض سوکت یا پورت شارژ گوشی وجود ندارد. اگر در چنین شرایطی هستید، دیدن فیلم آموزش تعویض سوکت شارژ گوشی ایسوس، به شما کمک می کند که با جزئیات فرایند تعویض پورت شارژ یا یو اس بی آشنا شوید.

این فیلم حاوی مراحل و نحوه تعویض این قطعه و نصب نمونه جدید است. شما مشاهده می کنید که تکنسین، پورت لایتنینگ را باز کرده و بخش های مربوطه را به خوبی تمیز می کند. سپس پورت یا سوکت جدید را جایگذاری می کند و بخش های باز شده را می بندد. البته همچنان توصیه ما این است که اگر تجربه ای در زمینه تعویض قطعات گوشی های هوشمند ندارید، برای تعویض سوکت شارژ موبایل ایسوس از تعمیرکاران مجرب و مجاز کمک بگیرید.

نحوه تعویض پورت شارژ موبایل ایسوس

 1. گوشی را خاموش  کنید.
 2. پیچ لبه های زیرین را باز کنید تا قاب راحت تر جدا شود.
 3. حتما سیمکارت را از موبایل خارج کنید.
 4. درب پشتی موبایل را با استفاده از ابزار مخصوص باز کنید.
 5. باتری را بیرون بیاورید.
 6. پیچ های فریم میانی را باز کنید. در این مرحله تعویض سوکت شارژ موبایل ایسوس، به چند مدل پیچ گوشتی نیاز دارید.
 7. کانکتور دکمه ی هوم و صفحه نمایش را با دقت باز کنید؛ طوری که هیچ فشاری به بدنه دستگاه وارد نشود.
 8. کانکتور اسپیکر مکالمه را هم با احتیاط باز کنید.
 9. لبه فوقانی مادربرد را جدا کنید.
 10. حالا باید به گوشی گرما بدهید تا تعویض سوکت راحت تر انجام شود.
 11. پیچ نگهدارنده سوکت شارژ یا برد ثانویه را باز کنید.
 12. کانکتورها را با دقت باز کنید.
 13. سوکت شارژ جدید را در گوشی جا بیندازید.
 14. مطمئن شوید که سوکت جدید، محکم و به شکل کاملا صحیح نصب شده است.
 15. در این مرحله تعویض سوکت شارژ گوشی ایسوس، باید کانکتورها را ببندید.
 16. مادربرد و تمامی قطعات باز شده اعم از باتری، نمایشگر و … را نیز ببندید.
 17. پس ازجایگذاری باتری و اطمینان از نصب درست آن، درب پشتی گوشی را ببندید.
 18.  گوشی را روشن کرده و به شارژ بزنید تا از عملکرد درست سوکت یا پورت جدید، مطمئن شوید.

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

امتیاز شما به این نوشته